FC5 Executive Plus mı ? FE kasa Elegenace mı?

Aracınız
FE kasa alacak olsam kesinlikle LPG'li düşünmezdim hocam çünkü 100 km'de 1 ile 1.5 litre benzinde tüketiyormuş çeyrek depo benzin kalınca LPG sistemi devre dışı kalıyormuş üstelik şanzımanı güncel değil motor gücü törpülenmiş. 1.5 182 hp sanırım torku da 240 nm olmuş, alır keyfime bakardım.
Akif Hocam kesinlikle size katılıyorum. Şimdi popüler olan 1.0-1.2 turbo benzinliler. Özellikle var grubu, focus, passat peynir ekmek gibi gidiyor piyasada. Yani lpg ile artık uğraşmaya değmez bence.
Zaten elektriklilerin ayak sesleri erken gelmeye başladı, içten yanmalı işi zor artık, 3-5 seneye kalmaz yollar elektrikli dolacak sanki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Akif Hocam kesinlikle size katılıyorum. Şimdi popüler olan 1.0-1.2 turbo benzinliler. Özellikle var grubu, focus, passat peynir ekmek gibi gidiyor piyasada. Yani lpg ile artık uğraşmaya değmez bence.
Zaten elektriklilerin ayak sesleri erken gelmeye başladı, içten yanmalı işi zor artık, 3-5 seneye kalmaz yollar elektrikli dolacak sanki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen Arif hocam elektrikli araçlar sandığımızdan çok daha erken girecek gibi duruyor hayatımıza. Bizim 1.6 atmosferikleri honda bile emekliliğe ayırdı ki olması gereken de buydu çünkü çok daha verimli motorlar var. Motor gücünün son devirde bağıra bağıra geleni değilde düşük devirde sessiz sedasız geleni makbul bence.

Aracınız
Civic FC5 2020
FC5 kullanıcısı olarak FE'ye geçmeyi düşünüyorum.
Tayland üretimi , bilakis montaj kalitesi konusunda yarattığı trim sesi sebebiyle Gebze'liyken daha mı iyiydi diye düşündürse de temele indiğimde bana göre (kozmetik farkları saymazsak) eksikleri kapatılmış bir FC5.5 gibi hissettirdi...
Modern teknolojilere karşı ilgim fazlacadır...
Sürüş asistanı donanımlarını bu defa kaçırmamak için , Executive Plus asıl hedefim.
Fakat akaryakıt fiyatları malum !
# Kullandığım araç 2017 Eco Elegance.
Kafamı kurcalayan şey 130 HP LPG modeli mi almak , 182 HP keyfini mi sürmek.
Karakterim gereği ortalama 2 yılda bir araç değiştiren birisiyim.
İkinci el piyasa değerini de hesaba katarsak.
MANTIKLI OLAN SİZCE HANGİSİ ?
Ben FE kasayı sevmiyorum FC5 exe plus tercihimdir

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
fe1 tabii ki. fc5 5-6 senedir yollarda artık gözler alıştı ve eski gelmeye başlıyor yavaş yavaş.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim tercihim 2021 model fc5 exe plus olurdu. Bana göre tasarımı zaten şık kolay eskimez, dolu doludur her zaman ayrıca güvenlik sistemleri hayat kurtarır bazen. bizzat başıma geldi, e5 te 100 km civarında giderken birden trafik durdu ben hemen anlayamadım aracın ötmesiyle frene basıp kılı kılına durdum desem yalan olmaz.

Ad Soyad
Ahmet Can Opuş
Aracınız
Civic FC5 2020
Donanım takıntınız yoksa FE tabii ki. Ben kesinlikle Elegance FE'yi seçmezdim. Exe+ Prestige'den sonra araç ilanlarına bakmak zulüm oldu. Bu dolulukta bir aracın sıfırı milyonlara dayandı. CVT'nin performansı törpülemesi ve trim sesleri dışında kusursuz.

Geri