Fc5-cvt bezinli kullananlar

Aracınız
Degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim , bu guzergahi 1 aydir 2.0 motor e200 ile gidiyorum benzinli ortalamam 13.4 lt acikcasi 15 16 lt gibi bi rakam katlananayacagim bi ortalama olur ancak dedigim gibi 10 11 lt olursa sayet benzinde kalacagimi dusunuyorum =) yani 15 kurus bir fark olursa lpg suan icin dusunmem ama gelecek ne gosterir bilmiyorum araci p.tesi yada sali alicam aldiktan sonrada faydam olmasi acisindan detayli bi sekilde trafik yogunlugu ve saatine kullanim tarzima gore sonuclari paylasicam

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6534]ahmetbylkdz[/MENTION] Hocam yakıt yüksek çıkar ise dışarıda 2500 TL ye lpg montajı yaptırırsınız, fabrika çıkışlı lpg ye göre 3500 TL kara geçmiş olursunuz :)

Tunceli merkezde oturuyorum şuanda 12.5 lt benzin yakıyor ortalama uzun yolda da 110 km hızla 6.5 lt. Yakıyor. Burada benzin 5.60 şehir içinde 70 krşa gelir bende LPG taktırcam ama nerede taktırsam bilemedim çorum özencler en iyisi gibi geldi bana aradım Honda kit artı yakıt rölesi muayene falan 3000 tlyi geçmiyor

Vodafone Smart ultra 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yok mekanik aksam için 3 yıl motor için 2 yıl garanti oluyor ozaman. Ama çok birşey fark etmez hondanın bu motorunun en büyük özelliği arıza vermemesi

Vodafone Smart ultra 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben ilk aldığım da 1 ay 11 Lt gösteriyordu şimdi ise 9.2 lerde sakin kullanımda düşüyor yazın bu rakam dahada aşağılara ineceğine Emin'im Çünki fb7 de 8 leri gördüm şehir içinde bazın 7.6 lara dahi indiği oluyordu econ açık d de basmadan sakin sakin kullanırsanız düşer

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
inşallah bende bir kaç güne istanbul şehir içi ortalamam ile ilgili bilgi paylaşırım bakalım ne seviyelerde olacak

Aracınız
Tekrar merhabalar. Ben yakıt verilerini forumda birkaç kez paylaştım. LPG ortalaması bende 9 litreyi asla geçmedi. 33 litre lpg ile 350-410 km arası gitti hep. Km'nin 3'te 2'si şehir içi. Benzini de katarsanız en fazla 11 litre LPG'ye denk gelir 100 km'de. Söylemek istediğim sizin yakıt değerleriniz bulunduğunuz yere göre de bence çok yükse sakin kullanımı deneyin öncelikle.

Not: ben fabrikadan LPG'yi zaten mantıksız buluyorum. 6 bin liraya yakın fark alıyorlar. Bence de amorti etmedi çok uzun sürer fakat dışarda taktırınca çok mantıklı oluyor 1500 liraya takıyorlar Atiker'i ve birçok arabaya taktırdım ve en ufak bir sorun yaşanmadı. Fabrikadan LPG'li araçların pahalı olmasının sebebi ÖTV'nin oraya da yansıması en temelde. Yoksa onlar da en fazla 3 bin fark koyarlar bence. Atla deve değil nihayetinde ben engelli raporuyla aldığım için lpgliyi tercih ettim çünkü ötv düşünce lpg taktırma fiyatı dışarı ile neredeyse aynı oluyor. İnşallah açıklamalar fikir verir. Küçük bir hesap; Malatya'da benzin 5,45 ortalama 8 litre gidiyor benim güzergahımda o da 44 kuruş ediyor 100kmde. LPG 8 litre gidiyor yine ilginç bir şekilde. Çok nadir 9 gidiyor. LPG fiyatı 3 lira burada. O da 100 km'de en fazla 27 kuruş eder. 5 kuruş da kış dönemi için benzin eklediğinizde üst başı 32 kuruş eder toplamda. Arada 12 kuruş var en azından. Yılda 15000 km yaparsanız fark 1800 lira eder bir yılda amorti etmiş olursunuz eğer dışardan taktırırsanız. Selamlar. Ne kadar uzun ve sıkıcı oldu kabul ediyorum:)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lpg fabrika çıkışlı civiclerin motoru güçlendiriliyormuş bazı parçaların maddesi değişiyordur muhtemelen. Ben eski focusumda atiker taktım kampanyadan 990 hemde çok uygundu ama arabanın motoruna zarar verdi iki sene içinde. Sıcak havada +27 +28 üzeri ya ilk marşta almıyordu yada alsa bile 5 metre ilerledikten sonra stop ediyordu. Nerdeyse bütün ustalar lpg subaplara zarar vermiş dedi. Kışın araba en ufak sorun çıkarmadığından motoru ellettirmedim :)

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri