Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben malzemeleri bugün sipariş verdim, motul 0w20 yağ ve filtreler de Bosch marka olarak

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Wunder olması lazım. Eğer yaşadığınız şehirde Honda bayisi varsa parça satıp satmadıklarını öğrenip filtre takımını servisten alabilirsiniz.

Bu arada bakımı yapan usta " Kendi aracımda Petrol Ofisinin yağını kullanıyorum. Bence en iyisi o " demişti. Dipnot olarak ekleyeyim.

Ben bir sonraki bakıma denk getirebilirsem Petronas 0 - 20 yağ + Filtre takımını ya bayiiden ya da Mann marka alarak yaptıracağım.
Servis ile görüştüm hava, polen ve yağ filtresine toplam 820tl para istedi. Standart bakım 1190tl fiyat verdiler

Aracınız
Civic FB7 2012
Ben malzemeleri bugün sipariş verdim, motul 0w20 yağ ve filtreler de Bosch marka olarak

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kardeşim aracı yeni aldım bir önceki bakımda 5.30 yağ koyulmuş ancak bir sonrakinde 0.20 yağ koymak istemiyorum öncesinde motora temizlik vb. tarzı şeyler koymaya gerek var mı? yoksa direk içine dökmek mi lazım :)

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün MAnn filtre takımı aldım polen filtresi karbonlu olarak EFT ile 396,65 tl ye geldi.

Motor yağında da bi önceki bakımda 5,30 yağ kullanılmıştı sonrakinde 0 , 20 yağ kullandım çok şükür bi sıkıntı olmadı motor temizleme tarzı bir şeyde kullanmadım . Yakın zamanda da motor yağını tekrar 0,20 alıp bakıma gidicem .

Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün arkadaşımın 2015 model 1.4 düz motor Seat İbiza'sını sanayiye götürdük periyodik bakım için. Epey parçacı ve usta gezdik. Bugünkü deneyimlerimizi sizinle paylaşmak istedim. Van'da ikamet ediyoruz bu arada.

- 4 litre 5-30 Castrol Magnatec motor yağını bölge distribütöründen 350 liraya aldık.
- Filtron hava filtresi, Filtron yağ filtresi, Sardes karbonlu polen filtresini de yine aynı toptancıdan 250 liraya aldık.
- Yağ değişimi için işçilik olarak da 100 lira verdik.
- LPG filtreleri tüm modeller için aynı dedi LPG'ci arkadaş. Ona da 90 lira verdik.

Şimdi İbiza ile Civic forumu ne alaka diyeceksiniz. Gelelim alakaya ;

- Arkadaşlar Filtron markası Mann'ın ikinci markasıymış. Aynı banttan çıkıyormuş. Hatta Mann, binek araç grubu için Filtron markasını kullanmayı düşünüyormuş. Mann markasını da ağır vasıta üretimi için kullanacakmış.
- Filtron ürünler MADE İN POLAND
- Filtron / Mann distrübütörünün söylediğine göre Castrol, Filtron ile anlaşma yapmış. Bu anlaşmaya göre servislere Filtron ürünleri verilmeye başlanmış. Van Skoda bayii servisi filtre grubunda Filtron kullamıyormuş. Biz veriyoruz dedi.
- Sanayide herkes Castrol'ün sahte yağlarından şikayetçi. Aynı sanayi içinde 20 - 30 lira gibi küçük farklarda da olsa fiyat farkı şüphe uyandırıyor. Dikkatli ve uyanık olmak lazım.

Belki faydalı olur diye düşündüm...

Son düzenleme:
Bugün arkadaşımın 2015 model 1.4 düz motor Seat İbiza'sını sanayiye götürdük periyodik bakım için. Epey parçacı ve usta gezdik. Bugünkü deneyimlerimizi sizinle paylaşmak istedim. Van'da ikamet ediyoruz bu arada.

- 4 litre 5-30 Castrol Magnatec motor yağını bölge distribütöründen 350 liraya aldık.
- Filtron hava filtresi, Filtron yağ filtresi, Sardes karbonlu polen filtresini de yine aynı toptancıdan 250 liraya aldık.
- Yağ değişimi için işçilik olarak da 100 lira verdik.
- LPG filtreleri tüm modeller için aynı dedi LPG'ci arkadaş. Ona da 90 lira verdik.

Şimdi İbiza ile Civic forumu ne alaka diyeceksiniz. Gelelim alakaya ;

- Arkadaşlar Filtron markası Mann'ın ikinci markasıymış. Aynı banttan çıkıyormuş. Hatta Mann, binek araç grubu için Filtron markasını kullanmayı düşünüyormuş. Mann markasını da ağır vasıta üretimi için kullanacakmış.
- Filtron ürünler MADE İN POLAND
- Sanayide herkes Castrol'ün sahte yağlarından şikayetçi. Aynı sanayi içinde 20 - 30 lira gibi küçük farklarda da olsa fiyat farkı şüphe uyandırıyor. Dikkatli ve uyanık olmak lazım.

Belki faydalı olur diye düşündüm...
Paylaşım için tşk ler de herkes cidden sikayetciyken 4 litre orjinal Castrol bana 350 bayağı ucuz geldi umarım o da sahte değildir flitrelerin bile ( ki) orta kalitedir filtron 250 iken bana çok ucuz geldi umarım degildir

Aracınız
Civic FB7 2013
Paylaşım için tşk ler de herkes cidden sikayetciyken 4 litre orjinal Castrol bana 350 bayağı ucuz geldi umarım o da sahte değildir flitrelerin bile ( ki) orta kalitedir filtron 250 iken bana çok ucuz geldi umarım degildir
Edge serisi daha pahalı. 4 litresi 430 - 470 bandında. Ancak araçta partikül filtresi olmadığından ve arkadaşım aracı çok fazla sıkıştırmadan sakin kullandığından Edge serisine gerek duymadık. Magnetec kullanıldı. İnternette 200 liralara felan var aynı yağ. Bu haramzadeleri Allah ıslah etsin.

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Malzemeleri ben götürdüm periyodik bakım işte yağ filtreler değişti birde aracın alındaki burçları yağlattım (her bakımda yaptırıyorum kışın tümseklerden geçerken gelen gıçırtılar artık gelmiyor) 250 tl aldılar. Periyodik bakım işçiliği ne kadar oldu piyasada ?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Malzemeleri ben götürdüm periyodik bakım işte yağ filtreler değişti birde aracın alındaki burçları yağlattım (her bakımda yaptırıyorum kışın tümseklerden geçerken gelen gıçırtılar artık gelmiyor) 250 tl aldılar. Periyodik bakım işçiliği ne kadar oldu piyasada ?
Tümseklerden geçerkenki gıcırtılar burçların yağsız olmasından mı kaynaklanıyor hocam? Sonraki bakıma ben de yağlattırıyım öyleyse, ne tür bir yağ kullanılıyor işlem uzun mu ona göre bilgimiz olsun yapılmadan önce.

Geri