FD6 Alırken nelere dikkat etmeli?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yüksek ama piyasa o şekilde malesef. Temizse araç kimse aşağıya inmiyor.

Aracınız
Teşekkür ederim. Peki şu an benim aradığım araçlardan km olarak 80-150 bin arası olanlara 45-50 bin arası fiyat biçiyorlar, biraz yüksek değil mi?

aradığınız 2006 - 2011 kasa FD6 kasalar honda nın efsane kasasıdır bu fiyatlar bu araçlar için normal , sebebi ise piyasası oldukça hareketli olması (Talep - arz ) , buna ek olarak da sıkıntı çıkartmıyor araç (kronik hatalar mevcut tabii ki internetten araştırırsanız görürsünüz , ama diğer markaların modellerine nazaran daha az sorunlu araç) sıfır araçların başlangıç fiyatları 50 binden başlıyor , bunun etkisi de mevcut , adam size satacak ki üstüne 10 lira koyup sıfır bi araç alabilsin.

2 ay evvel de fiyatlar bu şekildeydi , 2 sonra da böyle olacak , önümüz yaz , araç satış mevsimi başladı , alabiliyorsanız bir an önce alın derim, fiyatlar 2 3 bin daha artar...

Agustosta ilk arabami yani 2007 premiumu aldim . Bence fd6 da Beyaz bir tik önde .. Birde premiumlarda 2010 da basladi vsa. Onceki premiumlarda yok vsa .

Son düzenleme:

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
FD6 kasa için çok karşılaşılan sorunlar ;
1- Direksiyon kutusu arızası
2- Sağ yağlı motor kulağı
3- Amortisör kule bilyalarından dolayı direksiyonu çevirirken tıkır tıkır ses yapması
4- Lpg li araçlar için belli bir süre km sonrasında (20.000-50.000 arası genelde) subap ayarı istemesi ve sonucunda performans düşmesi sarsıntılı çalışma
5- Yere yakın olmasından özellikle fazla kişi bindiğinde kasislerde amortisörlerin vurması

Aracınız
gücünüz yetiyor ise 2009 sonrası elegance alınız. görüşünüş olarak çok fark var ve orjınal xenon 6lı cd changer otomatık far ayarı arka stopların durusu gibi bir çok artısı var ve
malum sitede arama yaparken 1.6 gibi seçmeyin. o site neden öyle bir hata yaptı anlamadım hondada karısıklık idz boyu.
direk arama kriterlerinden 1.6>125hp>2007-2012>sedan şeklinde arama yapmanız daha saglıklı olacaktır.
lpg ye tam uyumlu yazın 22 kurus yakar kışın 26-27 kurus yakar. dikkat çeker ego şarj eder :)

Aracınız
Yorumlarınıza teşekkür ederim, kafamdaki soru işaretlerini gidermiş oldum. 2009 ve üzeri beyaz elegance model almaya karar verdim. Aradığım gibi bulamazsam premium da olabilir artık.

Son düzenleme:
kardesım temız olsun fd6 olsun ha 2011 ha 2007 fark yok bence .

Aracınız
2009 sonrası beyaz çok güzel. 2009 öncesi tampon farklı ve lip olmadıgı için değişik duruyor. Bej rengi çok güzel bal köpüğü değilde kum beji gibi bir rengi var.
İnşallah aradıgınız aracı bulursunuz. Bekliyoruz sonucu güzel haberleri :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
[MENTION=1440]gocebes7[/MENTION] sizin arabanın renginden bi cıvıc kaçırdım. Yanarım yanarım ona yanarım. Rengi çok hoşuma gidiyor. Gri rengi nasipmiş ondan aldım. Ama sizin aracın rengi içimde bi ukte kaldı :D

Aracınız
Hocam hayırlı uğurlu olsun aracınız. Araç tanıtma bölümünde detaylıca paylaşırsınız umarım ama daha metalik boyaya tövbe. Bakımı çok zor. Bir kedi bi kuş lokalı zor pastası zor.
Sizin renkte cok hosuma gidiyor. Ama daha tövbe :) opak boya devrine geçiş yapacam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri