FC5 Executive Plus mı ? FE kasa Elegenace mı?

Aracınız
Civic FC5 2019
gönül istiyor FE kasanın executive donanımını, ama elegance ile en az 70-80bin TL fiyat farkı oynuyor.
bütçe el vermez.
Piyasada, ilanlarda 2021 sıfır veya sıfıra yakın 2021 ve 2020 model Executive plus FC5'ler var. Hatta 2019 model 5000km bile bir ilan var. FE kasada güzel ama FC5'i geriye attığını düşünmüyorum. Yani FC5 güncelliğini daha uzun süre korur ki, içinize sindikten sonra ister 2016 yüzlü olsun ister 2006 olsun ne farkeder? 2019 sonrası elegans paketlerde güzel ama exe plus gerçekten elegans ile kıyaslanmaz. Sürdükçe, araca hakim oldukça ve rahatlığına alıştıkça daha net anlıyorsunuz bunu. Adaptif cruise control ve şerit takip asistanı ile uzun yollar çok keyifli ve yormuyor. Şehir içinde de kör nokta, çarpraz trafik ve çarpışma hafifletici kullanışlı. Hem şehiriçi hemde şehir dışında çarpışma hafifletici 2 kere çok işime yaradı. Baya baya fren yapıyor araç güzel çalışıyor. Anahtarsız giriş-çalıştırmada büyük rahatlık. Deri döşeme beğenmeseniz bile aracı bir tık yukarı taşıyor, net. Tabi gönül ister FE kasanın exe plusı alınsın ama olmuyorsa sırf 1-2 yaş için FC5'e eski muamelesi yapıp dolu aracı elemeyin derim. FE elegans alsanız bile 6 ay 1 sene sonra o da eski olacak bu şekilde düşünenlere göre. Uzun yıllar 320, 330 ve 530 gibi zamanına göre oldukça dolu araçları kullanmış biri olarak dolu araç her zaman daha keyiflidir ve kolay kolay sıkılmazsınız derim. Varsın 1-2 yaş yaşlı olsun ne olacak Allah aşkına. Sonuçta her sene araba değiştirmiyoruz. İçinize sinen hakkınızda hayırlı olan olsun İnşallah..

Aracınız
Civic FC5 2020
Piyasada, ilanlarda 2021 sıfır veya sıfıra yakın 2021 ve 2020 model Executive plus FC5'ler var. Hatta 2019 model 5000km bile bir ilan var. FE kasada güzel ama FC5'i geriye attığını düşünmüyorum. Yani FC5 güncelliğini daha uzun süre korur ki, içinize sindikten sonra ister 2016 yüzlü olsun ister 2006 olsun ne farkeder? 2019 sonrası elegans paketlerde güzel ama exe plus gerçekten elegans ile kıyaslanmaz. Sürdükçe, araca hakim oldukça ve rahatlığına alıştıkça daha net anlıyorsunuz bunu. Adaptif cruise control ve şerit takip asistanı ile uzun yollar çok keyifli ve yormuyor. Şehir içinde de kör nokta, çarpraz trafik ve çarpışma hafifletici kullanışlı. Hem şehiriçi hemde şehir dışında çarpışma hafifletici 2 kere çok işime yaradı. Baya baya fren yapıyor araç güzel çalışıyor. Anahtarsız giriş-çalıştırmada büyük rahatlık. Deri döşeme beğenmeseniz bile aracı bir tık yukarı taşıyor, net. Tabi gönül ister FE kasanın exe plusı alınsın ama olmuyorsa sırf 1-2 yaş için FC5'e eski muamelesi yapıp dolu aracı elemeyin derim. FE elegans alsanız bile 6 ay 1 sene sonra o da eski olacak bu şekilde düşünenlere göre. Uzun yıllar 320, 330 ve 530 gibi zamanına göre oldukça dolu araçları kullanmış biri olarak dolu araç her zaman daha keyiflidir ve kolay kolay sıkılmazsınız derim. Varsın 1-2 yaş yaşlı olsun ne olacak Allah aşkına. Sonuçta her sene araba değiştirmiyoruz. İçinize sinen hakkınızda hayırlı olan olsun İnşallah..
Size katılıyorum bende fc5 taraftarıyım hem donanım Hemide bagaj genişliği için

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni yenidir diyenlere bakmayın. Exe+ taki sensing özelliklerinden biri bir gün sizin ya da sevdiklerinizin hayatınızı kurtarabilir. Eğer uzun yol da yapıyorsanız şeritte tutma asistanı ve acc arabayı yarı otonom hale getiriyor. İlla yeni kasa alacaksanız onun da dolusunu almaya çalışın bence.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selam;

her ikisi de 1.5 turbo MOTorlu.

Aşağı yukarı benzer fiyatlara bulunabiliyor; FE kasa bir Tık daha pahalı gerçi ama hangisi tercihiniz olurdu?
FC5 Executive Plus.
Araçların altyapıları aynı ancak FE kasa Elegance gerçekten Executive pakete göre boş hissettiriyor.

FC5 kullanıcısı olarak FE'ye geçmeyi düşünüyorum.
Tayland üretimi , bilakis montaj kalitesi konusunda yarattığı trim sesi sebebiyle Gebze'liyken daha mı iyiydi diye düşündürse de temele indiğimde bana göre (kozmetik farkları saymazsak) eksikleri kapatılmış bir FC5.5 gibi hissettirdi...
Modern teknolojilere karşı ilgim fazlacadır...
Sürüş asistanı donanımlarını bu defa kaçırmamak için , Executive Plus asıl hedefim.
Fakat akaryakıt fiyatları malum !
# Kullandığım araç 2017 Eco Elegance.
Kafamı kurcalayan şey 130 HP LPG modeli mi almak , 182 HP keyfini mi sürmek.
Karakterim gereği ortalama 2 yılda bir araç değiştiren birisiyim.
İkinci el piyasa değerini de hesaba katarsak.
MANTIKLI OLAN SİZCE HANGİSİ ?

Aracınız
Civic FC5 2020
FC5 kullanıcısı olarak FE'ye geçmeyi düşünüyorum.
Tayland üretimi , bilakis montaj kalitesi konusunda yarattığı trim sesi sebebiyle Gebze'liyken daha mı iyiydi diye düşündürse de temele indiğimde bana göre (kozmetik farkları saymazsak) eksikleri kapatılmış bir FC5.5 gibi hissettirdi...
Modern teknolojilere karşı ilgim fazlacadır...
Sürüş asistanı donanımlarını bu defa kaçırmamak için , Executive Plus asıl hedefim.
Fakat akaryakıt fiyatları malum !
# Kullandığım araç 2017 Eco Elegance.
Kafamı kurcalayan şey 130 HP LPG modeli mi almak , 182 HP keyfini mi sürmek.
Karakterim gereği ortalama 2 yılda bir araç değiştiren birisiyim.
İkinci el piyasa değerini de hesaba katarsak.
MANTIKLI OLAN SİZCE HANGİSİ ?

ben yerinizde olsam, 182 hp olanı alırdım, zira hem 2 yıl gibi kısa süre kullanımı ve LPG' nin artık çok çok aman aman tasarrufu kalmadığı için, motordan performansı törpülemesini iztemezdim. Zira turboluda olsa 130 hp ve torku az.... 182 lik alıp keyfime bakardım.

akif

0
Aracınız
FE kasa alacak olsam kesinlikle LPG'li düşünmezdim hocam çünkü 100 km'de 1 ile 1.5 litre benzinde tüketiyormuş çeyrek depo benzin kalınca LPG sistemi devre dışı kalıyormuş üstelik şanzımanı güncel değil motor gücü törpülenmiş. 1.5 182 hp sanırım torku da 240 nm olmuş, alır keyfime bakardım.

Geri