Civic FB7 Fb7 motordan gelen ses ne olabilir ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu ses yeni başladı bir iki ay önce gergi kütüğünü geçen senede v kayışını 6pk2090 olarak değiştirmiştim bu ses neden olabilir kuş sesi gibi hafif bir ötme var ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu ses araba ısındıkça tekrar gelemeye başladı kuş sesi gibi v kayışı tarafından servisten cumartesi için randevu aldım servis kampanyası son günü v kayışı değiştireceğim İnş sorun çözülür…
Hocam sizin videodan sonra bende dikkatlice aracın tam ısınmış olduğu zaman bende de bu sesin olduğunu farkettim, bence V kayışıyla birlikte mümkünse avare bilyası denilen gergi bilyasını da değiştirseniz faydalı olacaktır, o parçanında bu sesi yapma potansiyeli var.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sizin videodan sonra bende dikkatlice aracın tam ısınmış olduğu zaman bende de bu sesin olduğunu farkettim, bence V kayışıyla birlikte mümkünse avare bilyası denilen gergi bilyasını da değiştirseniz faydalı olacaktır, o parçanında bu sesi yapma potansiyeli var.
Servis fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba ? Çünkü bazı parçalara uçuk fiyatlar çıkartıyorlar ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servis fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba ? Çünkü bazı parçalara uçuk fiyatlar çıkartıyorlar ?
FB7lerin bilyasi hakkında bilgim yok FD6larin gergi bilyasi piyasada 100 lira civarına satılıyor. Serviste te bakım ve bazı grup parçalar haric genelde piyasa fiyatının 3-4 katı oluyor. Siz aracı goturdugunuzde ustaya takmadan önce sesi dinletin, sesin kayistan olup olmadığına emin olun.
Ek olarak bu durumu ustaya sorduğumda aracın çalışmasını değiştiren birsey yoksa ara ara kontrolle sesin artışına göre hareket etmemi önerdi, civiclerin yalıtımı zayıf olduğu için motor aksamindaki yıpranan parçaların oluşturduğu sesin çok çabuk duyulmaya başladığını söyledi, zaten 2 seneye yakın v kayış gergisi tikirdayarak gezmistim ama bir sorunla karşılaşmamistim.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
FB7lerin bilyasi hakkında bilgim yok FD6larin gergi bilyasi piyasada 100 lira civarına satılıyor. Serviste te bakım ve bazı grup parçalar haric genelde piyasa fiyatının 3-4 katı oluyor. Siz aracı goturdugunuzde ustaya takmadan önce sesi dinletin, sesin kayistan olup olmadığına emin olun.
Ek olarak bu durumu ustaya sorduğumda aracın çalışmasını değiştiren birsey yoksa ara ara kontrolle sesin artışına göre hareket etmemi önerdi, civiclerin yalıtımı zayıf olduğu için motor aksamindaki yıpranan parçaların oluşturduğu sesin çok çabuk duyulmaya başladığını söyledi, zaten 2 seneye yakın v kayış gergisi tikirdayarak gezmistim ama bir sorunla karşılaşmamistim.
Ses rahatsız edici boyuta ulaşıyor belli bir zaman sonra, dediğiniz gibi dinletip fiyatı çok aşırı söylemezlerse değişirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ses rahatsız edici boyuta ulaşıyor belli bir zaman sonra, dediğiniz gibi dinletip fiyatı çok aşırı söylemezlerse değişirim.
Anladım, bende aracın içinde duyulmuyor, sadece sağ camı actigimda yanda duvar varsa ve motor sicakken kaputu açıp dikkatli dinleyince farkediliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar rulman sesi diyor ya bilemedim. Öyle ise hiç servise gitmeye gerek yok ama kararsız kaldım.
Olabilir, bence önce rulmanı değiştirip randıman almazsanız kayışı değiştirmeye yönelin.

Hamit bey, benim avara bilyasi boşluk yapıyordu. Bozuk degil, az bir gobekten oynuyordu. Uzun yol yapacagim icin degistirmeye karar verdim. Servis fiyatini sordum. 830 TL fiyat verildi. Mecburen 100 tl lik yan sanayi kasnak alip taktirdim. Yan sanayi ama bunlarin bilyalari koyo marka japon oldugu icin taktirdim. Nsk bilyali olan da var. Digerini de ne olur ne olmaz diye bagaja koydum. Fiyat bilgisini gorunce cevap yazayım dedim. Alternatör gergi kasnağı diye geçer. Fd6 7 kanallı, fb7 ler 6 dikkat edin uyumlu değil. Değiştirecek arkadaslara yardımcı olmak istedim.

Aşağıda fotoğrafları var. Kirli olan orjinal, digeri ölçüleri ayni olan yan sanayi kasnak.

Umarım birilerine yardımcı olmuştur.
IMG-20210614-WA0006.jpegIMG-20210616-WA0001.jpeg

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sesin v kayışından gelmediğine emin olduğum için servis randevusunu iptal ettim. Yarın sürekli gittiğim ustaya baktırıp detayları paylaşırım.

Geri