Fb7 Şanzımandan gelen ses

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Cümleten s.a Fb7 2013 elegance otomatik civic kullanıcısıyım. 1,5 senedir kullanıyorum. 4 gün önce sessiz bir ortamda şanzımandan bir ses geldiğini fark ettim. Aracı ilk çalıştırdığımda Vitesi Park (P) konumundan Drive (D) konumuna getirdikten hemen sonra ''TIK'' diye bir ses duyuyorum sanki birparça yerine oturuyor gibi bir ses. Bu sabah Özel bir honda servisine gittim motor kulağı şanzıman kulağı , Şanzıman yağı ve Aks hepsi kontrol edildi. Hiçbirinde sıkıntı çıkmadı . Usta bana üstüne basa basa bu ses Kavrama sesi dedi. Araç sürüş esnasında vites geçişlerinde filan hiçbir sıkıntı yok. Sadece ilk çalıştırdığım esnada Park konumundan R yada D ye attıktan hemen sonra duyuyorum.Vites geçiş esnasında değil D ye yada R ye geçtikten hemen sonra duyuyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan destek bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence de ustanızın dediği gibi kavrama sesi, eski FD6 ve FB7de de vardı, D konumuna geçtiğinizde şanzımanda kavrama yapıyor gibi TIK yada LIK gibi ses geliyor. Zaten o ses geldikten sonra araç ileri atılıyor.

Hocam bu videoyu izlermisiniz 5inci saniyede geliyor ses aynı sestenmi bahsediyoruz

Geri