Fb7 Şanzımandan gelen ses

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Cümleten s.a Fb7 2013 elegance otomatik civic kullanıcısıyım. 1,5 senedir kullanıyorum. 4 gün önce sessiz bir ortamda şanzımandan bir ses geldiğini fark ettim. Aracı ilk çalıştırdığımda Vitesi Park (P) konumundan Drive (D) konumuna getirdikten hemen sonra ''TIK'' diye bir ses duyuyorum sanki birparça yerine oturuyor gibi bir ses. Bu sabah Özel bir honda servisine gittim motor kulağı şanzıman kulağı , Şanzıman yağı ve Aks hepsi kontrol edildi. Hiçbirinde sıkıntı çıkmadı . Usta bana üstüne basa basa bu ses Kavrama sesi dedi. Araç sürüş esnasında vites geçişlerinde filan hiçbir sıkıntı yok. Sadece ilk çalıştırdığım esnada Park konumundan R yada D ye attıktan hemen sonra duyuyorum.Vites geçiş esnasında değil D ye yada R ye geçtikten hemen sonra duyuyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan destek bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence de ustanızın dediği gibi kavrama sesi, eski FD6 ve FB7de de vardı, D konumuna geçtiğinizde şanzımanda kavrama yapıyor gibi TIK yada LIK gibi ses geliyor. Zaten o ses geldikten sonra araç ileri atılıyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
o ses bende de var vitesi d ye alıyorsun önce bir tok sesi ardından da fazla gaz vermiş gibi kalkış (ki ilk çalıştığında 1500rpm civarında olduğu için) yani aksi bir şey yoksa normal. o kadar ses gelen yer varki "sorunsuz araçlarımızda"

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence de ustanızın dediği gibi kavrama sesi, eski FD6 ve FB7de de vardı, D konumuna geçtiğinizde şanzımanda kavrama yapıyor gibi TIK yada LIK gibi ses geliyor. Zaten o ses geldikten sonra araç ileri atılıyor.
aynen hocam o ses geldikten sonra araç ileri atılıyor . Umarım dediğiniz gibi normaldir bu durum, Konu şanzıman olunca panikledim biraz :)

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
o ses bende de var vitesi d ye alıyorsun önce bir tok sesi ardından da fazla gaz vermiş gibi kalkış (ki ilk çalıştığında 1500rpm civarında olduğu için) yani aksi bir şey yoksa normal. o kadar ses gelen yer varki "sorunsuz araçlarımızda"
ama ben ilk çalıştırdığımda rolanti normala gelene kadar bekliyorum. Sanırım bu durum normal , Daha önce hiç sessiz ortamda çalıştırmamıştım arabayı belkide bu yüzden duymuyordum

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013

Arkadaşlar bahsi geçen konudaki ses'e ait videoyu yükledim 5inci saniyede ses duyuluyor TIK diye bu sadece P konumundan D konumunda geçtikten sonraki duyulan ses

Geri