Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. 2013 model aracımın yağ bakımını yaptırırken n11 üzerinden bir satıcıdan motul 0w-20 yağ ile bosch filtre seti alıp yaptırmıştım.
Forumu takip ettikçe aklımda 2 soru oluştu. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum:

1-yağ filtresinin orjinal değil bosch olması sıkıntı yaratır mı? (bosch genelde hep iyi marka olarak duyduğumdan tereddüt etmemiştim alırken)

2- aldığım motul yağın orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır? (honda alalı herşeye "ya orjinal değilse!!" şüphesi oluştu bende. önce renault varken hiç böyle değildim :))

herkese hayırlı sürüşler

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@kullaniciadi57
1- yağ filtresi ve hava filtresi olarak Mann marka almaya bakın çoğu bosch sahte malesef. Yağ filtresinin kalitesi direkt olarak yağın değişim aralığına etki eder. Yağ filtresinin içindeki filtre görevi gören kısım parçalanıp yağın normal akışında kritik noktalarda tıkanmalara sebep verebilir. Ucuza kaçmayın asla bu yağ filtresi konusunda. Güvenilir bir marka olarak Mann ve güvenilir bir satıcıdan bunu tedarik ederek bakımlarınıza devam edin. filtremarketim ve aloparca güvenilir adreslerdir bu noktada.
2- Yağın arkasındaki etiket 2 katlı oluyor birbirine yapışık, bir de yağ bidonunun ilk açılışında kapağı açtıktan sonra bir daha bir tıpa var plastik onu çekerek açıyorsanız orjinaldir. Yagcarsisi adlı satıcı n11 vb sitelerde güvenilirdir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
@kullaniciadi57
1- yağ filtresi ve hava filtresi olarak Mann marka almaya bakın çoğu bosch sahte malesef. Yağ filtresinin kalitesi direkt olarak yağın değişim aralığına etki eder. Yağ filtresinin içindeki filtre görevi gören kısım parçalanıp yağın normal akışında kritik noktalarda tıkanmalara sebep verebilir. Ucuza kaçmayın asla bu yağ filtresi konusunda. Güvenilir bir marka olarak Mann ve güvenilir bir satıcıdan bunu tedarik ederek bakımlarınıza devam edin. filtremarketim ve aloparca güvenilir adreslerdir bu noktada.
2- Yağın arkasındaki etiket 2 katlı oluyor birbirine yapışık, bir de yağ bidonunun ilk açılışında kapağı açtıktan sonra bir daha

@kullaniciadi57
2- Yağın arkasındaki etiket 2 katlı oluyor birbirine yapışık, bir de yağ bidonunun ilk açılışında kapağı açtıktan sonra bir daha bir tıpa var plastik onu çekerek açıyorsanız orjinaldir. Yagcarsisi adlı satıcı n11 vb sitelerde güvenilirdir.
Çok teşekkür ederim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@kullaniciadi57
Hocam dediğiniz gibi güvenilir satıcı çok önemli, Mann Filter'inde sahteleri var hemde çok iyi kopya yapıyorlar ama Honda grubu yedek parçalarda pek görmedim, muhetmelen satış adedi diğer markalara göre az olduğu için uğraşmıyorlar :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni bir yağ markası adı daha duydum, Sakura Nippon Oil :)
n11'de farklı bir malzemeye bakarken şöyle bir ilana denk geldim,

Japon isimle birlikte bidonun arkasındaki Türkçe açıklamalar, TSE damgası ve Yerli Üretim ibaresini görünce markayı araştırmak istedim :)
1611608218552.png

Sitesine gözatarak biraz inceledim, kibarca söylemem gerekirse sitenin formatı kurumsal bir firma için bana çok zayıf geldi :)

Biraz daha detaylı bakınca sitenin "Hakkımızda" kısmında firma ile ilgili bilgi ararken (adresi dışında bulamadım ?) bol bol Sakura çiçeği bilgisi edindim ?
Aynı kısımdaki "Üretim ve Teknoloji" bölümünde yer alan fotodaki Japon beyefendinin kıyafetindeki "Sanwa" yazısını ve son resimde yazan "Sanwa Kasei" yazısından anladığım kadarı ile ? Japon "Sanwa Kasei" firmasından üretim desteği alan yerli bir marka gibi görünüyor :unsure:
"Sanwa Kasei" şükürki kurumsal bir Japon yağ üreticisi bir firma gibi görünüyor :)

Bu husustaki gözlemimi, satıcılar bu ürünü "piyasaya yeni çıkmış Japon motor yağı" diye tanıtırlarsa önceden bilgi sahibi olmanız için paylaşmak istedim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba. Bugün 2013 eco elegance civic aldım. Aldığım arkadaş yağ bakımını yeni yaptırmış. Castrol 5_30 koydurmuş. Sorun olurmu, genelde arkadaşlar 0-20 kullanıyor

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yağ orjinalse sıkıntı olmaz. Sonraki bakımda daha iyi yağlar denenebilir.

Geri