FD6 çukularda gelen vurma sesi

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba. 2011 civiclerin amortisör performansı nasıldır acaba? Sert çukurlarda çok ciddi çarpma sesi geliyor tekerlerden. Sanki tekerlek değil de jant çukura girmiş gibi baya sert. Hafif bozuk yollarda darbeyi emiyor o konuda sorun yok. Ama çukur sert olunca emmek şöyle dursun, altını vurmuşsunuz gibi bir ses oluyor. Sönümleme mekanızması mı zayıf yoksa aracın normal hali mi bu? çünkü bir sorun olsa 4 tekerde birden olması zor.

Aracınız
tabiki birde şu sıkıntı var araç içindekilerin bu ses ne ya falan demesi insanı baya bi bozuyor. ben buna genelde bu araba japon arabasıya adamlarda böyle yolmu var diyip kurtarıyorum :D

Burich

0
Bu takoz koyup sorunu biraz çözüyorlarmış. Yakoz koydursak araba yaklaşık 2.5 cm yükseliyor diyorlar.. Acaba sağlıklı olur mu ? Araştıran var mı

krmmrt

0
Aracınız
tabiki birde şu sıkıntı var araç içindekilerin bu ses ne ya falan demesi insanı baya bi bozuyor. ben buna genelde bu araba japon arabasıya adamlarda böyle yolmu var diyip kurtarıyorum :D
Valla hocam sormayın. Sanki araba bozukmuş muamelesi görüyor. Cinler tepeme çıkıyor. Ben de spor araba bu jip degil diyip gecistiriyorum. Bunun özelligi bu falan diyip sacmaliyorum

Tat arama orada burada; varsa yoksa HONDA

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bu takoz koyup sorunu biraz çözüyorlarmış. Yakoz koydursak araba yaklaşık 2.5 cm yükseliyor diyorlar.. Acaba sağlıklı olur mu ? Araştıran var mı

Hocam bu şekilde yükseltmek aracın aerodinamisi için sağlıklı olmayabilir.

Sercan

0
Aracınız
2.5 cm çok büyük bir yükseklik aracın virajlardaki tüm dengesi kaybolur. Yüksek hızlarda tehlike yaratır.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Burich

0
Hım tamamdır. Takozdan vazgeçtik o zaman :) yeni bir şey daha öğrendim, bu helezon yaylarının etrafına uygun plastik hortum oluyormuş acaba bunun bir sakıncası olur mu olmaz mı ?

Aracınız
Gerekli cevaplar verilmiş, şu eklemeyi yapayım fd6 da yaşanan arka taraftaki vuruntudan dolayı bir üst kasa fb7 de arka taraf daha yüksek yapılarak vuruntu ortadan kaldırıldı ama arka tarafın görüntüsü de bozulmuş oldu :)

Evet arka kısım yan profilden bakıldığında baya havada duruyor. Arka lastik-çamurluk arasından da belli oluyor.

Onun icin npioruz arabayi basiyorz spor yayla dha konforlu bi hale getriorz goruntu mukemmel oluyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorun helezon yaylarının fazlasıyla esnemesi yüksek hızlardaki esnemeşer için olsa gerek fakat bu vuruntu seslerinden helezon geti takarak sorunu çözebilirsiniz

Geri