Civic FC5 fc5 çalışmadı

Aracınız
Civic FC5 2020
herkese keyifli forumlar
Bugün markete gitmek için aracımı çalıştırmak istediğimde aracım çalışmadı gecen hafta calıstırdıgımda bi problem yoktu haftada 1 gün çalıştırıyorum.Herhangi bi kaçak söz konusu olabilir takviye yaptığımda 10 sn bile beklemeden hemen çalıştı. Servisten randevu alıp gitmem bişeyi değiştirir mi ? Zorunlu aksesuar paketinde olan aydınlatmalardan şüpheliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
uzun seneler vag grubu kullandım a3 8v golf 7 mk3 leon polo 8r sınıflarına göre keyifli araçlar ama her bakımda servise bakımda servise bıraktığımda acaba bişey cıkacak mı ? korkusu mu diyim ön yargısı mı diyim beni geriyordu civici tercih etme sebebim de buydu eksiler var artıları da var ama inanın öyle takılacak seyler değil aküsü zayıf diye civici bi çırpıda atıp sallamak gibi anlaşılmasın.

Aracınız
Doğukan forumdaşım, seninle yıldızlarımız sürtüşme halinde oluyor bazen:) bilirsin ki bu astronomi ile ilgili bir kavram, inan ki benim sürekli birşeyleri eleştirmeye yönelik kötü bir niyetim yok. Yani klavyemizden ve ruh yapımızdan kaynaklanıyor bu, bu konuda ikimizde aynıyız:) Yorumları uzun uzun yazıyoruz, detayları çok irdeleyip kafa yoruyoruz, kafa dengiyiz yani.

Honda yı her zaman çok seviyorum neden böyle düşündüğümü veya niye sevdiğim hakkında kendimi sorgulamadım, insana uyumu, yüksek teknolojisi ve dayanıklılığı beni her zaman cezbetmiştir üstün performansı konusunda tartışmaya gerek dahi yok, ruhumun makina ile tek parça halinde birleştiği markalardan biri Honda. Ürettikleri motorlar benzer maliyetteki motorlardan çok daha üstün kalitede, otomobilleri de öyle. Honda nın jeneratörünü de kullanıyorum üzerinde GX160 motoru var, GX220 motorlu kiralık Rimo go-kartlar ile çokça kez sürüş yaptım şimdilerde kiralık karting pistleri hep elektrikli go-kartlara yöneldiler bu yüzden karting ten biraz soğudum, ufak bir bahçem var çim biçme makinesi olarak Honda kullanmak bile rüya gibi güzel birşey olurdu ama maddi durumlar sebebiyle şu anda farklı marka bir çim biçme motorum var.

Honda yı kötülemek istesem de kötüleyemem,

Bu forumda gerekli değil ama başka bir mecrada Honda hususunda objektif davranmayı unutursam Honda hakkında önyargıları olan kişiler ile tartışırken işin içinden çıkamıyorum:) ancak bu forumda zaten buna her zaman gerek duymuyorum örnek vererek anlatığım hususlarda teşbihte hata olmadığını belirtmek isterim.

Mesela VAG grubuna karşı şiddetli antipatim vardır, bu yüzden VAG kullanıcıları ile sözlü tartışmalara girdiğim çoktur:)

Konu dışı ama ilerleyen yıllarda elektrik kesintileri olacağını düşünüyorum ve jeneratör almak istiyorum ev tipi. Hondanın kırmızı jeneratörleri var Benzinli hangi modeli tercih etmeliyim sizce ? :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun aracı akü bitmesi şikayetim dolasıyla servise götürdüm 8 saat akünün şarjda kalmasını söylediler yarın sabah itibariyle servisin yolunu tutacağım kaçak ölçme inkanınız var mı diye sordum olumsuz aracı çalıştırıp calısırken voltajın düştüğünü bile görmediler 100 km yol yapıp servise gittim akü doldu dolasıyla.
Aynı zamanda kapı eşiğinde aydınlatmalardan birinin yanmadığını gördüm onu da söyledim bugun 4. üncü araç dediler eşik aydınlatması işin su girdiği için bozuluyormus kendılerinin çin malı dandik malzeme taktıklarını kabul etmiyorlar garantiden değişecek her zamanki gibi ellerinde yedek parça yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçtiğimiz perşembe günü araç tekrar çalışmadığı için çekici çagırdım servise götürdüm elektrikli el freni bile komut almadı servis her zamanki gibi aküyü ölçtü ve anında yeni akü taktı.

Aracınız
Civic FC5 2019
haftada bir çalıştırdığınızda mutlaka uzun süre kullanın en az 45 dakika ve 25km gibi, belki problem ortadan kalkacaktır, elektrik kaçağı olmasa dahi aküden güç çeken ve kullanıcı girişimi ile kapatamadığınız birçok ekipman var, alarm, standby da kalan multimedya, uzaktan kumanda sinyali, göstergede yanıp sönen alarm ışığı gibi. Akünün bir haftada bitmesi normal karşılanabilir ama haftada bir çalıştırıldığı zaman iyice şarj olsa belki 20-25 gün dayanabilir

Civic in aküsü çok güçlü değil, 45-55 amper tam hatırlamıyorum öyle idi. Ancak elektrik çeken çok fazla ekipman var, elektrikli direksiyon, elektrikli el freni, led ışıklar, VSA aktüatörleri, park sensörleri, platin bujilere güç ileten tekli bobinler, follow me modülü, flyby gaz pedalı, neredeyse her parça elektrikli ancak çok fazla akım çekmiyorlar fakat hepsi bir araya gelince ne oluyor bilinmez.

Aracı ECON açık halde uzun süre kullanmayın, birçok elektrikli aksamı kısıyor, şarj dinamosuna az yük bindirip motordan çektiği gücü azaltmak için, klima veya kalorifer çalışırken ECON açtığınızda fan hızının azaldığını duyuyorsunuz, akü şarjı da aynı mantık ile bundan etkileniyor olabilir. Start stop sistemi olan otomobillerde motor durduğu zaman sadece akünün elektriğine yüklendiği gibi benzer mantık.

FC5 in aküsü bittiği zaman epey zorlu durumlarla karşı karşıya bırakabileceği için ben follow me farların açık kalma süresini sıfır yaptım motor stop edip kapı kapanır kapanmaz sönüyorlar, tavan lambalarım da tam kapalıdır her zaman kapı açıldığı zaman içerisi zifir karanlık:) sokağa çıkma yasağında haftada iki üç kez mutlaka motoru çalıştırmıştım ısınana kadar bekleyip malesef durduğu yerde gaz vermiştim kalorifer klima açmıştım, ECON u çok kısa süreliğine kullanıyorum yada genellikle hiç kullanmıyorum 3 ayda bir belki.
Farlari kapatma ayrini nasil yapiyoruz. Ben yok sanıyordum. Bilgilendirirseniz sevinirim

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geri