Fb7 sabah geri viteste ses sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Selam arkadaşlar 2012 model fb7 sahibiyim.. Sabahları aracı çalıştırıp 20 saniye falan bekliyorum ve geri vitese taktığımda araçtan " kırt, kırt" tarzında yarım saniye aralıklı, 40-50 saniye süren ses geliyor.. Geri viteste çıkış yapıyorum ve devam ediyorum bir süre sonra ses kesiliyor... Sadece sabah ilk çalıştırmada oluyor.. Bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen arkadaş var mı acaba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili serviste değişim yaparım, teşekürler
Eğer aceleniz yoksa servisten fiyat alın, sonrasında eğer fiyat fazla artmayacaksa kampanya döneminde değişim yaptırmaya çalışın, geçen yıl normalde 380 tl fiyatı olan kayış kampanya döneminde 230 tl parça ve 90 tl işçilik ile değişim yapılabiliyordu, bu sene nasıldır bilemiyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
Eğer aceleniz yoksa servisten fiyat alın, sonrasında eğer fiyat fazla artmayacaksa kampanya döneminde değişim yaptırmaya çalışın, geçen yıl normalde 380 tl fiyatı olan kayış kampanya döneminde 230 tl parça ve 90 tl işçilik ile değişim yapılabiliyordu, bu sene nasıldır bilemiyorum.
Sadece soğuk havalarda sabahları ilk çalıştırmada daha cok duyuyorum bu sesi , daha sonra ses kesiliyor. Yıl sonu kampanyası olursa değişim yapıcam. Çok rahatsız etmiyor suan için, inşallah v kayışı sorunu çözer daha başka bişi çıkarmaz.

Aracınız
Ses motordan mı geliyor ve aşağıdaki videonun 10.snsinden sonra gelen şekilde ses mi?
Ayrıca aracınızın km.si nedir ve V kayışı hiç değişti mi?

Videodaki ses aynı benim araçtaki gibi. Geri vitese takınca değilde, klima fanı devreye girince 10. saniyedeki ses gibi ses gelmeye başlıyor. Fan durunca ses de kesiliyor. İlk kayış değişimi yapacağım. Servis kampanyası bekliyorum. İnşallah kayışla geçer.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FB7 2014
Videodaki ses aynı benim araçtaki gibi. Geri vitese takınca değilde, klima fanı devreye girince 10. saniyedeki ses gibi ses gelmeye başlıyor. Fan durunca ses de kesiliyor. İlk kayış değişimi yapacağım. Servis kampanyası bekliyorum. İnşallah kayışla geçer.

Kün feyekün..
Bu ses klimayı acıncada geliyor bende. Geri vitese takınca daha fazla duyuluyor.

Aracınız
Bu ses klimayı acıncada geliyor bende. Geri vitese takınca daha fazla duyuluyor.

Bende 25bin km önce de Buna benzer ses vardı. Gergi takımı ve kayışını özel serviste komple değiştirmiştim ses kesilmişti. Ama çok çabuk tekerrür etti. İna taktık dediler ama heralde sahtesine denk geldik. Bu yüzden önce servisten orjinal boyda kayış alacağım. Ses geçmezse forumda da tavsiye edilen satıcalardan kendim gergi takımı alıp taktıracağım. Orjinalinin fiyatını hiç bilmiyorum. Afaki uçuk bir fiyat değilse onu da orjinal alırım. 100 bin kafam rahat eder inşallah.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FB7 2014
Bende 25bin km önce de Buna benzer ses vardı. Gergi takımı ve kayışını özel serviste komple değiştirmiştim ses kesilmişti. Ama çok çabuk tekerrür etti. İna taktık dediler ama heralde sahtesine denk geldik. Bu yüzden önce servisten orjinal boyda kayış alacağım. Ses geçmezse forumda da tavsiye edilen satıcalardan kendim gergi takımı alıp taktıracağım. Orjinalinin fiyatını hiç bilmiyorum. Afaki uçuk bir fiyat değilse onu da orjinal alırım. 100 bin kafam rahat eder inşallah.

Kün feyekün..
Her iki parcanında yetkili servis fiyatını alırsanız paylaşın lütfen bende değişim yapıcam

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün yetkili servis ile yaptığım görüşmede v kayışı + gergi takımı + kasnak toplamda 3750 tl fiyat verdiler.
Sadece V kayış değişimi için ne talep ediyorlar? Bence sadece kayışı orda değiştirip problem azalmadan devam ediyorsa dışardan orjinal muadili gergi bulmak daha mantıklı.

Aracınız
Civic FB7 2014
kampanyalı fiyatları yetkili servisten aldım v kayışı + gergi + kasnak işçilik dahil 3200 tl burada 200 tl si işçilik. şuan için çok ses yapmıyor ve sadece sabahları ilk çalıştırmada motor soğukken gergiden ses duyuyorum. o yüzden sesin artmasını beklicem servis fiyatı çok yüksek, gergi için 2250 tl kasnak için 600 tl istiyorlar. yan sanayi tekrar ses yapar diyorlar kararsız kaldım yan sanayi taktırıpta sorunu çözen varmı ? ina marka gergi diyor herkes kullanıpta mennun olan varmı ?

Geri