Fb7 sabah geri viteste ses sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Selam arkadaşlar 2012 model fb7 sahibiyim.. Sabahları aracı çalıştırıp 20 saniye falan bekliyorum ve geri vitese taktığımda araçtan " kırt, kırt" tarzında yarım saniye aralıklı, 40-50 saniye süren ses geliyor.. Geri viteste çıkış yapıyorum ve devam ediyorum bir süre sonra ses kesiliyor... Sadece sabah ilk çalıştırmada oluyor.. Bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen arkadaş var mı acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ses motordan mı geliyor ve aşağıdaki videonun 10.snsinden sonra gelen şekilde ses mi?
Ayrıca aracınızın km.si nedir ve V kayışı hiç değişti mi?

Aracınız
Civic FB7 2012
Açıkçası tam olarak motordanmı geliyor bilmiyorum... Km 60.000 de...Bu sese benzemiyor... Bu ses muhtemelen park halinde çıkan bir ses benimkinde park halinde ( P veya N konumunda) ses yok sadece geri viteste ses var, ayrıca bunun ses aralığı daha dar yani 1 saniyede 4-5 defa benim araçta nerdeyse saniyede 1 bilemedim 2 defa ve "kırt" sesi .. Bu arada araç otomatik vites.. V kayışı dediğiniz triger mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkçası tam olarak motordanmı geliyor bilmiyorum... Km 60.000 de...Bu sese benzemiyor... Bu ses muhtemelen park halinde çıkan bir ses benimkinde park halinde ( P veya N konumunda) ses yok sadece geri viteste ses var, ayrıca bunun ses aralığı daha dar yani 1 saniyede 4-5 defa benim araçta nerdeyse saniyede 1 bilemedim 2 defa ve "kırt" sesi .. Bu arada araç otomatik vites.. V kayışı dediğiniz triger mi?
Triger motor içindeki parça ve Civiclerde zincirlidir, bir aksilik olmadığım durumda motor ömrü kadar ömrü var kabul edilir.
V kayışı klima motoru ile alternatöre güç aktaran kayıştır, eskidiği durumlarda da bazen kendisi, bazende v kayış gergisi isimli parça ses yapabilmektedir. Bunun için sordum.

Aracınız
Civic FB7 2012
Triger motor içindeki parça ve Civiclerde zincirlidir, bir aksilik olmadığım durumda motor ömrü kadar ömrü var kabul edilir.
V kayışı klima motoru ile alternatöre güç aktaran kayıştır, eskidiği durumlarda da bazen kendisi, bazende v kayış gergisi isimli parça ses yapabilmektedir. Bunun için sordum.

Anladım ama sanırım bu kmde v kayışı sorun çıkarmaz, en azından forumda gördüğüm öyle.. Yarın tekrar bakarım sese, olmadı videoya kaydederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bu ses benim aracımda var. Geri vitese aldıgım zaman duyuluyor bu ses sorun nedir acaba? Araç 2014 fb7 civic otomatik 50 bin km.
Eğer LPG enjektörleri değilse yüksek ihtimal eğer hiç değiştirmediyseniz gergi kayışınız bollaşmış olduğu işin v kayış gergisi kendini ayarlayamıyor olabilir, veya gergi arızalanmış olabilir.
Linkteki konuyu kontrol edin,

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Eğer LPG enjektörleri değilse yüksek ihtimal eğer hiç değiştirmediyseniz gergi kayışınız bollaşmış olduğu işin gergi kendini ayarlayamıyor olabilir, veya gergi arızalanmış olabilir.
Linkteki konuyu kontrol edin,
Teşekkürler hocam araçta lpg yok. V kayışı nı değiştirip gözlemlemem gerekicek.

Geri