Fd6 otomatik vites geçiş hissi

Selamlar 2009 otomatik fd6 aracımı 6 ay önce aldım. Ancak 6 aydır kafama takılan konu şu , vites geçişleri hissedilir düzeyde ,vuruntu,silkeleme,ses yok ama geçişler sert. Tam otomatik araçta vites geçişlerini hiç hissetmememiz gerekiyor diye biliyorum ama aracımda hissediyorum hatta lpg’de baya hissediyorum. Şanzıman yağını 15 bin önce serviste değiştirdim.

Rampa cikarken veya inerken daha farkedilir geciyor ama duzde sakin ce hizlanirsam sarsintisiz geciyor sizinki nasil?

Rampa çıkarken daha hissedilir evet. Lpg de her vitesi kesinlikle hissediyorum, benzinde de lpg’ye göre bir nebze daha az ama gene de hissediliyor. Gaza asılırsam düz yolda hissediyorum, sakin kullanımda bası viteslerde hissediyorum bazılarında hissetmiyorum. Sarsıntı diyemem ama araç sanki esniyor vites geçerken.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayarına baktırın hocam bence

Son 2 aydır soğuk havalarda ilk marşta 2 saniye kadar devir binin altında kalıyor bazen de stop ediyor araç. Subap sinyal veriyor olabilir. Ama vites geçişlerinin subapla alakası var mıdır? Bilmiyorum. Tam otomatik aldım yarı otomatik gibi his veriyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Son 2 aydır soğuk havalarda ilk marşta 2 saniye kadar devir binin altında kalıyor bazen de stop ediyor araç. Subap sinyal veriyor olabilir. Ama vites geçişlerinin subapla alakası var mıdır? Bilmiyorum. Tam otomatik aldım yarı otomatik gibi his veriyor.

Hocam bende de fb7 var, subap ayarından sonra bariz güzelleşiyor vites geçişleri
Aracım 100 bine yaklaştı
Nasip olursa yetkili serviste hem şanzıman yağ değişimi hem de subap ayarı yaptıracağım.
Hani araç yokuş aşağı giderken bile subap ayarı bozuk olduğu zamanlar sanki aracın arkasından bir şey geriye doğru asılıyormuş hissi oluyorya, bu vites geçişlerinin hissedilmesine de sebebiyet veriyor

Hocam bende de fb7 var, subap ayarından sonra bariz güzelleşiyor vites geçişleri
Aracım 100 bine yaklaştı
Nasip olursa yetkili serviste hem şanzıman yağ değişimi hem de subap ayarı yaptıracağım.
Hani araç yokuş aşağı giderken bile subap ayarı bozuk olduğu zamanlar sanki aracın arkasından bir şey geriye doğru asılıyormuş hissi oluyorya, bu vites geçişlerinin hissedilmesine de sebebiyet veriyor

Son kurduğun cümleyi ben hepsinde değil ama bazı vites geçişlerinde yaşıyorum sayın hocam, bazen vites geçerken sanki bir şey aracı arkasından tutup bırakıyor gibi bi esneme oluyor

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bence subap ayarındandır tabi bu benim düşüncem, yüksek viteslerde çok belli etmez ama düşük viteslerde geçişlerin daha belirgin olmasına sebebiyet veriyor subap ayarı bozukluğu, bizim fb7 ve fd6 ların şanzımanları kolay kolay sorun vermez hatta sorun vereni duymadım desem yeridir.

Hocam bence subap ayarındandır tabi bu benim düşüncem, yüksek viteslerde çok belli etmez ama düşük viteslerde geçişlerin daha belirgin olmasına sebebiyet veriyor subap ayarı bozukluğu, bizim fb7 ve fd6 ların şanzımanları kolay kolay sorun vermez hatta sorun vereni duymadım desem yeridir.

Hocam cevapların için çok teşekkür ederim. Sağlam bi yerde yaptırıcam uygun zamanda.

Geri