Civic FD6 FD6 motor kulağı sorunu?

Edk26

0
İyi akşamlar arkadaşlar.

Bugün aracı çalıştırdım havada soğuktu baya araçta ilk çalışmada taktaktak sesi geldi motor kısmından araç ısınana kadar geçmedi o ses.
Bende korktum hareket ettirmedim sesin kesilmesini bekledim.

Sonra netten araştırdım motor kulağı diyorlar.

Bende fotoğrafını çektim.

Bahsedilen mesafa bende hiç yok.... direk o metale oturmuş durumda...

Araçta titreme yapmasından ziyade çukur ve kasislerde sağ önden gelen tak tuk sesinin kaynağıda bu olabilir mi ?
b540a70f0e950514ee3f2323b2fe7dd1.jpg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Motor kulağı sıkıntılı ise her basamakta, iniş ve çıkışta sanki sağ ön amortisör patlamış gibi vuruntu yapar. Konfor alt üst olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Hocam aynı sorun bende de var ufak bir Çukura bile girdiğimde önden küt küt ses geliyor. Ben amortisörlerden geldiğini düşünüyordum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam aynı sorun bende de var ufak bir Çukura bile girdiğimde önden küt küt ses geliyor. Ben amortisörlerden geldiğini düşünüyordum.
Sağ ön taraftan geliyor ise motor kulağına bir baktırın.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet genellikle sağ önden geliyor, Aksaray’da yaşıyorum yetkili servis yok özel servislere baktırsam halledebilirler mi ki ?
Honda ustası ise dışarıdan farkeder. Arkadaşım Fd6 almıştı. Ustam hem bir baksın, hemde arkadaşı tanıştırmak için götürmüştüm. Motor kulağı değişme zamanı gelmiş dedi. Orjinal parça bulun takması problem değil.

Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı yeni aldım kusura bakmayın acemisiyimacaba bu parça mı motor kulağı.

Hayırlı olsun aracınız. Evet kulaklardan bir tanesi o, ki aralarında problem çıkarma ihtimali en yüksek bu olduğu için ilk akla gelen de budur. Arkadaşların dediği mesafenin kapanmasına ek olarak mesafe kapanmasa da benim gibi daha önceden yan sanayi parça taktırırsanız zamanla kauçuk özelliğini yitirip içeri belli devirlerde uğultu gelmesine de neden olabilyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hayırlı olsun aracınız. Evet kulaklardan bir tanesi o, ki aralarında problem çıkarma ihtimali en yüksek bu olduğu için ilk akla gelen de budur. Arkadaşların dediği mesafenin kapanmasına ek olarak mesafe kapanmasa da benim gibi daha önceden yan sanayi parça taktırırsanız zamanla kauçuk özelliğini yitirip içeri belli devirlerde uğultu gelmesine de neden olabilyor.
Sağolun hocam dediğiniz gibi önceki sahibi yan sanayi taktırmış olabilir.
Aciliyeti var mı bu parçanın araca başka sesden başka zararı olur mu?

Aracınız
Civic FD6 2010
1582714773330.png

Bu aralık zıplamalarda , örneğin aracın en çok yaylandığı yer olan kasislerden geçerken kapanmıyorsa(tok bir sesle küt küt vurur) sorun olmaz, keza yine acil de değildir. Ancak ilerde motor kulağını tutan metal kollara darbe bindiğinden dolayı eğilme ya da kırılma olabilir. Bu aralık öpüşmüyor, vurmuyor ise konfor eksiğiniz olur. Uzun vade de titreşimden dolayı trim sesleri (araç içindeki plastik aksamların ek yerleindeki zırıltı) duymaya başlarsınız.

Bu aralar benimkini kafaya taktim orjinali ile değiştirmeye, değiştirirsem yorumumu belirtirim.

Geri