Fc5 Yakıt Tüketimi 11.5 / !!!

Aracınız
2017 fc5 6600km deyim arkadaşlar full depo 450 km şehir içi lpgyi opetten alıyorum yalan atacak halimiz yok honda babamın oğlu değil

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hangi sehirdesiniz? Ben suan sehir icinde full tasarruf sürüşüyle 250yi goremicem. Her 30km de bir cizgi düşüyor dehsete kapilmak uzereyim ve 20bin bakimdan yeni ciktim sorun yok dedi salak ufuk plaza ilgi alaka sifir.

Her 30km nin icinde aracin lpg ye gecme suresini de dusmuyorum daha resmen iciyor alet ve normal deniyor.
Arac 2017 fc5 exe eco

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kavas

0
Aracınız
Aracınız
[MENTION=11262]cakir242[/MENTION] deponuz kaç lt? Bu arada bugün brc servisindeydim. Lpg’de eco modunu kullanmayın dediler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Cok onemli bir detay hocam bu bilgi... Tam olarak sebebini acikladilar mi eco da su sebeple daha az yakar cok yakar vs. diye

Kavas

0
Aracınız

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fk7 Civic hb aracı alalı 9000 km oldu. Malum 1.5 turbo sport araç eco modunu kapalı kullanıyorum. Deneyimim şu şekilde oldu araç uzun yolda 6-6.5 litre yakıyor şehir içinde 8-10 arası trafiğe vs göre değişiyor. Genel tüketim için gösteren değer 7.6 litre ama çok kalabalık trafiği olan yerde yaşamıyorum. Lpg li araç tabiki avantajlı ama bu kadar fazla yakıyorsa aracınız 182 beygir sürmek daha mantıklı.

Aracınız
Fk7 Civic hb aracı alalı 9000 km oldu. Malum 1.5 turbo sport araç eco modunu kapalı kullanıyorum. Deneyimim şu şekilde oldu araç uzun yolda 6-6.5 litre yakıyor şehir içinde 8-10 arası trafiğe vs göre değişiyor. Genel tüketim için gösteren değer 7.6 litre ama çok kalabalık trafiği olan yerde yaşamıyorum. Lpg li araç tabiki avantajlı ama bu kadar fazla yakıyorsa aracınız 182 beygir sürmek daha mantıklı.
Paylasim icin tesekkurler. Ben de benzer dusuncedeyim. Rs yakit degerlerine yaklasan birisi olarak ekonomi yapicam derken aractan keyf alamiyorum. Madem hicbir sekikde ekonomi yapamiyorum o zaman neden 182 beygir hazzi yasamayim. Yeri geliyor anlik hizlanmada ihtiyac duyuyor insan seri kalkışlara..

howtek

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar,

civic hb sport aracımı alarak aranıza yeni katıldım. Tüketim konusunda bir şey ifade etmek istiyorum atmosferik motorlar hiç bir zaman turbo motorların yakıt tüketim seviyesine ulaşamaz. Bu sebeple civic sedan lpg bile olsa hb veya rs’in yakit tüketim değerlerine ulaşması çok zor. Torku ve beygiri yüksek olan bir araç aynı şekilde torku ve beygiri düşük olan kardeşinden her zaman daha az yakıt tüketir çünkü rahat hareket etmek için çok daha az bir enerjiye ihtiyaç duyar.

Bundan önceki aracım 207 RC’di ve ist içi yakıt ortalamam 9,8.

Civic HB kasa olarak daha ağır bir araç ve şuan ist içi yakıt ortalamam 10 ancak aracım daha 4000km de ve zamanla biraz daha duseceğini düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar dün yazmıştın Antalya şehir içi kullanım lpg durumu ve km bilgisi hep aynı yerden alıyorum opet istasyonuEkli dosyayı görüntüle 5268

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bu degerler bu arac icin teknik olarak imkansiz. Sehir icini birakin sehir disi bile imkansiz Yarim depo gittiniz ve 340km yol yaptiniz sanirim. Eger oyleyse sizin arac benzinden cok gec cikiyor ve benzinde geziyorsunuz demektir.

Geri