Fb7 Otomatik Araç Servis Dışı Şanzıman yağ değişimi

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar, fb7 Civic otomatik aracında servis dışında şanzıman yağı değişimi yaptıran var mı, değişim yapan varsa herhangi bir sorun yaşadı mı, motul un çok kaliteli şanzıman yağları var gördüğüm kadarıyla merak ettim. Teşekkürler,

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Servis harici almayın yada değiştirmeyin hocam. @Hakan Uzun hocamın bu konuda acı bir tecrübesi oldu. Servis harici yağ aldı ve sonrasında araçtaki şikayetler nedeniyle yetkili servisten tekrar orjinal şanzıman yağı almak zorunda kaldı. Maliyeti ikiye katlanmış oldu. Şanzıman şakaya gelmez.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar, fb7 Civic otomatik aracında servis dışında şanzıman yağı değişimi yaptıran var mı, değişim yapan varsa herhangi bir sorun yaşadı mı, motul un çok kaliteli şanzıman yağları var gördüğüm kadarıyla merak ettim. Teşekkürler,
Benım fb7 aracım varken motul koydurttum hıc bir sorun yaşamadım 5 bin km bindim aracı sattım, alan kısı ile ara ara konusuyorum sukur genel olarak sorun sıkıntı yok dıyor... Degısım yapan yer İstanbul / maslak - Honda İstanbul,
Çıft kurtlardan cıkma ustalar....

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Yağını servisten alıp kendin değişim yapabilirsin YouTube da videoları var.servis yağın tamamını değiştirmiyor 3,5 litre civarı bı değişim yapıyor bilginiz olsun

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yağını servisten alıp kendin değişim yapabilirsin YouTube da videoları var.servis yağın tamamını değiştirmiyor 3,5 litre civarı bı değişim yapıyor bilginiz olsun

3 litre değişim yeterli oluyor. Çıkan yağı temiz bir bidona alarak birer litrelik orjinal kutusuna koydum ve tam 3 litre olduğunu gördüm.

Aracınız
Civic FB7 2014
3 litre değişim yeterli oluyor. Çıkan yağı temiz bir bidona alarak birer litrelik orjinal kutusuna koydum ve tam 3 litre olduğunu gördüm.
Ama şanzıman 7 litre yağ alıyor.yaridan fazlası değişmemiş oluyor.muhtemelen ilk değişimden sonra iki yılda bir değişmesi gerekir diye bundan yazıyor kitapçıkta.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ama şanzıman 7 litre yağ alıyor.yaridan fazlası değişmemiş oluyor.muhtemelen ilk değişimden sonra iki yılda bir değişmesi gerekir diye bundan yazıyor kitapçıkta.

Yağ pahalı. Ben ne olur ne olmaz eksik kalır tamamlarım diye çıkan yağı orjinal kutularına aldım. 1 litre yağ takriben 180-200 TL' ye geliyor. Seviyesine baktım azalma yok. Değişim servis kitapçığında 2 yıl/ 40 bin km. Olarak yazıyor. Hangisi önce dolarsa.

Geri