Civic FC5 FC5 Yalıtım Konusu

Aracınız
Civic FC5 2020
Bayinin fırsatçılığından dolayı alt izolasyon yaptırdım.
Madem fırsatçılık var özellikle davlumbaz içlerine 2 kat atılmasını ve 2. Kat atılırken video çekilmesini istedim :D
Sağolsun yapan yer aracın şasi nosunu göstererek 2 katı da atarken video çekmişler.
Çok net ve abartısız söylüyorum yol sesi yarı yarıya olmasa da %40 oranında azaldı. Özellikle 70-100 km/h aralığında bariz hissediliyor.
Virüs olayları bittikten sonra abimin orjinal haldeki aracıyla, benim pütür işlemi yapılmış aracımla aynı şartlarda ve fotoğraflı, videolu şekilde karşılaştırıp foruma yükleyeceğim.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Valla çok iyi yaptırmışsınız keşke bende öyle bişey isteseydim hiç aklıma gelmedi ama tabi bendede ses azalma oldu fakat çift kat kadar olmamıştır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Desıbel testı yap

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Zaten aynı telefonu iki araçta da aynı yerde tutup, aynı hava durumu, aynı asfalt, aynı uygulamayla usulüne uygun şekilde test yapacağım.
Varmı önerebileceğiniz desibel uygulaması ?

'?? ??? ???. (??????)

Aracınız
Civic FC5 2017
Zaten aynı telefonu iki araçta da aynı yerde tutup, aynı hava durumu, aynı asfalt, aynı uygulamayla usulüne uygun şekilde test yapacağım.

'?? ??? ???. (??????)
Benim telefon da var da kendınden yüklü onun ıcın hıc arastırma yapmadım ama fabrıkada ses ölçümü yaptım dogru olcuyor.

Benim telefondakını atabılır mıyız acaba

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bayinin fırsatçılığından dolayı alt izolasyon yaptırdım.
Madem fırsatçılık var özellikle davlumbaz içlerine 2 kat atılmasını ve 2. Kat atılırken video çekilmesini istedim :D
Sağolsun yapan yer aracın şasi nosunu göstererek 2 katı da atarken video çekmişler.
Çok net ve abartısız söylüyorum yol sesi yarı yarıya olmasa da %40 oranında azaldı. Özellikle 70-100 km/h aralığında bariz hissediliyor.
Virüs olayları bittikten sonra abimin orjinal haldeki aracıyla, benim pütür işlemi yapılmış aracımla aynı şartlarda ve fotoğraflı, videolu şekilde karşılaştırıp foruma yükleyeceğim.

'?? ??? ???. (??????)
Telefondaki ses ölçüm uygulamaları ile desibel ölçümü yaparak bu videoyu çekerseniz çok faydalı olur :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

'?? ??? ???. (??????)
Ben bunu kullanıyorum. Henüz bir sıkıntı yaşamadım.
Screenshot_20200408-043449.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
@m2hamid aynen abi şu olaylar bi durulsa hayırlısıyla fotoğraf, video en iyisi olacak şekilde elimden geldiğince göstermeye çalışırım :)

@h.k_ahmet o zaman bunu indirdim abi. Karşılaştırmayı bu uygulama üzerinden yaparım :)

'?? ??? ???. (??????)

gunesec

Özel Üye
@m2hamid aynen abi şu olaylar bi durulsa hayırlısıyla fotoğraf, video en iyisi olacak şekilde elimden geldiğince göstermeye çalışırım :)

@h.k_ahmet o zaman bunu indirdim abi. Karşılaştırmayı bu uygulama üzerinden yaparım :)

'?? ??? ???. (??????)

Hocam kaç günde teslim ediyorlar aracı? Ona göre Ankara'dan geleceğim.

Ya böyle işini düzgün yapan,bu ayarda işçilik yapan bir yer Ankara'da yok mu? Kurumsal yerleri arıyorum hepsi yok pütür atarız yok zift atarız vs. Ucuz satılan bitüselfler de bir işe yaramıyormuş. Hatta ileride pul pul dökülme ya da atma yapıyormuş. Elim yatkın ama uygulayabileceğim bir mekan da yok.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam kaç günde teslim ediyorlar aracı? Ona göre Ankara'dan geleceğim.

Ya böyle işini düzgün yapan,bu ayarda işçilik yapan bir yer Ankara'da yok mu? Kurumsal yerleri arıyorum hepsi yok pütür atarız yok zift atarız vs. Ucuz satılan bitüselfler de bir işe yaramıyormuş. Hatta ileride pul pul dökülme ya da atma yapıyormuş. Elim yatkın ama uygulayabileceğim bir mekan da yok.
Bitüselflerin işe yaramadığı hususuna katılmıyorum, üzerinde kapalı hücreli köpük veya firex gibi ses emici malzeme kullandığınız sürece bitüself bence başarılı bir titreşim emici.
FB7de kabin içi ses seviyesini hissedilir şekilde düşürdüğünü uzun süredir gözlemliyorum.

gunesec

Özel Üye
Bitüselflerin işe yaramadığı hususuna katılmıyorum, üzerinde kapalı hücreli köpük veya firex gibi ses emici malzeme kullandığınız sürece bitüself bence başarılı bir titreşim emici.
FB7de kabin içi ses seviyesini hissedilir şekilde düşürdüğünü uzun süredir gözlemliyorum.

Üstadım deneyimimden değil, nette okuduğum kadarıyla bilgim var. Sizin söylediğimizden bir şey daha öğrendim. İmkanım olsa,zamanım olsa işe girişeceğim de olmayınca olmuyor malesef.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam kaç günde teslim ediyorlar aracı. Ona göre Ankaradan geleceğim.

Ya böyle işini düzgün yapan,bu ayarda işçilik yapan mir yer Ankarada yok mu. Kurumsal yerleri arıyorum hepsi yok pütür atarız yok zift atarız vs. Ucuz satılan bitüselfler de nirmişe yaramıyormuş. Hatta ileride pul kuş dökülme ya da atma yapıyormuş. Elim yatkın ama uygulayabileceğim mir mekan da yok.
Hocam teslim almadan önce yaptıkları için malesef ne kadar sürdüğü hakkında bir fikrim yok.
Bayi' nin anlaşmalı olduğu yeri mesaj kısmından yazarım, konu altında reklam olmasın.
Ankara' da da vardır bu tarz yerler sizin için bakarım bende ona göre güzel bir yer bulabilirsem yine özel mesaj kısmından yazarım :)

Bu arada henüz desibel olarak farka bakamadım evet ama kulağımın duyduğu kadarıyla bu uygulama, bu şekilde etki ediyorsa; bagaj ve arka koltukların altına da kendim bitüself + firex köpük yaparım falan dedim. Bende sizin gibi bir işe yaramadığını görüp vazgeçtim :D
CTK diye bir marka var o da biraz pahalı.
Fiyat performans olarak henüz içime sinen bir ürün yok, sizin bildiğiniz maddi olarak çok üzmeyecek bir ürün varmı ?

'?? ??? ???. (??????)

Geri