Civic FB7 FB7 hava filtresi ara borusu yırtılma sorunu

Aracınız
2013 Fb7 aracım var. Yolda giderken motor arıza ışığı yandı kaputu açtığımda hava filtresi ara borunun dibinden yarıldığını gördüm bu boruyu nereden bulabilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Bu konuyla ilgili güzel bir video gördüm ve bu sorunun nedeninin aslında düşündüğümüzden basit olduğunu anladım :)
Bu parça periyodik bakımda hava filtresi değişimi esnasında bir miktar esnemektedir, ancak eskimeye bağlı esnekliğini kaybetmeye başlayarak hava filtresini değiştirme amacıyla tekrardan esnettiğinizde mikro düzeyde yırtıklar oluşmakta ve zaman içinde sıcak-soğuk değişimi ile büyük yırtıklara dönüşmektedir. Ben hava filtresini değiştirirken o borunun bu kadar esnediğini farketmemiştim, şahsi tavsiyem bu sorunla karşılaşma ihtimalini azaltmak için boru sıcakken (yani en esnek olabileceği zamanda) minimum düzeyde gererek hızlıca hava filtresini değiştirmek, bu borunun ömrünün uzun olması açısından faydalı olacaktır...
Aracınız
Civic FB7 2014
s.a arkadaşlar herkese hayırlı günler.
daha önceki yorumlarda atmış olduğunuz fotoğraflarda görülen hava filtresi körüğü yırtılmış bugün farkettim. nerde bulabiliriz yardımcı olur musunuz ?

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Benim aracımda da bantlı durumda şu an. Ustam çıkmacıları araştırıyor şu an bulursa hem kendisi için hem de benim için ayarlayacak. Bakıma kadar bekleyeceğim bulamazsa Efe'den sipariş ettireceğim şu an onların da ellerinde yokmuş.

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam orijinali 360 TL imiş yalnız heryerde yok anladığım kadarıyla
Benim aracımda da bantlı durumda şu an. Ustam çıkmacıları araştırıyor şu an bulursa hem kendisi için hem de benim için ayarlayacak. Bakıma kadar bekleyeceğim bulamazsa Efe'den sipariş ettireceğim şu an onların da ellerinde yokmuş.

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı hortum bende de yırtıktı. Tekleme gaz yememe bir ton problem vardı araçta. En ucuz 250 tl fiyat aldım ( çıkmacılar dahil ) ustam 50 tlye söktü sıvı conta ile yırtığı doldurdu uzerine de 3 kat elektrik bandı çektik. Hiç bir sorun yaşamadım tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Subap ayari için gittiğimde aynı hortum bizim araçta da yırtık çıktı. Usta ücretsiz tamir etti ve yenisini sipariş etti. Yurtdışından geldiği için 15 gün oldu daha gelmedi. En son gümrükte olduğunu söyledi. Fiyat olarak da 150-200 arası dedi ama kesin değil tabii ki..

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri