Civic FB7 Fb7 yağ lambası

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Dediğine katılıyorum,fakat benim sorduğum servisler hep 0-20 kullanıyoruz dediler ben de ona istinaden 0-20 koyuyum diyorum.Bua arada arac 8000 de biraz daha mı 0-20 kullananmalıyım acaba bilemedim???

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Elbette önerilen yağı garanti süresince kullanmanız en doğru olanı.

Aracınız
Bence en uygunu Eneos 0-30 da burada yüksek devirli sürekli sıcak hava sartlarında kullanan pek oldugunu düsünmüyorum.
Sunu soyleyebilirim ki ;

0W 50 5W 30 dan cok daha iyidir.
FB7 ve FC5 R16 ile baslayan motorlarının yag kanalları incedir.
Kalın yag daha gec tamamladıgı icin turunu sebep olur. Yag pompasında arıza olsa motor gider. Bunu EG Si kasa sahipleri daha iyi bilirler.

Parca degisimi her zaman saglıklıdır özellikle hayati parcalar. Uzun sureler yuksek devir cevirmeyen kullanıcılar standartların dısına cıkmamalıdır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Iyi günler yaklaşık 2 ay önce aracım resimler de göründüğü gibi bir ariza lambası yaktı ustama götürdüğüm de yağ seviye sensoru ule ilgili bir sorun olabileceğini söyledi yağ seviye sensörünü değiştirmek istedim ama malzemenin orjinal fiyatını duyunca ustama yeniden bakmasını istedim baktığımız da sensöre giren soketin içi çok hafiften yağlanma oldugunu fark ettik ustam soketi güzelce temizledi ve arıza lambası söndü yaklaşık 2 hafta kadar ayni durum devam etti sonra uzun yola gittim aynı lambayı yakmaya devam etti 1 ay sonra aracın 10000 bakımlarını yaptırdım lamba söndü yaklaşık 2 aydır bu durum dan dolayı arıza lambası yakmıyordu 2 3 gün dur yine yakmaya başladı her zaman olmuyor bazen sabah oluyor bazen akşam belli olmuyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...20190815_173219.jpeg20200201_124019.jpeg

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Yağ filtresi orijinal mi takıldı acaba ? Honda için değil ama daha önceden fordda yağ filtresi yüzünden ışık yakan araçlara şahit oldum orijinal yağ filtresinden sonra arıza lambası yakmadı yağ basıncından dolayı sistem arıza vermiş olabilir. Küçük bir ihtimal gerçi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Genellikle aracımin bakım malzemelerini bosch marka alırım ama yine de baktırmak lazım en son bakım da usta elin de bulunan sıfır filtreyi takmıştı hangi markayı öneririsiniz bu konu da .

Aracınız
Civic FB7 2013
Internette bi kaç yerde orjinal filitre buldum ama ne kadar güvenilir tartışılır bildiğiniz var mi sat in alabileceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Iyi günler yaklaşık 2 ay önce aracım resimler de göründüğü gibi bir ariza lambası yaktı ustama götürdüğüm de yağ seviye sensoru ule ilgili bir sorun olabileceğini söyledi yağ seviye sensörünü değiştirmek istedim ama malzemenin orjinal fiyatını duyunca ustama yeniden bakmasını istedim baktığımız da sensöre giren soketin içi çok hafiften yağlanma oldugunu fark ettik ustam soketi güzelce temizledi ve arıza lambası söndü yaklaşık 2 hafta kadar ayni durum devam etti sonra uzun yola gittim aynı lambayı yakmaya devam etti 1 ay sonra aracın 10000 bakımlarını yaptırdım lamba söndü yaklaşık 2 aydır bu durum dan dolayı arıza lambası yakmıyordu 2 3 gün dur yine yakmaya başladı her zaman olmuyor bazen sabah oluyor bazen akşam belli olmuyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...Ekli dosyayı görüntüle 256874Ekli dosyayı görüntüle 256875

Mesajınızı ilgili konuya aktardım, tavsiyem öncelikle bu konuyu baştan sona inceleyin.
Ayrıca motora hangi kalınlıkta ve markada yağı kullanıyorsunuz?
En son yanlış hatırlamıyorsam @efsane190789 hocamın yağ müşürü değişmişti (konu içindeki mesajlarda mevcut) ancak onun aracı garanti kapsamında olduğu için bir ücret ödememişti.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Mesajınızı ilgili konuya aktardım, tavsiyem öncelikle bu konuyu baştan sona inceleyin.
Ayrıca motora hangi kalınlıkta ve markada yağı kullanıyorsunuz?
En son yanlış hatırlamıyorsam @efsane190789 hocamın yağ müşürü, sonrasında yağ pompası değişmişti (konu içindeki mesajlarda mevcut) ancak onun aracı garanti kapsamında olduğu için bir ücret ödememişti.
@Emre17 Benimki serviste garantiden yağ seviye sensörü değişmişti. Yaklaşık 3 ay oldu şükür şu anlık sıkıntı yok. Bana da sensörü temizleriz fakat aynı sıkıntıyı verebilir demişlerdi sonrasında garantiyi denedik o da kabul olunca değişmişti. @m2hamid hocamında dediği gibi konuyu baştan sona bir inceleyin..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Emre17 Benimki serviste garantiden yağ seviye sensörü değişmişti. Yaklaşık 3 ay oldu şükür şu anlık sıkıntı yok. Bana da sensörü temizleriz fakat aynı sıkıntıyı verebilir demişlerdi sonrasında garantiyi denedik o da kabul olunca değişmişti. @m2hamid hocamında dediği gibi konuyu baştan sona bir inceleyin..
Ben yağ pompası da değişti hatırlıyordum, önceki mesajımı düzelttim :)

Geri