Civic FB7 Fb7 yağ lambası

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu servisleri ne yapmalı bilmiyorum. Şikayet var com da FK7 sahiplerinden birisinin şanzımanı uyarı vermiş adam iki aydır şanzıman tamiri bekliyor ve yetkili servis çözemiyor. Belki bir akü değiştirme ile çözülecek ama bu kişiye dedikleri şey parça değiştire değiştire deneye deneye ilerleyeceğiz arızayı bulana kadar... şeklinde. Böyle yetkili servis olur mu? :) Yetkili servis kalifiye ve eğitimli elemanları ile en nadide arızayı bile çat diye bulması lazım. İlerisi için yine aynı arıza çıkarsa diye garanti vermemesi doğal karşılanabilir ancak arızayı düzgün tespit edebilmesi gerekiyor bu insanların. Sensörü spreyle temizleyip geri takmak çok amatörce bir yaklaşım. Bu hiç hoş değil.

Honda lar genellikle fazla arıza çıkarmadıkları için ara sıra tek tük çıkan arızalarla karşılaşan yetkili servislerin bu seyrek görülen arızalar konusunda çok bilgisiz ve tecrübesiz olduklarını düşünüyorum. Benzer mevzular diğer pek çok markanın yetkili servislerinde var. Bir hyundai i30 un elektrikli direksiyon motoru modülünü değiştirtene kadar göbeğimiz çatlamıştı 2014 senesinde o zamanlar iyi tanınan hyundai yetkili servisi olan bir serviste yapmadıkları cambazlık kalmamıştı direksiyon kutusu sökmeler yağlama defalarca rot ayarı yazılım değiştirme vs. EPS ünitesi bozuk diyorum yok diyor arıza ışığı yakmamış:) arıza ışığı yakacak bir arıza değildi çünki:)

3700 liralık sensör de baştan savma bir cevap olarak söylenmiş bence müşteriyi korkutma ve bezdirme başından savma amaçlı gibi. Versinler sensörün parça kodunu araştıralım bakalım neymiş ne değilmiş. Sensör 3700 lira demekle öyle olsa keşke. Yani sprey ile temizlemek istemeselerdi eğer o zaman da: bu sprey çok özel bir sprey, fiyatı da 2500 lira spreyin... diyecekleri gibi bir cevap verme potansiyelleri var sanki.

Motordaki sensör gibi bir parçanın ECU da arıza kaydı oluşturmaması da sensörün arızalı değil başka bir mevzudan uyarı verdiği şüphesini yaratmıyor değil.

Sorması ayıp:) Yağ seviyesini azaltıp o şekilde denediniz mi?
Valla hocam dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.. Mesela anlattığınız ecu konusu gibi ince ayrıntıların (benim açımdan) farkına varmak için forumda sizler sayesinde bilgileniyoruz danışıp en azından servise karşı öyle tavır alıyoruz bunun için öncelikle teşekkürler..
Zaten pek umudum yokta olurda belki iyi taraflarına gelir diye şansımı deneyim dedim.
Maalesef yağı azaltmayı denemedim fırsatım olmadı, şu durum netleşsin bir bakacağım hocam..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@efsane190789 Servis konuyu Honda'ya düzgün anlatır ise bence bu durum garantiye girer.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bence olayın düzgün anlatmakla pek alakası yok. Düzgün Honda servisine gidilirse bu iş hallolur. Her şey açık ve net çünkü. Adamlar müşteri memnuniyeti adına sizin etrafınızda pır dönmesi lazım bu zamana kadar garantiyi devam ettirmişsiniz diye. Ancak gösterdikleri tutum: "şuraya soralım buraya soralım, şöyle yapalım ucuz olur" vs... Yağı da ücretsiz değiştirmeleri lazım deneme amaçlı da olsa, sensörü de... Başka servislere de gidebilirseniz gidin bence.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence olayın düzgün anlatmakla pek alakası yok. Düzgün Honda servisine gidilirse bu iş hallolur. Her şey açık ve net çünkü. Adamlar müşteri memnuniyeti adına sizin etrafınızda pır dönmesi lazım bu zamana kadar garantiyi devam ettirmişsiniz diye. Ancak gösterdikleri tutum: "şuraya soralım buraya soralım, şöyle yapalım ucuz olur" vs... Yağı da ücretsiz değiştirmeleri lazım deneme amaçlı da olsa, sensörü de... Başka servislere de gidebilirseniz gidin bence.
Hocam bırakın yağı sensörü ücretsiz değiştirmeyi adamlar sadece sensörü temizlemek için; yağı süzeriz parçayı temizler yağı tekrar koyarız tahmini işçilik ücreti 200 TL tutar diyor.. gerisini siz düşünün

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar randevu alıp bugün servise gittim durumu anlattım, istisnasız araç çalıştıktan 3-4 km sonra yağ seviye ikazı yanıyor yağ seviyesi tam, bakımları tam, garantisinin bitmesine yaklaşık bir ay var (ruhsatta aralık 2013 yazıyor) araç 85.000km de dedim, kaydı açtılar.. Sonrasında gerekli kontrolleri yapmışlar test sürüşüne çıkmışlar 3-4 km sonra ikaz lambası yanmış. Bana söyledikleri şey; yağı boşaltır sensörü çıkartır temizliğini yapar takarız fakat bunun garantisini vermeyiz ileriye dönük tekrar ikaz verebilir onun için sizin garanti süresinin zamanı çok az kaldığı için öncelikli olarak garanti kapsamına girmesi için yazı yazalım eğer ki red cevabı gelirse ilk dediğimiz şekilde temizlik yaparız bunun içinde zaten bakıma geldiğiniz zaman yaparız yağ değişimi sırasında yağı boşaltacağımız için ekstra işçilik alınmaz sadece temizlik spreyi ücreti alınır dedi. Bu arada bilgisayara bağladıklarında arıza kodu çıkmamış bu da ilginç bir durum, gerekli fotoğraflamaları yaptık o şekilde gönderdik dediler.
Durum bundan ibaret, yani parçayı Honda'nın garanti kapsamına alıp almayacağını bekliyorum açıkcası pek umudum da yok. Sensörün güncel fiyatı 3700 TL imiş

@erenuzel41 @m2hamid @NoFeaR
Hocam bence durumu Honda Türkiye kanalı ile de aktarın, bakımları tam aracın 3-4 km sonra yağ ışığı yanıyor diyerek kayıt oluşturun ve servisin garanti kapsamında yapılması gereken durum için 200 tl ücret istediğini bildirin ve rahatsızlığınızı iletin.
Ayrıca servisten yağ sensörünün var ise parça kodunu da meraktan istiyorum diyerek talep edin, Amazon.com'da baktığım yağ basınç sensör fiyatları en fazla 50-100 dolar civarı, nasıl bir sensörmüşte bu 3700 liraymış anlamadım :unsure: @erenuzel41 hocama bu noktada fazlasıyla katılıyorum.
Ayrıca yağ sensöründe sorun var ise nasıl arıza kaydı oluşmuyor, arıza ışığı yanıyorsa muhakkak arıza kaydı da oluşuyor demektir normalde, gerçekten çok garip bir durum :unsure:

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bence durumu Honda Türkiye kanalı ile de aktarın, bakımları tam aracın 3-4 km sonra yağ ışığı yanıyor diyerek kayıt oluşturun ve servisin garanti kapsamında yapılması gereken durum için 200 tl ücret istediğini bildirin ve rahatsızlığınızı iletin.
Ayrıca servisten yağ sensörünün var ise parça kodunu da meraktan istiyorum diyerek talep edin, Amazon.com'da baktığım yağ basınç sensör fiyatları en fazla 50-100 dolar civarı, nasıl bir sensörmüşte bu 3700 liraymış anlamadım :unsure: @erenuzel41 hocama bu noktada fazlasıyla katılıyorum.
Ayrıca yağ sensöründe sorun var ise nasıl arıza kaydı oluşmuyor, arıza ışığı yanıyorsa muhakkak arıza kaydı da oluşuyor demektir normalde, gerçekten çok garip bir durum :unsure:
Bir cevap gelsin bakalım sonra sırasıyla ilerliyeceğim.. Bahsetmiş olduğunuz Amazon.com'daki parçaların linki var mı hocam?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir cevap gelsin bakalım sonra sırasıyla ilerliyeceğim.. Bahsetmiş olduğunuz Amazon.com'daki parçaların linki var mı hocam?
Amazon.com’da “honda oil sensor” yazınca birçok seçenek çıkıyor.
Parça kodunu bulabilirseniz daha doğru bir araştırma yapılabilir ama bir sensörün 3700 olması çok anlamsız.
Tabi 20 liralık maliyeti bile olmayan aks körüğüne bile 600 lira fiyat isteyen Honda Türkiye’den 300 liralık sensöre 3700 istemesini gayet normal karşılarım :)

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar servisten haber geldi ve beklentimin tersine garantiden onay gelmiş ve parça siparişi verdik geldiğinde sizi arayacağız dediler. İnşallah aksilik çıkmadan takılırda düzelir yağ uyarısı ve garantinin bitmesine bir ay kala bu yüksek fiyatlı parça masrafından da kurtarmış olur..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar servisten haber geldi ve beklentimin tersine garantiden onay gelmiş ve parça siparişi verdik geldiğinde sizi arayacağız dediler. İnşallah aksilik çıkmadan takılırda düzelir yağ uyarısı ve garantinin bitmesine bir ay kala bu yüksek fiyatlı parça masrafından da kurtarmış olur..
Geçmiş olsun diyelim :) hakkınızı nihayet almışsınız (y)

Geri