fc5 2018 eco elegance devir cıkıp inmesi

Aracınız
Arkadalar.merhaba bu gün araci benzinde kullanırken dik ama kısa bir rampada devir inip çıkması oldu ancak 2000 devir değil de 3000 devir civarında idim biraz fazla gaz vererek cikdim devir sürekli inip cikdi daha önceleri 3000 devire cikardigimda duzeliyordu ama bu sefer 3000 devir üstüne çıkınca 3500 civarında düzeldi üst üste 2 rampada yaptı yüksek devirde yapması kafamı karıştırdı sizce bir problem olabilirmi

saniye için de sürekli inip çıkıyorsa sabit gaz veya güç yüklemede yapıyorsa cvt şanzuman arızasıdır kardeşim adı devir gezmesi daha çok 2004 yılı öncesi hvr modelinde çok görünürdü ayrıca genel arıza sebebidir cvt nin içinde bulunan çelik kayışı kacırır genel itibari ile kullanıcı hatası ile oluşur yağ zamanında değişmez yada agrasif kullanımdan kaynaklanır.Birde devir ayarını yapan bir parça sıkıntılı olabiliyor geneli kayış sorunu Yetkili servise detaylı baktırmanı kesinlikle tavsiye ederim bir video paylaşırsan daha iyi olur önceki aracımda tecrübe ettiğim bir durumdur.yetkili servisler şanzuman arızasını sadece tesbit eder gerisi allaha emanet

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
@ywzkcr hocam ilginiz için teşekkürler sabah eve dönerken söylemiş olduğunuz gibi düz yolda ve çok dik olmayan uzun bir yokuşta 50 70 km hız sabitleyici ile yaptım bir dalgalanma olmadi normal sürüş modunda da 2000 devir civarında hafif meyilli yolda devir dalgalanması oldu sizin bahsetmiş olduğunuz gibi tork ile ilgili sanırım konuyu açan arkadasda 2000 devir civarında yaşadığını yazmış ancak ben ihtimale karşı müsait olduğum bir zamanda servise gidip kayıt actiracagim muhtemelen bir şey yok derler ama en azından bir problem olursa kaydı olsun

Geri