Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

Ad Soyad
İlkay Akkaş
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.
Şanzıman in yağ filtresi tıkanmış değişmeli

Aracınız
Civic FB7 2015
honda tam otomatik şanziman en sorunsuz şanzimandir ancak kullanici zamanin da orjinal ustune basarak diyorum servis orjinal yagi zamanin da il 60 bin sonrasi 40 bin olarak degiştirmeli ve sorunsuz ebedi bir şanziman la başbaşa kalirsiniz ancak millet bu şanziman yagini degiştirmiyor ve ben 80 bin yaptim ve sorun yok denilirken bir anda saniyede şanziman elerin de kaldin da yahu bu şanziman sorun lu nasil bir şanziman diyerek honda nin tam otomatik şanzimanina suc bulmakta kisaca sorun kullanici da kesinlikle honda fc5 şanzimani haric ve jaz 2010 kadar olan şanziman haric honda şanzimanlari dunya da tek gecer ve sorunsuzdur tam otomatik konvektorlu şanzimanlar da helede hondada mukemmel dir sadece dikkat edilmesi gereken kulanma kilavuzlarinda da belirtildigi gibi zamanin da orjinal servisde yag degişmeli ve park edildin de ranpa veya hafif ranpa da veya duz zemin de ozellikle ranpalar da once araci boşa alip elfirenini cekerek tum yuku elfirenine birakarak yani boşta elfireni cekiyorsunuz ve fireni birakip araca tamamiyla el fireni hakim oldunu hissettiniz an sonra araci parka aliyorsunuz bunlar cok onemli egerki bir ranpada araci parka cekerek sonra elfirenini cekip fireni biraktiniz an elfireni boşlugu varsa arac parka birakilan onceden direk yuk şanzimana biner ve icerde sikiştirilmiş tam otomatik şanziman oluşur ve sonrasin da tekrar hareket edeceniz zaman parktan aracinizi cikarirken sert vuruntu olşur bu baskilama şanziman icinden gelir ve bu şanzimaninizin omrunu yer bitirir kisaca sorunlu şanzimanlar butur nedenlerden oluşan kullanici hatalardir saygilar abay oto tuning honda

Aracınız
Civic FB7 2013
Bir daha o ustanın olduğu sanayi sitesine gitmeyin Allah rızası için

Geri