Fb7 Otomatik Araç Servis Dışı Şanzıman yağ değişimi

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben 60.000 de eneos eco atf 70.000 de motul vi ile 75.000 de de liqui moly ile değiştirdim içinde eski yağ iyice azalsın diye bi sıkıntı olmadı ç. Değişim için 2.4 litre yazıyor klavuzda 3 litre fazla oluyo. Sizin takdiriniz sıkıntı oluyorsa belki de 3 litre konduğu İçin oluyordur

Aracınız
Civic FB7 2014
2 defa değiştirdim ikisinde de özel servis değiştirdi. ankarada çoğu servis zaten aracın orjinal yağını kullanıyor, yağ kutuları yanınızda sıfır açıldığını gördüğünüz müddetçe bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
55 binde aracım. 38 b,nde serviste değişmiş. Şimdi sıkıntı olmaması açısından yine değişeceğim. Servis çalışanının söylediğini aktarıyorum. Herşeyi dışardan al değiştir ama şanzıman yağını ya serviste değiştir ya servisten alıp dışarda değiştir.

570 lira denildi şanzıman yapına serviste. Dışarda bir özel servis eneos bilmem ne yağına 600 lira dedişaka gibi. yetkiliden alıp özel serviste değişim yaptırmayı düşünüyorum.

Aracınız
2014 civic sahibiyim. aracım 145 binde. 30 35 binde bir kendim değiştiriyorum. liqui moly atf1800 yağ kullanıyroum şuana kadar hiçir sorun yaşamadım çok şükür. değişimi yaparken de 5 ltlik iki su bidonu ile yapıyorum. çıkan yağı birine bosaltıyorum . yeni yağıda diğer bidona eski yağ ile aynı seviyeye gelene kadar bosaltıyorum. sonra yeni yağı üstten araca koyuyorum. birde servisten orjinal şanzıman tapa contası alıyorum. gayet memnunum. you tube da ayrıntılı videolar var...

Geri