Civic FC5 FC5 Yalıtım Konusu

Aracınız
Civic FC5 2020
Bitüselflerin işe yaramadığı hususuna katılmıyorum, üzerinde kapalı hücreli köpük veya firex gibi ses emici malzeme kullandığınız sürece bitüself bence başarılı bir titreşim emici.
FB7de kabin içi ses seviyesini hissedilir şekilde düşürdüğünü uzun süredir gözlemliyorum.
Önceki mesajımı yazarken bunu görmedim :D
Kapılara girişmek istemiyorum ama sence arka koltuk altına ve bagaj havuzuna yapsam 2-3 db etki eder mi abi ?

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

gunesec

Özel Üye
Hocam teslim almadan önce yaptıkları için malesef ne kadar sürdüğü hakkında bir fikrim yok.
Bayi' nin anlaşmalı olduğu yeri mesaj kısmından yazarım, konu altında reklam olmasın.
Ankara' da da vardır bu tarz yerler sizin için bakarım bende ona göre güzel bir yer bulabilirsem yine özel mesaj kısmından yazarım :)

Bu arada henüz desibel olarak farka bakamadım evet ama kulağımın duyduğu kadarıyla bu uygulama, bu şekilde etki ediyorsa; bagaj ve arka koltukların altına da kendim bitüself + firex köpük yaparım falan dedim. Bende sizin gibi bir işe yaramadığını görüp vazgeçtim :D
CTK diye bir marka var o da biraz pahalı.
Fiyat performans olarak henüz içime sinen bir ürün yok, sizin bildiğiniz maddi olarak çok üzmeyecek bir ürün varmı ?

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Hocam hiç bir fikrim yok. Kendim uygulama yapmaya müsait olmadığım için hiç araştırmadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Üstadım deneyimimden değil, nette okuduğum kadarıyla bilgim var. Sizin söylediğimizden bir şey daha öğrendim. İmkanım olsa,zamanım olsa işe girişeceğim de olmayınca olmuyor malesef.
Hatta hatırladığım kadarı ile @ywzckr hocamın FC5 deneyimlerinde davlumbaz içine yapılan uygulamanın ciddi etkili olduğunu belirtiyordu. Müsait olduğunuzda bence davlumbaz içlerinden başlayın.

gunesec

Özel Üye
Hatta hatırladığım kadarı ile @ywzckr hocamın FC5 deneyimlerinde davlumbaz içine yapılan uygulamanın ciddi etkili olduğunu belirtiyordu. Müsait olduğunuzda bence davlumbaz içlerinden başlayın.

Elim alet tutar, evde falan elektrik tamirat tadilat her şeyi yaparım da arabada bilemedim. Ama denemekte fayda var.

Ben aracı aldiğimda davlumbaz içlerine pütür artırmıştım. Faydalı mi değil mi bilemedim,daha doğrusu kıyas yapamadım. Havalar ısınsın, ortam yatışsın deneyeceğim. Teşekkür ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elim alet tutar, evde falan elektrik tamirat tadilat her şeyi yaparım da arabada bilemedim. Ama denemekte fayda var.

Ben aracı aldiğimda davlumbaz içlerine pütür artırmıştım. Faydalı mi değil mi bilemedim,daha doğrusu kıyas yapamadım. Havalar ısınsın, ortam yatışsın deneyeceğim. Teşekkür ederim.
Davlumbaz tırnaklarını temin ettiğiniz sürece uğraştıkça düşündüğünüzden daha kolay olduğunu göreceksiniz ancak zaman alıcı bir işlemi var.
Keşke bitüself+ses emici sünger'in üstüne pütür attırabilseydiniz çok etkili bir yalıtım elde etmiş olurdunuz ancak araç alınırken yapıldığı için böyle bir imkanınız olmamıştır tabiki.

Davlumbaz tırnaklarını temin ettiğiniz sürece uğraştıkça düşündüğünüzden daha kolay olduğunu göreceksiniz ancak zaman alıcı bir işlemi var.
Keşke bitüself+ses emici sünger'in üstüne pütür attırabilseydiniz çok etkili bir yalıtım elde etmiş olurdunuz ancak araç alınırken yapıldığı için böyle bir imkanınız olmamıştır tabiki.

Hocam bitüself ve ses emici süngerin üzerine pütür atarsak zamanla süngerin yapışkanlıgı kaybolup sökülmez mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bitüselflerin işe yaramadığı hususuna katılmıyorum, üzerinde kapalı hücreli köpük veya firex gibi ses emici malzeme kullandığınız sürece bitüself bence başarılı bir titreşim emici.
FB7de kabin içi ses seviyesini hissedilir şekilde düşürdüğünü uzun süredir gözlemliyorum.

sadece bitüselfi bagaj içerisine döşesek ses yalıtımına etkisi olur mu sizce hocam ?

kaza olursa düzeltmede sıkıntı olmasın diye kapı içlerine bitüself uygulamayı düşünmüyorum açıkçası. bagaj kısmında da tecrübelerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar kolları sıvıyorum bituself ile 13mm kalınlıkta no-name sünger alıp bagaj havuzu ve arka koltuk alt kısmına yapacaktım.

Uzun süredir CTK diye bir firmayı takip ediyordum fiyat almak için yazdım bituself yerine hem daha iyi sonuç vereceği, hemde arada fiyat anlamında uçurum fark olmadığı için bu firmanın Practice serisinde karar kıldım.
En başta Standart ve Practice serileri arasında kararsız kalmıştım. Konuşma esnasında bituselfin yapacağı etkiye razıydım deyince Practice fazlasıyla işinizi görür dediler.

Yapacağım bölgeler için de fikrim değişti. Arka koltuk alt kısmı yerine Kapı içleri ve bagaj havuzuna uygulayacağım.
Bu malzemenin üstüne de 13mm no name sünger yerine 10mm Firex uygulayacağım.

Aracımda alt yalıtım çift kat pütür bulunuyor. Abimin fabrika çıkış halindeki aracıyla desibel testi yapacağımı söylemiştim. Ancak hala virüs yüzünden fırsat bulamadık. ilk olarak bu karşılaştırmayı gerçekleştireceğim.

Bu karşılaştırmadan sonra da İstanbul 30°C sıcaklığı görsün bahsettiğim uygulamayı gerçekleştirip birde öyle kıyaslayacağım.

Yalnız bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Daha önceden kapı iç döşemesi sökmedim. Klipslerin birkaç tanesini kırılacak muhtemelen
Bu klipslerden servis dışında nerede bulabilirim ?

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar kolları sıvıyorum bituself ile 13mm kalınlıkta no-name sünger alıp bagaj havuzu ve arka koltuk alt kısmına yapacaktım.

Uzun süredir CTK diye bir firmayı takip ediyordum fiyat almak için yazdım bituself yerine hem daha iyi sonuç vereceği, hemde arada fiyat anlamında uçurum fark olmadığı için bu firmanın Practice serisinde karar kıldım.
En başta Standart ve Practice serileri arasında kararsız kalmıştım. Konuşma esnasında bituselfin yapacağı etkiye razıydım deyince Practice fazlasıyla işinizi görür dediler.

Yapacağım bölgeler için de fikrim değişti. Arka koltuk alt kısmı yerine Kapı içleri ve bagaj havuzuna uygulayacağım.
Bu malzemenin üstüne de 13mm no name sünger yerine 10mm Firex uygulayacağım.

Aracımda alt yalıtım çift kat pütür bulunuyor. Abimin fabrika çıkış halindeki aracıyla desibel testi yapacağımı söylemiştim. Ancak hala virüs yüzünden fırsat bulamadık. ilk olarak bu karşılaştırmayı gerçekleştireceğim.

Bu karşılaştırmadan sonra da İstanbul 30°C sıcaklığı görsün bahsettiğim uygulamayı gerçekleştirip birde öyle kıyaslayacağım.

Yalnız bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Daha önceden kapı iç döşemesi sökmedim. Klipslerin birkaç tanesini kırılacak muhtemelen
Bu klipslerden servis dışında nerede bulabilirim ?

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Ben AliExpress den almıştım uygun fiyata ama türkiyeye baktım baya pahalıya satıyolar. Uygulamanızı yaptıktan sonra resimlerle beraber etikep yapanilirmisiniz sonucunu merak ettim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
sadece bitüselfi bagaj içerisine döşesek ses yalıtımına etkisi olur mu sizce hocam ?

kaza olursa düzeltmede sıkıntı olmasın diye kapı içlerine bitüself uygulamayı düşünmüyorum açıkçası. bagaj kısmında da tecrübelerinizi belirtirseniz memnun olurum.
Kendim bagaj içini arka teker üstlerini yaptım, yaptıranlar bagaj içinin eğer subwoofer varsa ses kalitesini arttırdığını ama izolasyonu çok fazla etkilemediğini söylüyorlardı (araç hb ise durum değişir).
Bence kapılara yaptırmak çok daha gerekli, kaza durumunda da düzeltmede nasıl bir sıkıntı olur tam anlamadım, bu malzeme sökülmesi zor olsa da sökülebilir malzeme ve gerekli durumda sökerek işlem yaptırabilirsiniz.

Geri