Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Tümseklerden geçerkenki gıcırtılar burçların yağsız olmasından mı kaynaklanıyor hocam? Sonraki bakıma ben de yağlattırıyım öyleyse, ne tür bir yağ kullanılıyor işlem uzun mu ona göre bilgimiz olsun yapılmadan önce.
Dostum sprey bir yağ kullanıyor ama tam bakmadım ismine suya dayanıklı birşey sanırım. aracın altında gördüğümüz her lastik takoz olan yere sıktırıyorum 5 dk sürmüyor

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, 140bin bakımında "Motul 8100 eco-nergy 5w30" kullanmayı düşünüyorum. Motul'un kendi sitesinde satışı yok. Önerebileceğiniz güvenilir satıcı linki paylaşırsanız sevinirim. Hava, yağ ve polen filtresini bir önceki bakımda Mann marka almıştım. Bu bakımda hava ve polen filtresini değiştirmeyi düşünmüyorum. Hatta 30 bin km boyunca aynı hava filtresini kullanmayı düşünüyorum. Kullanım kılavuzunda da aynı bilgi geçiyor.

Ekli dosyalar

• cvc bkm.jpg
    cvc bkm.jpg
    112.1 KB · Görüntüleme: 48
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba, 140bin bakımında "Motul 8100 eco-nergy 5w30" kullanmayı düşünüyorum. Motul'un kendi sitesinde satışı yok. Önerebileceğiniz güvenilir satıcı linki paylaşırsanız sevinirim. Hava, yağ ve polen filtresini bir önceki bakımda Mann marka almıştım. Bu bakımda hava ve polen filtresini değiştirmeyi düşünmüyorum. Hatta 30 bin km boyunca aynı hava filtresini kullanmayı düşünüyorum. Kullanım kılavuzunda da aynı bilgi geçiyor.
ORJİNAL ENEOS MOTOR YAĞI CANDIR...Motul ve Castrol beni korkutuyor...sahte piyasasından ötürü...tabi karar sizin..Hava filtresi önemlidir...değişimi zamanında yapılmalıdır..Güzel sürüşler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Düşündüğünüz yağ olur. Site olarak yağ çarşısı veya Aloparça olabilir.
Hava filtresinde yıldız var. Yani hangi yol ve şartlarda kullandığınız önemlidir. Polen filtresi içinde havalandırma sistemini ne kadar kullandığınızla alakalıdır.

Geri