Fb7 yol tutuş sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
2016 model eco executive fb7 aracım var fb7 lerde ma eps denen bir sistem var harekete duyarli direksiyon olarak geçiyor. Bir türlü alışamadım araba yolda gezip duruyor az önce yağmurlu bir yolculuk yaptım uzun yol. Araba ufak bir ıslaklıkta altımdan kayıp gitti sonra da kendi kendine toparladı ben hicbirsey yapmadım honda arabaya yol tutmayı değil bir miktar yol şartlarına ayak uydurarak durumu toparlamayi öğretmis tamam araba kaza yaptırmıyor birseyler yapıp sizi yolda kalmanızi sağlıyor ama içindeki yolcuların tedirginliği ne olacak belki yaptıkları mühendislik harikası bir sistemdir. Çünkü birşeye ne kadar mukavemet uygularsan o kadar kırılgan hale gelir. Honda mühendisleri arabaya yol tutmakta ısrarcı olmak yerine bir miktar yola göre hareket edip sonra toplama emri vermişler yani mukavemeti azaltıp verimliliği artırmışlar. Hatta bu sistem sürücüye doğru direksiyon hareketi yaptırıyor yolun durumu önceden direksiyona müdahalede bulunarak. Ama neden Biz yolcular olarak bu tedirginligi yaşayalım ki. Korkumda yolun geri kalanını 90 ile gittim yağmur bitti hizlanamadim o kadar korkunctu

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba,
Görünen o ki sorun tekerlek kaynaklı FB7 2014 yılı araç sahibiyim orjinal tekerleği 50000 km iken aşınmaya başlamıştı artık havalarını kontrol ettim 32 psi teker hava değeri fakat ben 2 psi fazla ekledim belirli bir süre 34 psi ile kullandım ve tekerleklerin ortası iyice düz bir şekil aldı ve dişleri iyice eridi cok sagnak yagıslı havalarda suyun yolda göllenmesi durumunda 90 km ide arabanın kaydıgını ve VSA uyarısı yanıp sönüyordu 4 yeni tüm sezon tekerleri aldım bu sene tekrar eski halinde sağnak yagışta bile 140 üzerinde kayma yapmadan kullanabildim.

Geri