Civic FB7 Fb7 Yakıt Tüketimi hk.

Aracınız
Civic FB7 2012
Şu an serviste subap ayarı için ne kadar isterler ?
2012 fb7 premium otomatik lpg....

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok teşekkür ederim
Peki ağır bakımda neler yapacaklar
Bu triger seti v kayışı subap buji filtreler balatalar dışında elzem nelere bakmaları lazım
Son olarak da ön kısımdan sürekli tıkırtı çıtırtı sesler var Honda da
Ufak çaplı da olsa önden darbe aldı ama bir türlü tamir sonrası o sesler gitmedi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında atmosferik motorun ağır bakımı trigerdir ancak o da R16 motorlarda zincirdir, ses yapmadıkça kimine göre 250bin, kimine göre motor ömrü kadar ömrü olduğu varsayılıyor, özel bir ses yapmadıkça dokundurtmayın bence. Onun dışında dediklerinizin kontrolü yeterlidir. Mümkünse orjinal parça, değilse orjinal muadili kalitede parça kullanın.
Bu konuyu da fikir sahibi olma açısından bir okumanızı tavsiye ederim.
https://www.civictr.com/threads/ariza-durumunda-nasil-bir-yol-izlemeliyim.249663/
Sesler içinde iyi bir usta ile aracı dinlemek gerekli (y) tamir sonrası tam oturtulmayan bir parça yada parçalar olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
Üç hafta önce aldığım 2012 FB7 aracımla dün ilk defa lpg bitirdim. 270 km'si 100 km hız ortalaması, son 80 km 150km hız ortalaması ile toplam 350 km civarı yol yaptım. Lpgnin dibi geldi ancak henüz depoyu doldurmadim ve kaç lt alacak, ortalama kaç kuruş yakıt tüketimi var merak ediyorum.

Ama şunu sormak istiyorum; orijinal LPG'li BRC, dört dişi de yedikten sonra ışık yanıp sönüyor ve yakıt bitiyor diye sesli sinyal veriyor. O sesli sinyal insanın psikoloji bozuyor insanda. Sesi kesmenin bir yolu var mıdır?

Aracınız
Civic FB7 2013
Düğmeye dokunun birkere ses kesilir bu arada sistem benzine geçtim haberin olsun diyor siz düğmeye basana kadar bip bip bip...ötüyor.
Hiç duymak istemiyorum derseniz lpgciler hallederler.

Aracınız
Civic FB7 2012
Düğmeye dokunun birkere ses kesilir bu arada sistem benzine geçtim haberin olsun diyor siz düğmeye basana kadar bip bip bip...ötüyor.
Hiç duymak istemiyorum derseniz lpgciler hallederler.
O ses gelince LPG bitiyor değil de bitti demiş oluyor yani. Ben bir önceki aracimdaki Atiker gibi sandım ve lpgnin bitiyor dediğini düşündüm.

Peki bittiyse LPG doldurdum opetten ve 27 litre aldı. Forumdan okuduğum kadarıyla 32-33 lt alması gerek. 27 lt alması normal midir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O ses gelince LPG bitiyor değil de bitti demiş oluyor yani. Ben bir önceki aracimdaki Atiker gibi sandım ve lpgnin bitiyor dediğini düşündüm.

Peki bittiyse LPG doldurdum opetten ve 27 litre aldı. Forumdan okuduğum kadarıyla 32-33 lt alması gerek. 27 lt alması normal midir?
LPG bitti benzinde çalışıyorum uyarısıdır o (y)
27 lt. alması normal olabilir, FB7 ilk alındığında 27-28 lt.den fazla almıyordu ama zamanla 32 lt.ye kadar aldığı oldu ama daha üstüne hiç çıkmadı.
Bunlardan başka tankın içerisinde hava birikmesi olabilir, LPGniz tamamen bittikten sonra bir LPGcide havasını aldırmaya çalışın.(y)

Aracınız
Civic FB7 2012
Çok teşekkür ederim. Yakında gidiş dönüş 2.000 km bir uzun yolculuğum olacak, o sesi bitiyor uyarısı sanıp, nasıl olsa bitmedi deyip kmlerce yol yapabilirdim.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar fabrikasyon tüplü fb7 araçta bujiler kaç bin km değişmelidir benim yakıt 35 kuruş aşağı inmiyor şehir içi şehir dışı bujilerden kaynaklı düşünüyorum 2015 65000 km de aracım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ankara-Mersin 30lt LPG ile 406 km. ortalama 6.0 gösterdi. 110 sabit hız. Elbette daha çok iniş var yolda.
Değer güzel, benim 5.7 rekorum var :) Ama 120yi geçmemiştim ve tekir yokuşu sonrası cruise dışında hiç gazı kullanmamıştım :) Genelde hep cruise ile 110a sabitlemeye çalışmıştım.

Geri