Civic FC5 Fc5 eco (fabrikasyon lpg) ayar

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben bu kış ayında calıstırıp LPG ye aldıgımda 100 150 metrede gecıyor LPG ye 100 150 metrede ne yakacak ki eger bunu hesap edıyorsanız siz araba kullanmayın motorsıklete fılan binin...gereksiz...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Ben bu kış ayında calıstırıp LPG ye aldıgımda 100 150 metrede gecıyor LPG ye 100 150 metrede ne yakacak ki eger bunu hesap edıyorsanız siz araba kullanmayın motorsıklete fılan binin...gereksiz...

bence senin ayarlar veya regülatörün bozuk bu havalarda 100-150 metrede geçmez..ben tekirdağ dayım.en az 1 km sonra geçiyor

Aracınız
Honda CRV

ve şunu da söyliyim zaten hesap yaptığımız için lpg li araç aldık...yoksa bizde biliriz bineceğimizi

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Arac daha 20 bınde bir bozukluk yok ...

Hocam benim de aracım 1 kmden önce gaza geçmiyor izmirdeyim çoğu ile göre sıcaklık derecesi yüksek. Ha aracı çalıştırıp 2-3 dak rölantide bekliyorsanız dediğiniz mümkün ben de bazen eşimden önce inip arabayı rölantide çalıştırıyorum o sırada gaza geçiyor

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Aracım garajda ve sabahları garajdaykenki ortam sıcaklığı aracın gösterdiği 11 derece. Aracı çalıştırıp 1dk sonra genelde hareket ediyorum, garajdan çıkışım minimum 150metre ve 2 kere yokuş çıkıyorum -2'den 0'a kadar. Daha sonra dışarı çıkıp site dışında da 100-200m kadar ilerleyince anca gaza geçiyor. Bu esnada hep benzin yakılıyor ve en fazla yakıt tüketimi de bu ısınana kadar geçen sürede oluyor aslına bakılırsa. Bu hep böyleydi benim araçta. Sizin 100-150m çalıştırıp direkt hareket edilerek ulaşılabilecek bir rakam değil. Çalıştırıp bekliyorsanız 2-3dk garaj gibi nispeten sıcak sayılabilecek bir ortamda, ondan sonra hareket ediyorsanız, olabilir...

Çok cüzi bir miktarda yakıyor elbette ancak bunu yıllara ve 100binlerce kilometrelere vurunca ortaya çıkacak rakam pek düşük gelmeyebilir çoğu kimseye.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam benim de aracım 1 kmden önce gaza geçmiyor izmirdeyim çoğu ile göre sıcaklık derecesi yüksek. Ha aracı çalıştırıp 2-3 dak rölantide bekliyorsanız dediğiniz mümkün ben de bazen eşimden önce inip arabayı rölantide çalıştırıyorum o sırada gaza geçiyor
Araci calıstırıp biraz beklıyorum ... Sizin için bu konu içinn detaylı bir gözlem yapacağım birde ben cabuk gecmesi için hemen vites yukseltmıyorum bir ve ikide belli bir süre gidiyorum sonrasında gecıyor onuda nerden anlıyor sun diyeceksenız evden cıkıp okulun onune geldıgım de gecıyor hep ev ile okul arasıda 150 200 en fazla..

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu gaza gecme olayı kat edilen mesafe ile değil aracınn calısma süresiyle alakalı, sizin için ama bir video cekcem müsait bi zamanımda..

Geri