fc5 2018 eco elegance devir cıkıp inmesi

rgs10

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar

aracımı alalı 15 gün oldu 2018 eco elegance 500 km de 2 kere şöyle bir problemle karşılaştım.biri benzinde biri gazda başıma geldi......

aracımla sabah cıktıgım yolda ilk 1km içerisinde tatlı bir yokuş cıkıyorum . manuel arabayla 3. vites cıkılabilecek bir yokuş...

benim başıma gelen şu....

yokusu cıkarken ayağım gazda sabit , 2000 devir de 50 55 km hızla giderken devir 1500 oluyor bir saniye gecmeden 2000 oluyor .... 1500-2000 arabanın içinde sallanmaya başlıyorum ben bu durumda.sonra biraz fazla yada az gaza basınca düzeliyor.tekrar olmasını sağlayamıyorum.servise gideceğim teste cıkıcaz yapmayacak adım gibi biliyorum.bidaha olursa videosunu cekeceğim.

geçen hafta benzinde kullanıyordum yaptı...bu günde gazda ....

acaba bunu yasayan varmı?????

motorun soğukluğu ile alakalı olabilirmi??

yoksa cvt nin ufak tatlı bir azizliğimi ???

Aracınız
Hocam gaza basma miktari ile alakalı tamamen, sizinde söylediğiniz gibi gaza biraz fazla basarsanız soylediginiz sorun olmaz.
Sebebi de şöyle açıklayayım yokuş çıkarken araç doğal olarak daha çok tork ihtiyac okuyor, bunun için de sanziman devri yükseltmek istiyor, ancak siz gaza az bastığınız için motor yeterli gücü üretmiyor devri yükseltmeye yetmiyor, sanziman da devri artırıp artirmamakta kararsız kalıyor.
Gaza basma konusunda kararlı olursanız sorun olmayacaktır.

Daha önceki aracınız neydi bilmiyorum ancak dizelse bu durumu yaşamanız daha olası, eski bir dizelci olarak aracı aldığımda bu durum başıma sürekli geliyordu, şimdi yavaş yavaş alıştım

rgs10

0
Aracınız
teşekkür ederim açıklayıcı oldu ;)

2005 civic vardı düz vites .. ilk otomatiğim bu ve cvt :D o yüzden alışmak zaman alacak sanırım ....

Aracınız cvt şanzumana sahip olduğu için tamamen gaz tepkilerine göre hareket eder yakıt ekomomisi ve surus dengesini ayarlayabilen guzel bir sanzumandir.

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Arkadalar.merhaba bu gün araci benzinde kullanırken dik ama kısa bir rampada devir inip çıkması oldu ancak 2000 devir değil de 3000 devir civarında idim biraz fazla gaz vererek cikdim devir sürekli inip cikdi daha önceleri 3000 devire cikardigimda duzeliyordu ama bu sefer 3000 devir üstüne çıkınca 3500 civarında düzeldi üst üste 2 rampada yaptı yüksek devirde yapması kafamı karıştırdı sizce bir problem olabilirmi

ywzckr

0
Arkadalar.merhaba bu gün araci benzinde kullanırken dik ama kısa bir rampada devir inip çıkması oldu ancak 2000 devir değil de 3000 devir civarında idim biraz fazla gaz vererek cikdim devir sürekli inip cikdi daha önceleri 3000 devire cikardigimda duzeliyordu ama bu sefer 3000 devir üstüne çıkınca 3500 civarında düzeldi üst üste 2 rampada yaptı yüksek devirde yapması kafamı karıştırdı sizce bir problem olabilirmi

Hocam aracin torku 152 nm bazen gucu yetmiyor, ondan dolayi dik yokuslarda olabilir surekli yaparsa bi problem var diye dusunebilirsiniz. 4000 devirlerde yaparsa o zaman var dersiniz max torku o civarlarda veriyor zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] anladım teşekkürler surekli değilde yokuslarda yapıyor az eğimli yollarda da 2000 devirlerde yapıyor
bazen dik rampada da 3000 deviri geçirince yapmadı ama sinir bozucu bir sey sizin yazmış olduğunuz gibi 4000 devir sinir olarak kabul edeyim birde size özelden bir link atsam okuyabilirmisiniz Corolla cvt ilgili bir sorun yaşayan yazmış

ywzckr

0
[MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] anladım teşekkürler surekli değilde yokuslarda yapıyor az eğimli yollarda da 2000 devirlerde yapıyor
bazen dik rampada da 3000 deviri geçirince yapmadı ama sinir bozucu bir sey sizin yazmış olduğunuz gibi 4000 devir sinir olarak kabul edeyim birde size özelden bir link atsam okuyabilirmisiniz Corolla cvt ilgili bir sorun yaşayan yazmış

At hocam bakarim

ywzckr

0
fc5 2018 eco elegance devir cıkıp inmesi

Baktim hocam, konuyu duzenleyip gereksiz 2. Mesaj yazmayayim dedim ama su 5 dakikayi 10 dakika yada 15 dakikaya cevirse yoneticilerimiz cok makbule gecer.
Hocam gerekli alet erdavat olmadigi icin test yapmadan direk degiselim demisler parcayi gonderdiginiz linkte toyota icin samsundayim bende burda iyi usta var fakat cvt sanzumandan anlayan usta sayisi bir hayli az o yuzden bu durum mevcut. Zaten bizim sanzumanda 40-50bin arasi servisde suan.
Siz aracinizda hiz sabitleyici ve ekonomi modunu acin azar azar hiz artirin mesela 50 den 70 e artirdiginizda 1500-2000 deger araliginda eko acik oldugu icin yavas yavas cikar eger duz yolda bu aralikta dalgalanma yaparsa, deponuz bitince shell den depoyu doldurun tekrar dedigim gibi farkli hiz araliklarinda 50-70 70-110 bunu ekonomi modu acikken yapin azar azar yokusta hiz artirsin dalgalanma olmazsa sanzumanda sorun yoktur, yokusta duzlukte deneyin eger dalgalanma tekrarliyorsa sorun olmasi muhtemel bunu yasarsaniz garantiniz varsa servise gidin yoksa cvt soken ustalar var ankara ve istanbul taraflarinda onlara tamir ettirirsiniz.

Son düzenleme:
Geri