Civic FD6 Fd6 için motor yağı tavsiye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu filtre setini de sipariş ettim..Magaza sahibini aradım 3 ürünüde honda logolu göndereceğim dedi.. Gelirse burda paylaşırım..

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlandaki resimlere göre polen filtresi orjinalle alakası yok, ayrıca yağ filtresi de purflux marka olması lazım ama gözükmüyor. Hava filtresi de wunder marka görünüyor, wunder kalitesiz marka değil. Açıkçası biraz şüpheliyim o ürünlere.

Dragon

0
Aracınız
İlandaki resimlere göre polen filtresi orjinalle alakası yok, ayrıca yağ filtresi de purflux marka olması lazım ama gözükmüyor. Hava filtresi de wunder marka görünüyor, wunder kalitesiz marka değil. Açıkçası biraz şüpheliyim o ürünlere.

Fd6 icin filtre seti icin nerden almamzii onerirsiniz. Servis disinda. Burdakileri aldim taktim kullaniyorum ben de. 3 u de kirmiz honda logolu ama cakma oldugu o kadar belli ki. Keske takmasaydim dedim. Yag filtresini takmadi hondaci kadir yag eksiltme yapar at cope dedi gold marka takti onun yerine.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Dragon

0
Aracınız
0w20 tavsiye ediliyor. Arac lpg li ise 0w30 tam sentetik motul olabilir. Kalın yag koydurtmayin. Serviste 0w20 koyulmasi gerekirken 5w30 eski teknoloji yag koydu honda servisi... Anip anip duruyorum herifleri. Ciddi anlamda yakit sarfiyatina ve performans kaybina sebep oluyor. Ayni mesafede fb7 aracla 210 u gorurken simdi 190 da kaliyor. Yakit sarfiyati da cabasi. Japon motorlarinin bilya araliklari diger motorlara gore cok daha azdir. kalin yag motora uzun surede zarar verir.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

130 bine kadar hep castrol 10 40 kullandim. Artik 5 30 mobil kullanacagim ben de. 10 40 kullanma gerekcem suydu 90 binde araci aldigimda servis kayitlarina baktim hep 10 40 kullanilmis vardir bir bildikleri dedim. 4 seferdir bende 10 40 kullandim hep. Servislerini buyuk yag varilleriyle toplu ve ucuz sekilde alip araclara dodludrduklari gercegini unutup bir bildikleri vardir diye dusunmenin enayiligi olarak koydum tecrube heybeme.

2008 FD6 Otomatik Lpg

10w40 ucuz oldugu icindir hocam :) Eski aracim dizeldi. İlk yağı 5w30 du. Satarken 130.000 deydi icindeki yağ yine 5w30 du.Hicbir sıkıntı yasamadim, yag numara yukseltmeye gerek duymadim. Kitapcik neyse o. Sagdan soldan gelenleri dinlemem. Servis soylese bile. Bu arac 0w20 ise 0w20. Ya da 0w30. Yag eksiltiyorsa baska sebebi vardir. Numara arttirmakla ic surtunmeyi, yag basincini arttirmayi goze alamam.
Gecen sefer doldurduktan sonra soylediler 5w30 yagi. Tongaya geldik. Ama bu sefer aracin basinda duracagim.
Ureticinin dediginden baska hicbir seye inanma hocam. Hepsi kulaktan dolma seyler.

Dragon

0
Aracınız
Polen filtresi olarak kendi fb7 aracima karbonlu filtre aldim. Cok da memnun kalmistim.25 tl ye almistim. Yorumlarda fd6 ya alanlar da olmus. Bilmiyorum olculeri ayni mi? Ayni ise kesinlikle tavsiye ederim. Kagit filtreden daha iyi

https://urun.n11.com/polen-filtresi...-arasi-fb7-karbonlu-polen-filtresi-P130787861

Evet guzel olur bu uyarsa olculeri. 55 tl olandan normal kagit filtre cikti.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Dragon

0
Aracınız
Fd6 kullanim Klavuzu
http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/9/11/civic4k2006-2008.pdf

Tesekkurler. Ben honda turkiyeyi arayip castrol 10 40 koymayi dusunuyorum aracim 120 binde dedigim de uygundur tavsiye ettigimiz gruptan dedi. Daha ince yada daha kalin onerinir var mi deidm israrla, ama kesinlikle yorum yapmaktan kacindi. Sadece sorduguma uygundur dediler. Bir de sanziman yagi icin eneosun atf dw1 yagini ozellikle sordum. Kendi honda markamiz disinda onermiyoruz deyip gecistirdi. Eneos hakkinda ne dersiniz dedim kesinlikle yorum yapmadi. Varsa yoksa servisin honda markali sanziman yag disinda yorum bile yapmadilar.

2008 FD6 Otomatik Lpg

esaret

0
Civic fd6 4k kullanma kılavuzunu internetten indirebilirsiniz. Ben 0-20 yağ diye bir şey görmedim. Kitapçıkta yağ numaraları ve çalışma sıcaklıkları yazıyor. Sadece a1b1 a3b3 veya a5b5 dışında kullanma diyor. Kitapçıkta 0-20 yazdığını veya üreticinin 0-20 söylediği gibi bir şey varsa bu konu altında yayınlayın biz de görelim ben şuan fotoğraf koyamıyorum kabul etmiyor fakat linkini paylaşırım bir yere atıp.

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri