FD6 çukularda gelen vurma sesi

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba. 2011 civiclerin amortisör performansı nasıldır acaba? Sert çukurlarda çok ciddi çarpma sesi geliyor tekerlerden. Sanki tekerlek değil de jant çukura girmiş gibi baya sert. Hafif bozuk yollarda darbeyi emiyor o konuda sorun yok. Ama çukur sert olunca emmek şöyle dursun, altını vurmuşsunuz gibi bir ses oluyor. Sönümleme mekanızması mı zayıf yoksa aracın normal hali mi bu? çünkü bir sorun olsa 4 tekerde birden olması zor.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam o konuda fazla bir beklentiye girmeyin. FD6 için kronik sorundur. Arkaya 3 kişi otursun küt küt vurur. Sert çukurlarda da ön arka farketmez vuruyor yani.

krmmrt

0
Aracınız
Anladım hocam. Yani bir sorun olmasındansa öyle olmasına razıyım.

Araçta Sıkıntı yok hocam arkadaşın dediği gibi kronik sorun. Aynısı bende de oluyor ben takmıyorum artık o sesleri ama mümkün olduğuncada çukurlardan kaçıyorum.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne yazık ki bizimkiler araç yaparken içinde insan oturacağını es gecmisler... Yada bu araçları düz asfalta göre yapmışlar... Türkiye şartlarında aracı kullanmak gerçekten can sıkıcı....hepimize sabırlar diliyorum

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Evet bizim yollarda maalesef araba değil traktör kullanmak gerekiyor. Dün bagaj doluydu araçta da 4 kişiydik. Öyle aman aman bir delik de değildi ama o derece vurması gerçekten çok çirkin bir ses oluşturuyor. Bir de insanın içi cız ediyor yani bir şey olacak diye.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Malesef yollarımız çok kötü sırf bu yüzden civic satan çok kişi gördüm sanki süspansiyon yok arabada sıcak asfaltta on numara ama oda otobanda ancak

krmmrt

0
Aracınız
Ben de böyle acı seslerle öğreniyorum ne olduğunu. Yol bozuksa dikkat edeceksin başka çıkar yolu yok. Otobanda akıyor. Özellikle Didim yolu öyle güzel olmuş ki ben gitmeyeli. Kaymak gibi resmen.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Gerekli cevaplar verilmiş, şu eklemeyi yapayım fd6 da yaşanan arka taraftaki vuruntudan dolayı bir üst kasa fb7 de arka taraf daha yüksek yapılarak vuruntu ortadan kaldırıldı ama arka tarafın görüntüsü de bozulmuş oldu :)

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Gerekli cevaplar verilmiş, şu eklemeyi yapayım fd6 da yaşanan arka taraftaki vuruntudan dolayı bir üst kasa fb7 de arka taraf daha yüksek yapılarak vuruntu ortadan kaldırıldı ama arka tarafın görüntüsü de bozulmuş oldu :)
O vuruntu sesini özleyen arkadaşlar da araca spor yay takarak bu heveslerini giderdiler :D [MENTION=214]Sercan[/MENTION] [MENTION=509]cihan35[/MENTION]

Geri