Civic FB7 Fb7 Marş Sorunu

mertk

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Ben marşa ilk bastığımda araç sanki çalışmayacakmış gibi marş almayacakmış gibi yapıyor 500 devirde filan ibre takılıyor 1-2 snlik gecikmeden sonra marş alıyor. Soğuk hava sıcak hava fark etmiyor. Her zaman ilk çalıştırdığımda bunu yapıyor. 10-15 çalıştıktan sonra stop edip tekrar marşa bastığımda yapmıyor.

Akü değişeli yaklaşık 10 bin km takriben 1,5 yıl oldu. 55 Ah İnci akü.
Araç 2013 model Fb7 Eco Elegance OV.
Şuan 77.000 civarında.

Aracınız
12v altında soğukta marş sırasında da benzer durumlar oluyor. Dedikleriniz de olabilir.En iyisi iyi bir ustanın bakması.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hakan Hocam aynen dediğim gibi aynı sorun kış içi de bende de olmuştu. Hiçbir arıza, sorun, sıkıntı yok sadece sabahları ilk marşta ya zor çalışıyor ya ikinciye alıyordu.
Bende filtre değişim anında ustaya ilettim. Enjektör kaçağı vs.. olabilirmi dedim ve direk hayır diyerek laptop bağlayıp subap aralığına bakıp regülatör basıncını manuel değerlerle değiştirdi. Afr ayarına gerek yok o ayrı dediler ve o gün bu gündür çok şükür sorun yok.
Bu arada subap ayarı ve ardından yapılan afr ye 12.000 km kadar olmuştu.
Genelde 30.000 de bir yaptırdığımız subap ayarına kadar orta zamanda sanki hafiften sıkışmaya başlıyor bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
Değerli yorumlarınız teşekkürler.
Marş motorunu söküp bakacak, Subap ayarını kontrol edecek veya lpg de ayar yapabilecek güvenilir usta yok malesef.
Sorunun kaynağından da kesin emin olamadığımız için kurcalatmayacağım.
Havalar biraz ısındığı için şimdilik daha iyi çalışıyor. Temmuz - Ağustos ayına kadar böyle kullanmaya devam edicem. Yazın memlekette çözümüne bakıcam artık.

Geri