Fd6 civic sedan 1.8 performans

Aracınız
[MENTION=6631]fatiherhal[/MENTION] test için teşekkürler
VSA demişken aklımı ne zamandan beri kurcalayan bir konuydu sizlere sormak istiyorum. Aracım 2012 model FB7 kasa Elegance paket...

Mesela trafik ışıklarında en önde durduğumda yan tarafıma bazen Opel, VW vs. tarzında arabalar yanaşıyor.

Kalkışlarda vitesi "S" moduna alıyorum. Econ düğmesini de kapatıyorum. LPG'den de benzine almama rağmen ani gaz pedalına bastığım ilk kalkış anında hemen VSA ışığının birkaç kez yanıp söndüğünü ekrandan görüyorum ve direksiyon hakimiyetimin de kısıtlandığını farkediyorum.

Acaba rot-balans ayarında mı sıkıntı var diye sanayiye gittim. Rot ayarlarını ve balans ayarını da yaptırdım. Lakin durum yine aynı

İlk kalkışta VSA'yı kapatarak mı kullanayım? Ya da ne yapmamı önerirsiniz kardeşler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rica ederim

Benim bu ilk otomatik arabam o yüzden pek tecrübem yok ama kendi fikrimi söylemek gerekirse vsa açık olduğu için muhtemelen devreye girip müdahale ediyordur. Ani kalkışlarda da patinajı engellemek için gazı kesiyor ya da sınırlıyor.

Bir de bazı arkadaşlar kalkış yaparken frene basıp gaza basılmasını ardından da ayağın frenden çekilip tapa gaz yapılmasını söylüyor seri kalkış yapmak için. Ne kadar doğrudur bilemem ama

Civic Fd6 1.8

nokiac

0
Hocam normalde vsa ışığı birkaç kez yanıp sönüyorsa o an araç pati çekiyordur. Karlı yolda da olur tekerler boş döner kayar vs tarzı şeylerde uyarı mahiyetinde yanıp söner vsa. Hızlı kalkış yaptığınızda vsa kapalıysa daha seri oluyor araç vsa biraz denge ve hakimiyeti sağlamak için gücü törpülüyor sanırım. [MENTION=5203]nokiac[/MENTION]

Bilgiler için teşekkür ederim [MENTION=3234]UK61[/MENTION] Bahsettiğim olay genellikle şehiriçi ana yollarda, kar olmadığı zamanda oldu.

Yol sıcak asfalt olmasına rağmen patinaj çekmesi acaba tekerleklerden mi kaynaklanıyor? Üzerinde halen fabrika çıkışlı continental var. Aracı aldığımda 38.000 km de idi. Lastikler şu an iyi durumda. Bir daha ki sefere VSA yı kapatarak deneyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Rica ederim

Benim bu ilk otomatik arabam o yüzden pek tecrübem yok ama kendi fikrimi söylemek gerekirse vsa açık olduğu için muhtemelen devreye girip müdahale ediyordur. Ani kalkışlarda da patinajı engellemek için gazı kesiyor ya da sınırlıyor.

Bir de bazı arkadaşlar kalkış yaparken frene basıp gaza basılmasını ardından da ayağın frenden çekilip tapa gaz yapılmasını söylüyor seri kalkış yapmak için. Ne kadar doğrudur bilemem ama

Civic Fd6 1.8

Valla fren gaz basarak kalkmak serilik katıyor ama otomatik vites için iyi değil diye biliyorum sonuçta frene basılı gaz veriyorsunuz

Aracınız
Doğrudur tabi illa zararı vardır. Zaten bence otomatik arabayla kalmak pek mantıklı değil ya da Honda'nın otomatiğiyle kalkmak diyelim

Civic Fd6 1.8

Çetin

0
Aracınız
Aracınız
Güzel bi test olmuş elinize saglık ,bende benzer bi test yapmıştım 1.6 ile kesiciye giren ama siteye yükleyemedim halâda yüklenmiyo sizin vidyonuz yüklenmiş ama

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim. Sizinkini de izlemek isterim. Ben youtube a yükledim ordan buraya koydum. Diğer türlü nasıl yükleme yapıldığını Bnde bilmiyorum

Civic Fd6 1.8

Civic Fd6 1.8

Geri