Civic FB7 FB7 Çok mu Yakıyor?

Arkadaşlar merhaba. 2013 Elegance Eco Otomatik Orijinal Brc Lpg kitli aracım var. Alalı 1 ay oldu. Bugüne kadar hep dizel araç kullandığım için mi bilmem yakıt tüketimi kafama takıldı. Gösterge 10.5-11 lt arası değişiyor. Ortalama 220-240 km yol yapıyorum 30 lt lpg ile. Farklı istasyonlardan da gaz aldım ama sonuç aynı. Üstelik araca az yaktırma konusunda uzmanımdır ama sanırım normali bu aracın. Aracımda kışlık lastik var. Trafik yok havalar da zaten güzel. Benzini de ekleyince tüketim 40 kurusu geçiyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Omer42

0
Arkadaşlar merhaba. 2013 Elegance Eco Otomatik Orijinal Brc Lpg kitli aracım var. Alalı 1 ay oldu. Bugüne kadar hep dizel araç kullandığım için mi bilmem yakıt tüketimi kafama takıldı. Gösterge 10.5-11 lt arası değişiyor. Ortalama 220-240 km yol yapıyorum 30 lt lpg ile. Farklı istasyonlardan da gaz aldım ama sonuç aynı. Üstelik araca az yaktırma konusunda uzmanımdır ama sanırım normali bu aracın. Aracımda kışlık lastik var. Trafik yok havalar da zaten güzel. Benzini de ekleyince tüketim 40 kurusu geçiyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kardeş aramıza hoşgeldin.. Bende alalı 2 ay oldu ama bnm araçta böyle maalesef.. 2014 otomatik var bende de fakat yakit durumu bu.. sanırım forumda böyle muzdarip baya kişi var.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeş aramıza hoşgeldin.. Bende alalı 2 ay oldu ama bnm araçta böyle maalesef.. 2014 otomatik var bende de fakat yakit durumu bu.. sanırım forumda böyle muzdarip baya kişi var.

Hoş bulduk kardeşim. Valla üstadım dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkeyiz. Yakıt hesabını yapmak zorundayız. En azından ben yaparım bu hesabı. Açıkçası yakıt olayı böyle giderse ne kadar seversem seveyim satar geçerim aracı hiç acımam.

Omer42

0
Hoş bulduk kardeşim. Valla üstadım dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkeyiz. Yakıt hesabını yapmak zorundayız. En azından ben yaparım bu hesabı. Açıkçası yakıt olayı böyle giderse ne kadar seversem seveyim satar geçerim aracı hiç acımam.

Çok haklısın valla bende hesaplıyorum... önceden 2006 civic es vardı.. 25 kuruş yakardı şehir içi. Buna geçtik 45 kuruş yakıyor.. valla ben sevdim araba güzel ama yakit çok fazla .. subap ayarı yaptırdım düzelir mi acaba die.. fayda etmedi.. hatta 20 30 km daha az gitti ilk depoda..:)))) 2. Depoda ne yapacak bakalım

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Önceki aracım Benin de 2006 vtec II kasaydı, şuan 2013 otomatik elegance var 2013 meğer önceki aracım yakmıyormuş :)
Şuan 100 km de 13 lt gösteriyor ekranda lpg li aracım Artvin de görev yapıyorum ve Batı’ya dönene kadar kabullendim artık bineceğim :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende cok denedim dogru yakiti boyle bende 230 240 km yatiyorum eko acik nazik kullanim yaptigim halde. Ama ben sunu farkettim lpg katkilarida degismis olabilir gecen sene daha fazla yol yapiyordum 1 depoyla abartilacak kadar sayilmaz ama 260 280 arasi degisiyordu diye hatirliyorum

MI 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bilemiyorum hocam uzun yolda iyi ama şehir içi acayip yakıyor

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hondanın ş.içi yakıtı malesef ki böyle. Zaten fabrika verileri de bu yönde , araç soğukken kış aylarında ve 10-20 km lik kullanımlarda araç yakıt yakma sınırlarını zorluyor resmen. Uzun yolda ben 5,6-5,8 lere kadar düşürdüm ortalamayı 110-120 km hızlarda fakat ş.içinde de şuan yol bilgisayarında 9 ile 9,4 arasında değişiyor her doldurmamda. Ne kadar yumuşak ta kullansak hondayı ş,içinde 9 litrenin altına indirmek pek mümkün değil hele ki kışın.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Çok haklısın hocam
Hele ben dediğim gibi Artvin (düzlüğü olmayan şehir) de yaşıyorum. Her yakıt alınca sıfırlıyorum verileri 13 lt yakıyor :)

tugrul

0
Çok haklısın valla bende hesaplıyorum... önceden 2006 civic es vardı.. 25 kuruş yakardı şehir içi. Buna geçtik 45 kuruş yakıyor.. valla ben sevdim araba güzel ama yakit çok fazla .. subap ayarı yaptırdım düzelir mi acaba die.. fayda etmedi.. hatta 20 30 km daha az gitti ilk depoda..:)))) 2. Depoda ne yapacak bakalım

Geçenlerde bende yakıt ile alakali olmayıp tamamiyla bakım amaciyla sibop ayarı yaptırdım öncesinde karışık kullanimda 100 km de 7-8 ortalama ile gezerken şimdi 9 'un altına düşüremedim. Şimdi Lpg ayarı için kapi kapi geziyoruz ama onceki değerleri yakalayamadım henüz. Pimpirik halim başıma dert açtı.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri