Fd6 Fren-Klima-Fan ilişkisi...

Merhaba kardesler..malum sicaklar basladi klima lar acildi. Aracimla ilk yazim olacak insallah. Araci kışın almistim.
Klima açık iken seyir halinde duragan halde farketmiyor fan 10-15 sn ARALIKLARINDA, 5er sn gibi kisa surelerde AÇILIP AÇILIP kapanıyor. ____Ve fren ile iliskili olarak da, ayagim frende isiklarda beklerken mesela FAN calismayi durdurdugunda frenim YUMUŞUYOR ayagimin altinda.. BUNLAR NE ILE ILISKILENDIRILEBILR. NE DERSINIZ??

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba kardesler..malum sicaklar basladi klima lar acildi. Aracimla ilk yazim olacak insallah. Araci kışın almistim.
Klima açık iken seyir halinde duragan halde farketmiyor fan 10-15 sn ARALIKLARINDA, 5er sn gibi kisa surelerde AÇILIP AÇILIP kapanıyor. ____Ve fren ile iliskili olarak da, ayagim frende isiklarda beklerken mesela FAN calismayi durdurdugunda frenim YUMUŞUYOR ayagimin altinda.. BUNLAR NE ILE ILISKILENDIRILEBILR. NE DERSINIZ??

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kesinlikle fan ve fren ilişkisi yoktur. Işıkta durduktan sonra pedalın aşağı inmesi sistemin yaptığı vakumdan dolayıdır...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ad Soyad
mert atakan
Aracınız
Civic FC5 2021
bendede 2010 elagance vardı rampa aşağı frene bastığım zaman disklerden acaip ses geliyordu sorunu çözemedim

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
bendede 2010 elagance vardı rampa aşağı frene bastığım zaman disklerden acaip ses geliyordu sorunu çözemedim
Balatalar bitmiş olabilir veya disklerinizde çok fazla çizik olabilir. Eğer daha önce disklerinizi tornaya vermediyseniz disklerinizi tornaya verin balataları da değiştirirseniz ses %99 gidecektir.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba bu arkadaşın bahsettiği iki sorun aynen benim aracımdada oluyor. Rölantide beklerken bu fan devreye girip çıkıyor tık tık sesi içeriden duyuluyor. Fren pedalındaki mevzuda sıkışık trafikte sürekli dur kalk araç kullanırken ayağım frende iken bazen pedal yumuşuyor pedala daha çok basmış oluyorum. Bunlar sorun mu acaba ? Klima
soğutmasında problem yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba bu arkadaşın bahsettiği iki sorun aynen benim aracımdada oluyor. Rölantide beklerken bu fan devreye girip çıkıyor tık tık sesi içeriden duyuluyor. Fren pedalındaki mevzuda sıkışık trafikte sürekli dur kalk araç kullanırken ayağım frende iken bazen pedal yumuşuyor pedala daha çok basmış oluyorum. Bunlar sorun mu acaba ? Klima
soğutmasında problem yok.
Sessiz bir ortamda klima kompresörü aktif olduğunda sesi duyarsınız. Gücünü motordan aldığı içinde çalışır iken gaz pedalını hafif tokatlar. Normal bir durumdur. Çok devreye girer ise daha sık hissettirir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı aldığımdan beri bende de durum böyle, (sene 2015, 70bin KM). Limitler çerçevesinde ben de normal olduğunu düşünüyorum, motor aslında birden çok yere güç üretiyor. (Klima kompresörü, hidrolik basıncı, yürüyen aksam, şarj dinamosu ...) Fren performansını düşürecek kadar, motoru stop edecek kadar etkiliyor ise subap ayarından başlayarak kontrol edilmeli. Bende supap ayarı sonrası bayılma ve fren sertleşmesi düzelmişti.

Geri