Civic FC5 FC5 Yalıtım Konusu

Aracınız
Civic FC5 2017
Onceki aracim octavia idi,0 km almistim cogunlukla uzak yol kullandim,90-100 km/h dan sonra asiri ruzgar sesi vardi ugultu gibi yada islik gibi yol sesini cok az alirdi yada bu ugultudan dolayi bana oyle geliyordu.2-3 saatte bir bas agrisi yaptigindan mola vererek giderdik.Kisacasi civic benim adima cok sessiz geliyor.Kazasiz surusler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Octavia kaç model di hocam ?

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Seramik kaplamayı tavsiye ederim bende 2019 model Civice yaptırdım geçenlerde başka bi araç benim araca sürttü boya çok Zarar görmedi . Tabi ki yüzde yüz gerekli bi uygulama değil. Bu tarz ufak çizilmelerde daha az zararla kapatırsınız . Yalıtım konusu ise sıfır araç için oldukça gereksiz . Bence kesinlikle yaptırmayın sıfır araçta o kadar ses olmaz ileride sesten çok şikayet olursa yaptırırısınız.

Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar,

Konuyla alakasız ama makyajlı kasa ile makyajsız kasanın bagaj kapaklarında ağırlık farkı hissettiniz mi acaba?

Bagaj kaldırma yayı sipariş vereceğim ancak satıcı arkadaş makyajlı kasa bagaj kapağının makyajsıza göree daha ağır olduğunu söylüyor, o nedenle soruyorum (y)

Araç yol sesi alıyor.
bende 2017 eco elegance kardeşimde ise makyajlı Eco elegance var. Onun aracınıda sürdüm. Fark göremedim. Duyamadım. Lansmanda da zaten ses yalıtımıyla ilgili bir konuya değinilmedi. Aynı sesi alıyor.Değişiklik hissedenlerin psikolojik :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Büyük ihtimal çamkıran da verdiler bu fiyatı size bende aracımı alırken o paketi yaptırmak zorunda kaldım şu anlık memnunum 5 yıl çürümeye karşıda garanti veriyolar zaten. Bugün kaput koruma filmi çektirmeye gittim çamkırana orda bir araca yalıtım yapıyorlardı . Dyo marka yalıtım malzemesinden yapıyorlar davlumbazları felan sökerek yapıyorlar isterseniz onlar yaparken sizde yanında durup izleyebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle hayırlı olsun yalıtım kim ne derse desin Japon araçlarına şart.Yok beni yol sesi vs bağlamaz derseniz tercih sizin derim.Bu beklenti ile alakalı.Birincisi servis nasıl bir malzeme kullanıyor bilmiyorum ama o pütür araç altı saçı paslanmaya karşı korumakdan başka bir şeye yaramıyor.Bunun için özel ürünler var.Benim aracım şu an yalıtım işleminde mesela Subigaraj da.İkincisi seramik çok faydalı bir uygulama tabi kullanılan ürün ve uygulama öncesi yüzey hazırlığı ve sonradan seramik kaplama bakımı bu işin olmaz sa olmazı seramik kaplamanın ömrünü uzatıyor.Aracımda qtechnic kristal serum seramik kaplama ve exo var.Aracımı daha geç yıkıyorum kolay kolay kir tutmuyor ve su kaydırıcılığı harika.Yüzeysel çizikler boya katmanına inmediği sürece seramik üzerinde kalıyor çok büyük bir artı bence.Karar verirken bu iki konu hakkında ince eleyin sık dokuyun.
Hakkınızda hayırlısı olması dileğiyle..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam nasıl, memnun kaldınız mı?
Ben subigarage’a bir tur götürüp kapılara ve çamurluk davlumbazlara yaptırdım. Motor sesi bir miktar ve motor titreşimi ise inanılmaz azaldı.
O yüzden dizel araçlarda çamurluk davlumbazlarına yalıtım kesinlikle öneriyorum. Stp Black silver diye bir titreşim damper özelliğinde bir ürün yapıştırıyor.

Korona mevzusu olmasaydı haftaya da tabanı için gidecektim ama şu an ertelenecek gibi duruyor.

Rüzgar sesi için de tabanı yaptırırken bütün sütunlara da yapacak yalıtım. Sütünlardan çok yayılıyor diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bayinin fırsatçılığından dolayı alt izolasyon yaptırdım.
Madem fırsatçılık var özellikle davlumbaz içlerine 2 kat atılmasını ve 2. Kat atılırken video çekilmesini istedim :D
Sağolsun yapan yer aracın şasi nosunu göstererek 2 katı da atarken video çekmişler.
Çok net ve abartısız söylüyorum yol sesi yarı yarıya olmasa da %40 oranında azaldı. Özellikle 70-100 km/h aralığında bariz hissediliyor.
Virüs olayları bittikten sonra abimin orjinal haldeki aracıyla, benim pütür işlemi yapılmış aracımla aynı şartlarda ve fotoğraflı, videolu şekilde karşılaştırıp foruma yükleyeceğim.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam nasıl, memnun kaldınız mı?
Ben subigarage’a bir tur götürüp kapılara ve çamurluk davlumbazlara yaptırdım. Motor sesi bir miktar ve motor titreşimi ise inanılmaz azaldı.
O yüzden dizel araçlarda çamurluk davlumbazlarına yalıtım kesinlikle öneriyorum. Stp Black silver diye bir titreşim damper özelliğinde bir ürün yapıştırıyor.

Korona mevzusu olmasaydı haftaya da tabanı için gidecektim ama şu an ertelenecek gibi duruyor.

Rüzgar sesi için de tabanı yaptırırken bütün sütunlara da yapacak yalıtım. Sütünlardan çok yayılıyor diye düşünüyorum.

Ücret nedir hocam

Aracınız
Civic FC5 2017
Bayinin fırsatçılığından dolayı alt izolasyon yaptırdım.
Madem fırsatçılık var özellikle davlumbaz içlerine 2 kat atılmasını ve 2. Kat atılırken video çekilmesini istedim :D
Sağolsun yapan yer aracın şasi nosunu göstererek 2 katı da atarken video çekmişler.
Çok net ve abartısız söylüyorum yol sesi yarı yarıya olmasa da %40 oranında azaldı. Özellikle 70-100 km/h aralığında bariz hissediliyor.
Virüs olayları bittikten sonra abimin orjinal haldeki aracıyla, benim pütür işlemi yapılmış aracımla aynı şartlarda ve fotoğraflı, videolu şekilde karşılaştırıp foruma yükleyeceğim.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)
Desıbel testı yap

Geri