Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Aracınız
Civic FB7 2013
İyi günler, Aracım 120 binde 2013 FB7 ve motor yağı değiştireceğim. İstanbulda yaşıyorum, en fazla 3 4 saatlik yol yapıyorum, yazları Tekirdağ veya bazen Çanakkale ve İzmir tarafına. Ara ara arabayı yüksek devir ve hızlı kullanıyorum. Hangi yağ marka model önerirsiniz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İyi günler, Aracım 120 binde 2013 FB7 ve motor yağı değiştireceğim. İstanbulda yaşıyorum, en fazla 3 4 saatlik yol yapıyorum, yazları Tekirdağ veya bazen Çanakkale ve İzmir tarafına. Ara ara arabayı yüksek devir ve hızlı kullanıyorum. Hangi yağ marka model önerirsiniz?
Daha önceden hangi kalınlıktaki yağı kullanıyordunuz ve hiç eksiltme ile karşılaştınız mı?

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamlar,
Aracımı yeni aldım, detaylı bir bakım yaptırmak istiyorum fakat daha önceki bakımları hakkında hiçbir bilgi yok. Nasıl bir yol izlemeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. Neleri degistirmeliyim.
2012 Model 188.000 bin km'de LPG li.
Şimdiden teşekkürler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Selamlar,
Aracımı yeni aldım, detaylı bir bakım yaptırmak istiyorum fakat daha önceki bakımları hakkında hiçbir bilgi yok. Nasıl bir yol izlemeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. Neleri degistirmeliyim.
2012 Model 188.000 bin km'de LPG li.
Şimdiden teşekkürler.
Aleyküm selam, öncelikle hoş geldinz. Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dileriz.

Aracınızın öncelikle şanzıman yağı ihmal edilebiliyor ya da orjinal olmayan ürünlerle değiştirilebiliyor. Otomatikse araç, yetkili serviste şanzıman yağı ve filtresi değişimi sağlıklı bir sürüş için bence çok önemli. Bujileri değiştirilmiştir, orjinalse +100-120bin km gider. Fren pedalından az çok hidrolik yağının performansı anlaşılabilir o da değiştirilebilir.

Bunların dışında standart bakımdaki sarf malzemeleri sıralarsak: Mann marka hava, yağ ve polen filtresi kullanmanız kalite anlamında soru işareti bırakmaz kafanızda. Bunun yanında da motor yağını 5w30 Motul eco-lite öneririm. LPG filtrelerini de BRC yetkili servisinde değiştirtbilirsiniz. Bunları özel serviste yaptırabilirsiniz. Ancak şanzıman yağı ve buji konusunda sıkıntı yaşarsanız en güvenilir adres yetkili servistir. Bunları dışarıdan orjinal temin etmeniz zor, kandırılırsınız muhtemelen.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2012
Çok yazı var kaç saattir okuyorum, özetle serviste çalışan bir arkadaşımız Fb7 benzinli için bize 3 4 çeşit yağ önerisi yaparsa tam marka adıyla sevinirim?

F3211 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri