Civic FC5 FC5 Yalıtım Konusu

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar, Civic sedan dizel 2020 model siparişi verdim bugün, martın 3. haftasında gelecek. Normalde siyah istiyordum fakat bu araç kıtlığında pek mümkün olmadığı için kozmik mavi gelecek. Neyse konuya dönersek Çoğu yerden yalıtımla alakalı şikayetler duyuyorum. Daha önce civic kullanmadım.(Test aracı hariç) Rüzgar sesi olmasada yol sesini aldığı söyleniyor. Bununla alakalı bayiiye ne yapabiliriz diye söyledim. Aracın altına bişiler yapıyorlarmış yalıtım vs yol sesini belli bir oranda kesiyormuş. Fiyatı 700 TL civarlarında araç sıfır olduğu için seramik kaplama vs de yapacağımdan bana paket söylediler. Seramik kaplama, cam filmi, araç yalıtımı total 3000 TL. Sizce yapmalımıyım? Aracına yalıtım yaptıran varsa memnun mu ? İşe yarıyor mu ? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hayırlı olsun kazasiz belasiz kullanin inş. Kendi görüşüm hem yalitim hem de seramik kaplama gereksiz. Yalitim gereksiz çünkü çok fark etmedigini okudum forumdaki konularda. Seramik kaplama ise ücretsiz yaparlarsa ne ala yoksa parana yazik yikatmaya korkarsin.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar, Civic sedan dizel 2020 model siparişi verdim bugün, martın 3. haftasında gelecek. Normalde siyah istiyordum fakat bu araç kıtlığında pek mümkün olmadığı için kozmik mavi gelecek. Neyse konuya dönersek Çoğu yerden yalıtımla alakalı şikayetler duyuyorum. Daha önce civic kullanmadım.(Test aracı hariç) Rüzgar sesi olmasada yol sesini aldığı söyleniyor. Bununla alakalı bayiiye ne yapabiliriz diye söyledim. Aracın altına bişiler yapıyorlarmış yalıtım vs yol sesini belli bir oranda kesiyormuş. Fiyatı 700 TL civarlarında araç sıfır olduğu için seramik kaplama vs de yapacağımdan bana paket söylediler. Seramik kaplama, cam filmi, araç yalıtımı total 3000 TL. Sizce yapmalımıyım? Aracına yalıtım yaptıran varsa memnun mu ? İşe yarıyor mu ? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler saygılar.
bem araç altına yalıtım olarak pütür attırdım, seramik kaplama da var. ikisini de tavsiye ederim. pütür de ön davlumbaz ları söktürürseniz daha etkili olur. araç yalıtımı iyi. Dizel yada turbo araçlarda motor sesi olduğu için lastik sesiyle karışıp sanki tabandan gürültü almıyormuş hissine neden oluyor. yani civic lerin motor sesi olsa eminim çoğumuz lastik sesinden rahatsız olmayacağız...

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bem araç altına yalıtım olarak pütür attırdım, seramik kaplama da var. ikisini de tavsiye ederim. pütür de ön davlumbaz ları söktürürseniz daha etkili olur. araç yalıtımı iyi. Dizel yada turbo araçlarda motor sesi olduğu için lastik sesiyle karışıp sanki tabandan gürültü almıyormuş hissine neden oluyor. yani civic lerin motor sesi olsa eminim çoğumuz lastik sesinden rahatsız olmayacağız...

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet bu durumu dizel kullandıkça bende yaşıyorum, yol sesi pek yok denen renault-fiat grubu araçlarda aslında ciddi motor sesinden dolayı yol sesi geri planda kalıyor (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Seramik gereksiz, bayinin yaptigi yalitim da dandiktir.
Film size kalmis.

Bu aracin 2019 modelleri daha yalitimli sadece davlumbaz kismindan ses aliyor.
Kucuk taslarin ve lastikten davlumbaz icine sicrayan suyun sesi geliyor.
Oraya belki kece putur tarzi bir sey yaptirilabilir.

Öncelikle hayırlı olsun yalıtım kim ne derse desin Japon araçlarına şart.Yok beni yol sesi vs bağlamaz derseniz tercih sizin derim.Bu beklenti ile alakalı.Birincisi servis nasıl bir malzeme kullanıyor bilmiyorum ama o pütür araç altı saçı paslanmaya karşı korumakdan başka bir şeye yaramıyor.Bunun için özel ürünler var.Benim aracım şu an yalıtım işleminde mesela Subigaraj da.İkincisi seramik çok faydalı bir uygulama tabi kullanılan ürün ve uygulama öncesi yüzey hazırlığı ve sonradan seramik kaplama bakımı bu işin olmaz sa olmazı seramik kaplamanın ömrünü uzatıyor.Aracımda qtechnic kristal serum seramik kaplama ve exo var.Aracımı daha geç yıkıyorum kolay kolay kir tutmuyor ve su kaydırıcılığı harika.Yüzeysel çizikler boya katmanına inmediği sürece seramik üzerinde kalıyor çok büyük bir artı bence.Karar verirken bu iki konu hakkında ince eleyin sık dokuyun.
Hakkınızda hayırlısı olması dileğiyle..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ali Er

0
Ben alirken yaptirdim.Yalitimsiz durumunu bilmiyorum fakat arac sessizliginden son derece memnunum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Araç yol sesi alıyor.
bende 2017 eco elegance kardeşimde ise makyajlı Eco elegance var. Onun aracınıda sürdüm. Fark göremedim. Duyamadım. Lansmanda da zaten ses yalıtımıyla ilgili bir konuya değinilmedi. Aynı sesi alıyor.Değişiklik hissedenlerin psikolojik :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar zaten adamlar yenı bir eklenti koysalar bunu basa basa kafamıza sokarlar daha sessiz vs dıyerekten belirtir reklam yapar lar bencede tamamen psikolojik.

Ama yukarda hocamın dediği subi garaj da yapılan yalıtım kesınlıkle fark edicektir.
Yalıtım yaptıracaksanız kusura bakmayın ama birazcık para bayılacaksınız yoksa farkını goremessınız. Öle 300e 500 e bir fark olmaz

Pütür ise sese etkı etmez sadece paslanmayı geciktirir . Araclar zaten galvanizli sac hani ne kadar gerekli kişiye göre değişir cok suya maruz kalınıyorsa pütür atılabılır ama ses için fayda sağlamaz..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Evet bu durumu dizel kullandıkça bende yaşıyorum, yol sesi pek yok denen renault-fiat grubu araçlarda aslında ciddi motor sesinden dolayı yol sesi geri planda kalıyor (y)

Hocam arkadaşımda megane var aynı zamanda sıfır aldık ikimizinki de Lpg li ben onun araca bindiğimde bizim araçlardaki yol sesini almıyorum çok süratli hızlara çıkmadım o yüzden rüzgar sesini kıyaslayamam ben araca yalıtım yaptım ama yine de megane bizim araçtan yol sesi konusunda daha iyi durumda malesef.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri