Civic FB7 Fb7 yağ lambası

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
düz zemine bir damla Honda Type 2.0 yağ damlatıyoruz birkaç dakika sonra nerdeyse 5-10cm2 alan komple yağ oluyor bu kadar akışkan bir yağın böyle sıkıntılar yapması ne kadar acayip olurdu.

Aracınız
Bence kullanılan yağdan dolayı serviste aracı içeri alıp yanına gitmenizi istemiyorlar ne koydukları belli değil. Bence yağın kalitesizliğinden dolayı pompa alt limitlerde basınç basıyor bozuk yollarda sağ sol dönüşlerde sarsıntıdan dolayı sensör anlık basınç kaybını algılayıp hata veriyor. 60000 km'deki arabada özellikle Honda'da sensör pompa arızası görmek düşük ihtimal. Aracınızı fazla kurcalatmayın.

Siz yetkili servisten sadece yağ filtrenizi alın dışarıdan güvenilir biryerden de eneos 0w20 alın ve dışarıda değişim yaptırın. Araç lifte kaldırılıp karterden yağ boşaltılsın. 4 litrenin tamamını kullanabilirsiniz fazla gelmez.

Önemsiz diye birşey yok hiçbir şekilde yağ uyarısı almamanız lazım.

+1
Katılıyorum nerden belli 10w-40 koymadıkları ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba. araç fb7 2013. Yularında anlatmıştım durumu. Yağ değişimi yaptılar. Sensörü de temizlediler deneme yanılma ile çok şey yaptılar sonunda yağ sensörünü değiştirdiler. Sensör değiştikten sonra yaklaşıl 3-4 bin km yol yaptım. Yağ Arıza lambası yanmadı. Geçen cumartesi 60000 bakımı yapıldı. Bakımdan sonra aynı gün yaklaşık 150 km yol gittikten sonra sağa dönüşte tekrar lamba yaktı. Demek istediğim sorun yağ sensörü değil bence. Yazın Antalya’daki servise gittiğimde yağ pompası olabileceğini istersem garantiye gönderebileceğimi fakat beş gün beklemem gerektiğini söylediler. Benim o kadar vaktim olmadığı ve orada yaşamadığım için beklemedim. Servisle görüştüm tekrar gitmem gerekiyor Ne yapacaklar bu sefer merak ediyorum doğrusu. Sizce Bu lambanın yanması önemsiz bir şey midir arkadaşlar Çünkü uğraşmaktan sıkıldım.
Bu arada aydın Yıldırım Honda’da sensör değişti bana da 2000-2500 TL fiyatı var demişlerdi.

Geçen aylarda sizinkine benzer bir durumu ben de yaşamıştım yukarıdaki mesajlarımda yazıyor. Benimkinin sizden farkı; dönüşlerde değilde araç çalışıp ısınıp hareketten 3-5 km sonra her daim yanıyordu. Garantiden sensör değişti ve şükür sıkıntı kalmadı şu an. Şimdi siz yazınca ben de korkmuyor değilim bir süre sonra aynı sıkıntıyı vermez inşallah.. Benim de aynı şekilde serviste Honda Type 2.0 yağ ile bakım yapılmış yaklaşık 6 ay sonra sorun ortaya çıkmıştı. Sorunun kaynağını bilememek gerçekten can sıkıcı fakat durumu yağ olarak ele alırsak @erenuzel41 hocamında dediği gibi o yağında bu tip sorun oluşturması ihtimali düşündürür insanı.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Yagi da yag filtresini de hava polen ne varsa kendiniz alin arkadaslar. Kendiniz alin ve gozunuzun onunde degistirtin. Servislerin ne yaptigini icerde bilemezsiniz..Sahsen ben oyle yapiyorum.

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Geçen aylarda sizinkine benzer bir durumu ben de yaşamıştım yukarıdaki mesajlarımda yazıyor. Benimkinin sizden farkı; dönüşlerde değilde araç çalışıp ısınıp hareketten 3-5 km sonra her daim yanıyordu. Garantiden sensör değişti ve şükür sıkıntı kalmadı şu an. Şimdi siz yazınca ben de korkmuyor değilim bir süre sonra aynı sıkıntıyı vermez inşallah.. Benim de aynı şekilde serviste Honda Type 2.0 yağ ile bakım yapılmış yaklaşık 6 ay sonra sorun ortaya çıkmıştı. Sorunun kaynağını bilememek gerçekten can sıkıcı fakat durumu yağ olarak ele alırsak @erenuzel41 hocamında dediği gibi o yağında bu tip sorun oluşturması ihtimali düşündürür insanı.

Kaygınızda haklısınız. bence daha önce sorun olan şartları sağlayıp tekrar deneyin. Anlık lamba yanması sensörden değil. Olsaydı değiştikten sonra bşr daha yapmazdı.

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Yagi da yag filtresini de hava polen ne varsa kendiniz alin arkadaslar. Kendiniz alin ve gozunuzun onunde degistirtin. Servislerin ne yaptigini icerde bilemezsiniz..Sahsen ben oyle yapiyorum.

Kesinlikle katılıyorum dediğim gibi Nisan’da garantim bitiyor. Bşr daha gitmeyeceğim Ve umarım bir daha işim düşmez.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Kaygınızda haklısınız. bence daha önce sorun olan şartları sağlayıp tekrar deneyin. Anlık lamba yanması sensörden değil. Olsaydı değiştikten sonra bşr daha yapmazdı.

Bakalım zaman gösterecek, inşallah tekrarlanmaz..

Ad Soyad
Ünal Çoku
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhabalar. Aracımdaki sağa dönüşlerde yanan yağ lambası ile ilgili servisten arandım bugün. Sorunun yağ pompası ile ilgili olduğunu garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler. Bilginize.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhabalar. Aracımdaki sağa dönüşlerde yanan yağ lambası ile ilgili servisten arandım bugün. Sorunun yağ pompası ile ilgili olduğunu garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler. Bilginize.

Bu durumda FB7nin potansiyel kronik problemlerinden biri gibi görünüyor :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu durumda FB7nin potansiyel kronik problemlerinden biri gibi görünüyor :unsure:

Kronik olduğunu zannetmiyorum son 1-1.5 senedir bu problem çıkmaya başladı onlar da yetkili servise gidenler artık ne yağ kullandılarsa. Daha önce type 2.0 diye bir yağ yoktu. Arkadaşın daha önce sensör değişmiş şimdi de pompa değişiyorlar. Bilinçli yaptıklarını zannetmiyorum yağla ilgili ne varsa sırasıyla değişiyorlar işte nasılsa parası Honda Türkiye'den çıkıyo birde üstüne işçilik parası alıyorlar.

Geri