Fc5 1 haftalık araba silecekleri silmiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese MErhaba,

. en son 2004 Civicden bu yana kullanmıyorum şuan çok heyecanlıyım...Yeni üyeyim Cumartesi günü RS teslim alacağım silecek dışında herhangi bir öneriniz varmı

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Hangi servise gittiniz acaba ?

Çiftkurtlar Maslak.

Ustayla bir sürüşe çıktık ve sorunu tespit ettik. Ses yapan yerde çok ufak bir iz vardı. Servise dönüp o kısmı iyice temizledikten sonra olay çözüldü. Nerden gelmiş emin değilim ama cama bir madde gelmiş ve sileceğin ses yapmasına sebep oluyordu. Ağaç altına park ediyorum belki o yüzden olmuştur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Çiftkurtlar Maslak.

Ustayla bir sürüşe çıktık ve sorunu tespit ettik. Ses yapan yerde çok ufak bir iz vardı. Servise dönüp o kısmı iyice temizledikten sonra olay çözüldü. Nerden gelmiş emin değilim ama cama bir madde gelmiş ve sileceğin ses yapmasına sebep oluyordu. Ağaç altına park ediyorum belki o yüzden olmuştur.

Kesinlikle agac altlarina park etmeyin, agaclardan dokulen/suzulen bal ve recineler cam uzerinde noktaciklar seklinde katman olusturur ayni sekilde boyada da ve bu noktalar sertlestikten sonra yikma ile cikmiyorlar. Uzun vadede yogunluguna gore silecekleri mahvediyorlar.

Daha once basima gelince cama pasta cila yaptirmak zorunda kalmistim.

Cama pasta cila bende yaptırmak istedim ama boyacı arkadaş bana deli muamelesi yaptı. Ilk defa duymuş gibi davrandı. Yağmur ve diğer suların camdan kolayca akmasi için de şart bence

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Cama pasta cila bende yaptırmak istedim ama boyacı arkadaş bana deli muamelesi yaptı. Ilk defa duymuş gibi davrandı. Yağmur ve diğer suların camdan kolayca akmasi için de şart bence

Boyle sanayi gibi yerlerde is yaptirirken 2 kere dusunup yaptirmak gerekli. Kendilerine kalsa herseyi onlar biliyorlar. Bir tane kaportaci da bana pasta olmaz ben ince zimpara yapayim gecer dedi. Bak cami cizersen bozusuruz dedim. Yok daha gecen gun Range Rover'a yaptim bir tane hep yapiyorum dedi. Sonucu tahmin etmissindir, cizik icinde birakti cami. Sonrada cam zaten cizikti diyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

Ön kapı camlarında ve yan aynalarda yağmur suyunun cama tutunmasından çok rahatsızım açıkçası. Gece olduğunda diğer araçların farlarıyla birlikte bu cama tutunan damlacıklar görüşü çok azaltıyor ve üstüne ışığı kırmasından ötürü gözü çok rahatsız ediyor. Eski aracımda hiç böyle bir problem yoktu.

Nasıl giderebiliriz acaba? Dediğiniz cila olayının faydası var mı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, aracınızı ilk aldıktan sonra bu olayları yaşamamız için ne yapmanız gerektiği ilk sayfada yazmıştım. Fakat bunun araç alındıktan sonra yaşanan kronik bir problem olduğu ilk 1000 km veya 1 ay içerisinde güzel bir şekilde anlatıp dile getirirseniz servis kayıt açıp firmaya bildirip değiştirmek zorundadır.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ön kapı camlarında ve yan aynalarda yağmur suyunun cama tutunmasından çok rahatsızım açıkçası. Gece olduğunda diğer araçların farlarıyla birlikte bu cama tutunan damlacıklar görüşü çok azaltıyor ve üstüne ışığı kırmasından ötürü gözü çok rahatsız ediyor. Eski aracımda hiç böyle bir problem yoktu.

Nasıl giderebiliriz acaba? Dediğiniz cila olayının faydası var mı?

Camlarınızın durumuna göre iş değişir.

Şayet aracınız yeni ise güzelce yıkayıp, IPA (izopropil alkol) ile camları silip, ardından nasiol glasshield ön cama üç kat yan camlara iki kat uygulayın kapalı alanda katlara geçmeden önce kürleşmesi için bekleyin.

Şayet aracınız eski ve cam yüzeyi kirli, yağlı ve kimyasal tortucuklar var ise güzelce yıkayıp, orta sertlikte kil uygulayın, geçmez ise 1 numara finishing ped ile orbital bir makineyle yüzeyi temizleyin sonra IPA (izopropil alkol) ile camları silip, ardından nasiol glasshield ön cama üç kat yan camlara iki kat uygulayın kapalı alanda katlara geçmeden önce kürleşmesi için bekleyin.

Not: 50 km hızla giderken sileceklerinizi dahi açmanıza gerek almayacak. Aracınızı kostikli su ile yıkatmazsanız 2 yıla kadar dayanır.

Geri