Civic FD6 Fd6 için motor yağı tavsiye

Civic fd6 4k kullanma kılavuzunu internetten indirebilirsiniz. Ben 0-20 yağ diye bir şey görmedim. Kitapçıkta yağ numaraları ve çalışma sıcaklıkları yazıyor. Sadece a1b1 a3b3 veya a5b5 dışında kullanma diyor. Kitapçıkta 0-20 yazdığını veya üreticinin 0-20 söylediği gibi bir şey varsa bu konu altında yayınlayın biz de görelim ben şuan fotoğraf koyamıyorum kabul etmiyor fakat linkini paylaşırım bir yere atıp.

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fb7 ve Fd6 nin ayni motor oldugunu biliyorum. Fb7 nin kitapcigindan alintidir fotograf...
Ayrica 0w20 ve 0w30 tam sentetik yaglardir. Genis spektrumludur. Arastirmanizi oneririm. Diger yaglar ile kiyaslama bile goturmez.
Honda nin verdigi tabloda 0w20 yagin ortam sicakliginin -30 ile +40 derecede koruma sagladigini gorebilirsiniz.
Ortam sicakligina uyum saglayan tr sartlari icin tam sentetikleri 020 yada 030.
Ya da sizin cok sicak bir yerde yasadiginizi dusunerek 10 40 madeni yağ.

Tercih sizin. İstediginizi kullanabilirsiniz.Screenshot_2018-03-16-23-33-32-175.jpeg

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Ben fd6 kitapçığına baktım. Fb7 de öyle diyor. Düşük yakıt tüketimine optimize edilmiştir diyor. -20 °C ye kadar kullanıma uygun bir yağ 10 40 fakat yakıt tüketimini de düşürmek için 0 20 veya 0 30 kullanmak daha iyiymiş. Yalnız yazın çok sıcak olan yerler için ben yine de tavsiye etmem.

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Dragon

0
Aracınız
Fd6 ile fb7 arasinda tek esasle degisiklik kasa diyorlar zaten. Tabi ki kucuk degisiklikler var ama kasa disinda oyle diss dokunur bi degisim yok birbirinin parcalar paralel genelde. Ozellikle motoru ayni deniyor.

2008 FD6 Otomatik Lpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fb7 ve Fd6 nin ayni motor oldugunu biliyorum. Fb7 nin kitapcigindan alintidir fotograf...
Ayrica 0w20 ve 0w30 tam sentetik yaglardir. Genis spektrumludur. Arastirmanizi oneririm. Diger yaglar ile kiyaslama bile goturmez.
Honda nin verdigi tabloda 0w20 yagin ortam sicakliginin -30 ile +40 derecede koruma sagladigini gorebilirsiniz.
Ortam sicakligina uyum saglayan tr sartlari icin tam sentetikleri 020 yada 030.
Ya da sizin cok sicak bir yerde yasadiginizi dusunerek 10 40 madeni yağ.

Tercih sizin. İstediginizi kullanabilirsiniz.Ekli dosyayı görüntüle 5736

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FD6 ile FB7 motor yapıları aynı olsa da FB7de gözle görülmeyen ince optimizasyonlar olduğunu biliyorum. Bu optimizasyonlarında 0w20 yağa göre düzenlendiğini servis söylemişti. Hatta 2014te ilk bakıma gittiğimde Honda Bora’da yağ alınan bölgeye ilan asmıştı yeni civiclere sadece 0w20 yağ konulacak diye.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 icin filtre seti icin nerden almamzii onerirsiniz. Servis disinda. Burdakileri aldim taktim kullaniyorum ben de. 3 u de kirmiz honda logolu ama cakma oldugu o kadar belli ki. Keske takmasaydim dedim. Yag filtresini takmadi hondaci kadir yag eksiltme yapar at cope dedi gold marka takti onun yerine.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Öncelikle sanırım ankaradasınız, Hondacı Kadire hiç güvenmeyin, çok kişilere sağlam kazıklar attığını duydum.
Gold marka yağ filtresi ne kadar kaliteliymiş ki diğerini at çöpe diyor! Bende Gold marka filtreye yağ filtresi olarak pek güvenmem açıkçası.
Zaten Yağ filtresi pek pahalı parça değil 40 liraydı serviste, tavsiyem servisten orjinalini alın, ayrıca hava filtresi ve polen filtresini BOSCH marka kullanabilirsiniz. Yanlız BOSCH yağ filtresi 30 tl, BOSCH hava filtresi de 70 tl civarına satılıyor, orjinalleri ile arasında 10 lira fark var, bu durumda bana orjinalleri mantıklı geldi ve ben orjinal taktım. polen filtresinde orjinali çok kaliteli değil, ben 30 liralık bosch filtreyi n11den alıp değiştiriyorum, 2 ayda birde filtreyi çıkarıp üstünde birikenleri silkeliyorum, geri takıyorum :)

Açıkçası hava ve polen filtrelerini rutinde herkes çok rahat değiştirebilir, yağ filtresini de herhangi bir motorcu da 10-20 lira işçiliğe motor yağı ile birlikte değiştirtebilirsiniz.

Not olarak hava filtresinde kalitesiz yan sanayi biraz ıslıklı motor sesinin gelmesine neden olur, çekişte hafif azalmaya neden olabilir aklınızda bulunsun.

Dragon

0
Aracınız
Öncelikle sanırım ankaradasınız, Hondacı Kadire hiç güvenmeyin, çok kişilere sağlam kazıklar attığını duydum.
Gold marka yağ filtresi ne kadar kaliteliymiş ki diğerini at çöpe diyor! Bende Gold marka filtreye yağ filtresi olarak pek güvenmem açıkçası.
Zaten Yağ filtresi pek pahalı parça değil 40 liraydı serviste, tavsiyem servisten orjinalini alın, ayrıca hava filtresi ve polen filtresini BOSCH marka kullanabilirsiniz. Yanlız BOSCH yağ filtresi 30 tl, BOSCH hava filtresi de 70 tl civarına satılıyor, orjinalleri ile arasında 10 lira fark var, bu durumda bana orjinalleri mantıklı geldi ve ben orjinal taktım. polen filtresinde orjinali çok kaliteli değil, ben 30 liralık bosch filtreyi n11den alıp değiştiriyorum, 2 ayda birde filtreyi çıkarıp üstünde birikenleri silkeliyorum, geri takıyorum :)

Açıkçası hava ve polen filtrelerini rutinde herkes çok rahat değiştirebilir, yağ filtresini de herhangi bir motorcu da 10-20 lira işçiliğe motor yağı ile birlikte değiştirtebilirsiniz.

Not olarak hava filtresinde kalitesiz yan sanayi biraz ıslıklı motor sesinin gelmesine neden olur, çekişte hafif azalmaya neden olabilir aklınızda bulunsun.

Bilgilendirmeler icin gercekten tesekkur ederim. Evet hondaci kadir hakkinda ziyadesiyle fazla sey duydum. Agzindan kuran islam kitap kelimeleri eksik olmuyor lakin hakkinda duydugum seyler tam tersi. Son gidisimdi o.
Evet hava ile poleni degisim cok kokay onlari kendim hallettim yag icin de gecerken ugramistim kadir ustaya bisey de soracaktim arada yag filtresini de sonturuyum dedjm yeni yag da bagajdaydi. Normalde yagimi filtremi alir sanayide normal bir ustaya 20 tl ye degistirtirdim. Bu sefer fazladan sanziman tipasini da actirip 3 lt bosaldu yerine eneos atf koyduk onu da bi sorayim dedim kadir ustaya.
Hava filtresini merek ediyordum simdilik o sekilde bir sea yok.
Ama ben de soyle bir sknti var araci calistirdiktan sonra n de iken motor sesi cok az ama r yada d ye alinca dizel gibi ses geliyor. Hareket edince hissedilmiyor isininca geciyor sanki.

2008 FD6 Otomatik Lpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bilgilendirmeler icin gercekten tesekkur ederim. Evet hondaci kadir hakkinda ziyadesiyle fazla sey duydum. Agzindan kuran islam kitap kelimeleri eksik olmuyor lakin hakkinda duydugum seyler tam tersi. Son gidisimdi o.
Evet hava ile poleni degisim cok kokay onlari kendim hallettim yag icin de gecerken ugramistim kadir ustaya bisey de soracaktim arada yag filtresini de sonturuyum dedjm yeni yag da bagajdaydi. Normalde yagimi filtremi alir sanayide normal bir ustaya 20 tl ye degistirtirdim. Bu sefer fazladan sanziman tipasini da actirip 3 lt bosaldu yerine eneos atf koyduk onu da bi sorayim dedim kadir ustaya.
Hava filtresini merek ediyordum simdilik o sekilde bir sea yok.
Ama ben de soyle bir sknti var araci calistirdiktan sonra n de iken motor sesi cok az ama r yada d ye alinca dizel gibi ses geliyor. Hareket edince hissedilmiyor isininca geciyor sanki.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Yüksek ihtimal Motor yüke geçtiği için olabilir o ses, bi sorun olduğunu pek düşünmüyorum ama dinlemek lazım.
Olası aklıma gelen sorunlar,
Motor kulağı daha önce hiç değişmedi ise motor kulağı da sebep olabilir, R de iken soğuk motorda tak tak diye ciddi titreşim hissedersiniz.
Subap ayarındaki sıkılaşmada soğukta sese neden olabilir, eğer daha önceki subap ayarını 30-40bin km önce yaptırdıysanız , subap ayarı vakti gelince de motor titreşimi artmaya başlar, genelde soğuk motorda rolantide devir saatindeki dengesizlik ve vitese atınca stop etme ile kendini belli eder.

Dragon

0
Aracınız
Yüksek ihtimal Motor yüke geçtiği için olabilir o ses, bi sorun olduğunu pek düşünmüyorum ama dinlemek lazım.
Olası aklıma gelen sorunlar,
Motor kulağı daha önce hiç değişmedi ise motor kulağı da sebep olabilir, R de iken soğuk motorda tak tak diye ciddi titreşim hissedersiniz.
Subap ayarındaki sıkılaşmada soğukta sese neden olabilir, eğer daha önceki subap ayarını 30-40bin km önce yaptırdıysanız , subap ayarı vakti gelince de motor titreşimi artmaya başlar, genelde soğuk motorda rolantide devir saatindeki dengesizlik ve vitese atınca stop etme ile kendini belli eder.
90 binde degismis motor kulagi ama kac adet kulak var degismeyenlerden birisi mi sknti oldu bilmiyorum. Subap ayari 15 bin oldu ama ayar yeni yapildiginda da vardi. Ozellikle n de iken devir 1.000 ve altinda iken r ile d konuma getirdigimde hem devirde 500 civari artis oluyor hem de o ses gelmeye basliyor. Vitese gectigi icin arac hareket etmeye calisiyorsa ses ondandir diye dusunuyordum motor ve sanziman kulaklarina da baktirayim ben yine de.
Bilgilendirmeler icin ayrica tesekkurler cok sagolun hayirli aksamlar.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Geri