FC5 CVT mi MANUEL mi?

Aracınız
Öncelikle hayırlı akşamlar,
3 gün önce yeni civic 1.6 elegance manuel vites için yetkili bayiye kapora bıraktık.
Manuel vitesli araç almamızın sebebi cvt'den performans olarak daha iyi ve keyif verici olmasıydı.
Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? cvt? manuel?

Aracınız
Fb7 manuel var bende performans anlamında bariz daha atak hele bayırlarda sollamalarda çok iyi oluyor ama sıkışık trafikte vites bana bakıyor ben ona hocam :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Rahatlık için özellikle büyük şehirlerde otomatik şart oldu. Bence Honda ile otomatik ayrılmaz ikili oldu, Honda deyince otomatik olacak. Birde bayan felan kullanacaksa kesinlikle otomatik alın.

Motor 125 HP 152 Tork. Düz ile otomatik arasında performans uçurumu felan da beklemeyin bence.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5445]thetepe[/MENTION] Büyük şehirler için otomatik olmazsa olmaz, bir önceki aracım manuel fb7 idi dur kalk yaptıkça manuel aldığım için pişmanlık duyuyordum.
Şu an otomatik accord kullanıyorum bir daha manuele dönme ihtimalim çok düşük :)

Aracınız
1999 dan beri ehliyetli ondan önce 2 yıl ehliyetsiz kullandım hep manuel otomatik alınca onca yıl cektiğim eziyete değmezmiş otomatik 10 numara

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sakaryada yaşıyorum pek trafikle işim olmuyor o yüzden cvt şanzıman biraz bana itici geldi hızlanmalarda devir saatinin sonunda takılı kalması gibi o yüzden manuel alma hissiyatı doğru performans açısından daha iyi olur mu ve satarken zorluk çeker miyim?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Satarken otomatik daha çok tercih edileceği için biraz zorluk çekebilirsiniz belki ancak performans konusunda tabiki Honda da manuel daha iyidir

Geri