FB7 Yağ seviyesi uyarısı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar arac fb7 2013 iki hafta önce lpg taktırdım. Şimdi motor yağ seviyesi düşük uyarısı veriyor arac. En son yağ bakımını serviste yaptırdım 4 5 bin km olmadı daha. Üzerine ilave etmek mi gerek. Honda seevisinde hangi marka kaç numara yağ kullanılıyor bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Farklı numara yada marka yağ ileve etsem sorun olur mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
doğrudur.fakat iş yerimde arkadaşlarıma ait 2013 ve 2015 iki araçtada aynı problem oldu herhangi bir yağ eksiltme durumu yok.servise gösterdik hatta özel servislerede bir arıza yok.sonra kendiliğinden söndü.
Enteresan bir bilgi, teşekkürler paylaşım için (y)

mertk

0
Aracınız
Benimde başıma geldi. Ama yağı yeni değiştirmiştim ve bir ince yağ koydurmuştum ondan biraz yandı. 2. Yap değişiminde düzelmişti.
Yeni yağ numarası değiştiyse yakabiliyor. Önemli olan gösterge de ki ufak ikaz lambasının yanmaması.

Aracınız
Civic FB7 2013
Araçta hangi kalınlıkta yağ kullandınız ve yağı ne zaman değiştirdiniz?
Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.
Hocam araçta 10w40 vardı aracı aldığımda satan kişi LPG den dolayı yanıyor dedi servise gittim yağ değiştirdim 5w30 koydular daha sonra bir tanıdık bende aynı sorun oldu mobil 0w50 koydular düzeldi denildi onuda yaptım düzelmedi en son LPG tesisatını komple söktürüp tüp olmadan denedim yine yandı son olarak sensörü değiştirmek istedim oda 2800 tl fiyat verildi açıkcası araçtan soğudum 3 4 bin eksiğine satmak istiyorum artık

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle aracınız kaç bin kmde? Aracı bilgisayara bağladığınızda ne gibi kod hatası veriyor? Eğer yağ seviye sensörü arızalı ise çıkmacılardan fiyat alınabilir ama bu en son nokta.
Normalde FB7lerin fabrikasyon tavsiye edilen motor yağ özelliği 0w20'dir.
R16B kodlu motorlar R16A2 motorlara göre 0w20 motora göre revize edilmiştir.
150bin kmlerden sonra 0w20de yağ eksiltmesi fazla oluyorsa 5w30a geçiş makul olabilir ancak 10w40 yada 0w50 gibi yağlar bu motorun spesifikasyonuna uygun değil.
LPG tesisatını söktürmenize anlam veremedim, yağ sensörünün ile LPGnin direk bir illişkisi yok, zaten R16B motoru LPGye oldukça uyumlu bir motor.
En kötü ihtimal LPG vanasını kapatıp deneme yapılırdı, komple söktürmek çok uç bir nokta.

Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle aracınız kaç bin kmde? Aracı bilgisayara bağladığınızda ne gibi kod hatası veriyor? Eğer yağ seviye sensörü arızalı ise çıkmacılardan fiyat alınabilir ama bu en son nokta.
Normalde FB7lerin fabrikasyon tavsiye edilen motor yağ özelliği 0w20'dir.
R16B kodlu motorlar R16A2 motorlara göre 0w20 motora göre revize edilmiştir.
150bin kmlerden sonra 0w20de yağ eksiltmesi fazla oluyorsa 5w30a geçiş makul olabilir ancak 10w40 yada 0w50 gibi yağlar bu motorun spesifikasyonuna uygun değil.
LPG tesisatını söktürmenize anlam veremedim, yağ sensörünün ile LPGnin direk bir illişkisi yok, zaten R16B motoru LPGye oldukça uyumlu bir motor.
En kötü ihtimal LPG vanasını kapatıp deneme yapılırdı, komple söktürmek çok uç bir nokta.
Hocam İnan herkes birşey söyledi buradaki servis usta adına birşey yok 77 binde araç arıza olarak gecici yağ seviye sensör arızası olarak çıkıyor siliyorlar araç stop edip çalıştığında imd ekranında tekrar geliyor servis tüm takılırken kaplo TEMA’sı şase yapma felan birşeyler söyledi son olarak tüpün tesisatından olduğunu söyleyince tesisatı söktürmek zorunda kaldım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam İnan herkes birşey söyledi buradaki servis usta adına birşey yok 77 binde araç arıza olarak gecici yağ seviye sensör arızası olarak çıkıyor siliyorlar araç stop edip çalıştığında imd ekranında tekrar geliyor servis tüm takılırken kaplo TEMA’sı şase yapma felan birşeyler söyledi son olarak tüpün tesisatından olduğunu söyleyince tesisatı söktürmek zorunda kaldım
Zaten şu sanayi ustasılarının çoğunun adları dışında gerisi "usta" değil, belki de çok basit problemleri iyice çözümsüz hale getiriyorlar.
Araca en son hangi kilometrelerde hangi yağ konulmuş kontrol edebilme şansınız varmı?
Ayrıca bir çıkmacıdan yağ seviye sensörünü deneme amaçlı bulabilme imkanınızda mevcut mu?
Bana göre 0w20 yağ konulup araç biraz bu yağla çalışınca düzelir gibi geilyor ama önce sensörün arızalı olmadığına emin olmak lazım, belki hiç yağ ile hiç alakası olmayabilir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar Bende de aynı problem oldu yağ seviye sensörü sipariş ettim Önümüzdeki hafta nasipse taktıracağım düzelme olursa durumdan haberdar edeceğim

Arizanin sensorden olduguna nasil emin oldunuz? Ne kadara ve nereden siparis verdiniz? Pahali bir parca diye biliyorum

Geri