Fb7 Otomatik Şanzıman Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba 2013 civic eco elegance otomatik araç sahibiyim. Aracı 2.el almıstım. Aracım şuan 72.000 kmde. Farkettim ki aracım 2. vitesten 1.vitese düşerken sarsıntı oluyor vuruntu oluyor gibi. Bu durumu şöyle farkettim yolda giderken ışıklara yaklasırken yavas yavas durmaya calısıp tam durmaya yakınken araçta bir sarsıntı olup öyle duruyor. yada tam duruyorum araç ileri doğru gitmeye calısıyor gibi oluyor. Daha sonraki denemem ise şöyle aracı P'den R'ye attığımda anında tepki veriyor sorun yok anında hareket ediyor araç ancak P'den D'ye attığımda 2 3 sn gecikme yaşayıp öyle tepki veriyor yani gitmeye başlıyor. 1.vitesten 2.vitese geçiştede sorun yok. Sadece yazdığım bu sorunlar var. Aracın şanzıman yağı hiç değişmedi. Değiştirmek istedik ustalar şanzıman yağı değişmez gerek yok diyip değiştirmedik. Acaba yağdan mı oldu aklıma ilk gelen o oldu. Bu sorunu bugün yaşadığım içinde ustaya göstermedim henüz. Fikri olan bilen varsa yardımları için şimdiden teşekkürler. Umarım derdimi açık anlatabilmişimdir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Araba 45.000kmde aldık 3.sahibiyiz. hiç agresif kullanmadık. Bizden önceki iki sahibide aile içi birbirine satilmis aile arabası kullanılmış. Özel servis ustamiza şase numarasını verdik araştıracağız bakalım

Aracınız
Civic FB7 2013
Araba 45.000kmde aldık 3.sahibiyiz. hiç agresif kullanmadık. Bizden önceki iki sahibide aile içi birbirine satilmis aile arabası kullanılmış. Özel servis ustamiza şase numarasını verdik araştıracağız bakalım

belki kullanım degil üretim hatasıdır.benim aracta da yatak sesi var, midemi bulandırıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu işler biraz da şans işi. Kimi 150 k.şanzuman yağı değiştirmez birşey olmaz kimi de 70 k.ya kadar 2-3 kez degisim yapar sanzumanı kucağa alır. 84 k.daki aracımda bir kere d konumunda araç yürümemişti ve homurdanma gibi dişli sesi gelmişti. Sonrasında yağ değişimi yaptım ve bir daha tekrarlamadı. Şanzuman arıza verecek diye ödüm kopuyor. :) inşallah ucuz maliyetle kurtarirsiniz. "Abi bu kapalı kutu söküp bakacağız" mantigiyla cebinizi sömürme amacı güden ustalardan uzak durmak adina tavsiye uzerine isinin ehli bir ozel servise gidin. Servis konusunda cok acele etmeyin.

Hocam vakit geçirmeyin serviste önce komple yağını yeniletin. 3 lt olarak değil makinayla çektirip kopmle ort 6lt kadar filtresiyle beraber değiştirin.
Sorunun hallolacağına inanıyorum. Piyasadaki en sağlam şanzımanlardan birine sahip araçlarımız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 72.000km şanzımanın durumu ustada çok şaşkın bu km'de ve hondanin şanzımanı nasıl bu duruma gelir diyor. Sizce nasıl olabilir
IMG-20200313-WA0003.jpgIMG-20200313-WA0002.jpgIMG-20200313-WA0001.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 72.000km şanzımanın durumu ustada çok şaşkın bu km'de ve hondanin şanzımanı nasıl bu duruma gelir diyor. Sizce nasıl olabilir
Gecmis olsun. Gercekten cok garip bir durum. Kullanim tarzi mi yoksa yanlış yağ değişimi mi insanın aklına ilk gelen sorular bunlar oluyor. Bana yeterince yağlama sağlanamadığı için meydana gelmiş gibi bir izlenim verdi. İşlem maaliyeti ile ilgili ilerleyen süreçte bilgi verebilir misiniz.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızı bu arıza öncesi sizden başka kullanan birileri oldu mu onu merak ettim. Açıkçası şaşkınım. Sebebi merak ediyoruz. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

2010 FD6
2014 FB7
ELBET BİRGÜN FC5

Geri