Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Aracınız
Civic FB7 2012
Tahminlerim,
Subap ayarının bozukluğu,
Motor kulağı,
V kayış gergisi.
Bu ayar/parçaları kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.
Merhaba. Sizin cevabınızdan sonra v kayışını değiştirmekle işe başladım. araçtan çıkan 6pk 2100 kodlu kayıştı. 6pk 2093 ü birkaç yere sordum sanayide bulamadım. Sonra 2090 takmaya çalıştı usta küçük geldi olmadı. tekrar 6pk 2100 aldım değiştirdik. Markası continental olması lazım. Araçtaki ses kesildi iki aydır bir sorun yok. Tabi pandemi nedeniyle fazla kullanma imkanım da olmadı. ama şu için memnunum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba. Sizin cevabınızdan sonra v kayışını değiştirmekle işe başladım. araçtan çıkan 6pk 2100 kodlu kayıştı. 6pk 2093 ü birkaç yere sordum sanayide bulamadım. Sonra 2090 takmaya çalıştı usta küçük geldi olmadı. tekrar 6pk 2100 aldım değiştirdik. Markası continental olması lazım. Araçtaki ses kesildi iki aydır bir sorun yok. Tabi pandemi nedeniyle fazla kullanma imkanım da olmadı. ama şu için memnunum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Geri dönüş için teşekkürler :)
6pk2093'ü servis dışında bulmanız zor, 6pk2100 ilerde tekrardan ses oluşumuna neden olabilir çünkü gergi normalden 7 mm.uzun ve sürekli fazla çalışmak zorunda kalıyor. Bunu da dikkate alın, keyifli forumlar :)

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar merhaba. izmir honda terakki serviste aracımın otomatik gergisinin değişmesi gerektiği söylendi orjinal kayış dahil fiyatı 2800 tl. izmirde bilinen özel performans honda da 550 600 lira civarı dedi marka vermedi ama orjinal parca dedi. servis dışında değiştirip memnun kalan var mi acaba sıkıntı yasarmiyim gergi den

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
orjinali ina marka gergi kutugunun ina marka gergiyi ve bando kayis alip disarida degisirseniz sikinti yasamazsiniz ben oyle yaptim
arkadaşlar merhaba. izmir honda terakki serviste aracımın otomatik gergisinin değişmesi gerektiği söylendi orjinal kayış dahil fiyatı 2800 tl. izmirde bilinen özel performans honda da 550 600 lira civarı dedi marka vermedi ama orjinal parca dedi. servis dışında değiştirip memnun kalan var mi acaba sıkıntı yasarmiyim gergi den

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Parça Honda üretimi değil Schaffler INA üretimi ve bu parça Avrupa üretimi olduğu için bilya malzemecileri dışardan çok daha uyguna temin edebiliyor, bu açıdan dışardan INA marka kullandığınız sürece bir sorun olacağını sanmıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bu aralar sık görüyorum araç D konumda ayak frendeyken motordan gelen tır tır ses N ye alınca geçiyor bu ses normal mi yaşayan çok insam var herkes kayış gergi diyor böyle kullanılsa zararı varmı 2015 52.000km

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sorunu ilgili konuya aktarıldı, linkteki konuyu öncelikle okuyun,

Bu sorun sadece FB7de değil FD6 da mevcut, hatta gelecekte yüksek ihtimal FC5 içinde mevcut olacak gibi görünüyor.
Oluşan ses için eğer hiç değişmemişse önce kayışı değiştirin çünkü kayış bollaştığında gergi arızalı değilse bile düzgün çalışamadığı için arızalı gibi ses çıkarmaya başlar.
Kayış değişimi sonrası da düzelme yoksa gergiyi komple değiştirmeniz faydalı olacaktır, ses haricinde aracı yolda bırakan bir arızaya yol açtığını ve zarar verdiğini şimdilik forumda okumadım-görmedim diyebilirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri