Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
banada çok garip geldi kullanımda sakin kullandık aldığımız günden beri .işlem ve fiyat ile ilgili bilgilendirme yapacağım.
Hocam aracın sizden önceki sahibinde km. düşürülme ihtimali olabilir mi?
Bu durumu da bir araştırmanızı tavsiye ederim çünkü piyasada bu şekilde özellikle galericilerde çok fazla km düşürme durumu söz konusu ve sonraki sahiplerininde çoğunlukla haberi olmuyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Araç aile arabası ya ben ya babam kullanır ikimizde sakin kullanırız. bizim aldığımız adamında 2 arabası vardı hanımı kullanıyordu bu arabayı biz aldık. hor kullanma söz konusu değil.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun öncelikle. Çelik bir parça üzerindeki bu darbeler ciddi oranda kuvvet isteyen şekilde bir hasar almış. Aşınmadan ziyade darbeli duruyor. Yani yağ ve uzun kullanıma bağlı görünmüyor benim düşünceme göre. Ustalar daha iyi bilir elbette tecrübeden dolayı ancak neblim yokuş aşağı park etme olayı mı hatalı yapıldı yani yük şanzımana mı verildi ya da geri geri giderken hemen d ye alınıp mı bir şeyler yapıldı, sürekli ani kalkıştan mı oldu acaba. Araştırıp bakmak lazım. Ona göre biz de önlemimizi alalım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yanlış anlaşılmasını istemem fakat bayanlar ne yazıkki araç konusunda erkekler kadar dikkatli değiller. Otomatik bir aracı bayan kullanıyorsa muhtemelen sıklıkla aracın yükünü şanzumana da bindirmiş olabilir devir düşmeden d veya r konumuna vitesi atmış ta olabilir ya da araç durmadan "R", "D" geçişlerini de yapmış olabilir. Mevcut durum sürücü hatasını işaret ediyor gibi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Yanlış anlaşılmasını istemem fakat bayanlar ne yazıkki araç konusunda erkekler kadar dikkatli değiller. Otomatik bir aracı bayan kullanıyorsa muhtemelen sıklıkla aracın yükünü şanzumana da bindirmiş olabilir devir düşmeden d veya r konumuna vitesi atmış ta olabilir ya da araç durmadan "R", "D" geçişlerini de yapmış olabilir. Mevcut durum sürücü hatasını işaret ediyor gibi.
Olabilir çünkü bu hale gelmesi için hiçbir neden yok bizim tarafımızda. fotolara bakınca içim cız ediyor :). Nasıl bir işlem uygulanacak acaba

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Belki fabrikasyon olarak hatalı parçalar bulunan bir araca denk gelmiş olabilirsiniz ve şanzıman bu zamana kadar belirti vermemiştir, olmaz diye birşey yok sonuçta :rolleyes:

Aracınız
Gecmiş olsun. Aracı giderken N ve D arasında oynamak yerine S ve D arasında oynamak her zaman daha iyidir. Benimde aracım Otomatik ve FB7. Ben sakin kullanmam pek yüksek deviri severim ara sıra bu kesinlikle benzinde ve yolun bos oldugu zamanları kullanırım. İlk yag değişimimi 30 k da yapmıstım bu sebeple iyiki erken değiştirmişim dedim sonra 38 k da tekrar yaptım su an 47 k da ve 50 k da tekrar yapacagım. Hepsi takip eltında dikkat etmeniz gereken ani kalkıslar (sert) yapmayın Honda gercekten Vites konusunda cok iyidir filitre tıkanıp yaglama azalmısta olabilir . Konuyu merakla takip ediyorum tekrardan cok gecmiş olsun Honda sanzumanı bozuk olsa bile götürür yolda bırakmaz arabanızdan bu sebeple soğumayın kesinlikle. Bu konuda ben ona cok güveniyorum o güvenide gercekten bana hissettiriyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Öncelikle geçmiş olsun Bu hasar çok küçük örneğin pirinç tanesi kadar bir çapak uzun süre bu bölgede kalarak hasara sebeb olmuş zamanla ufalan mış gibi tahmin ediyorum.Tekrar geçmiş olsun

Geri