Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
usta arac hareket halindeyken vites değişimi mi yaptınız der yani araba giderken D'den R'ye alma gibi. bizden daha öncesinde yapılan bir hata muhtemelen bizde patladı :) kapağı varmış birde o çatlamış. masraf 6.500TL. Adana'da yaşıyorum ustam ankara'ya gönderdi işin ehline.
Tam durmadan ters yöndeki vitese geçmemek şanzıman sağlığı için önemli demekki (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
usta arac hareket halindeyken vites değişimi mi yaptınız der yani araba giderken D'den R'ye alma gibi. bizden daha öncesinde yapılan bir hata muhtemelen bizde patladı :) kapağı varmış birde o çatlamış. masraf 6.500TL. Adana'da yaşıyorum ustam ankara'ya gönderdi işin ehline.
Geçmiş olsun. Problem kullanıcı hatasından kaynaklanmış.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2003
Şanzıman tamir oldu mu hocam geri dönüş yapabilir misiniz olumlu olumsuz ne gibi durumlar yaşadınız. Tekrar geçmiş olsun

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Birkac gun once bir bayan sürücü ford fiesta araciyla yolda seyrederken vitesi aniden "R" konumuna aldı. Uzunca çıkan dişli sesleri yüreğimi resmen dağlamıştı. Fakat surucu hicbirsey olmamis gibi tekrar d konumuna alarak gitti. Onun aracına ondan daha fazla üzülmüş oldum :ROFLMAO:

Ad Soyad
İlkay Akkaş
Aracınız
Civic FB7 2015
Vites 2den 1e geçerken tork konvertöründen dolayı geçişi hissedersiniz ancak vurma seviyesinde olmaması lazım. Yağ hiç değişmediyse orjinal yağ ile en kısa sürede değişimi yaptırın (y)
Rden Dye attığınızda 2-3 sn sonra tepki vermesi eski nesil şanzıman yapısına bağlı olarak kavramanın yavaşlığı kaynaklı diyebilirim.
Şanzıman filtresi değişmeli

Geri