Fd6 otomatik vites geçiş hissi

Selamlar 2009 otomatik fd6 aracımı 6 ay önce aldım. Ancak 6 aydır kafama takılan konu şu , vites geçişleri hissedilir düzeyde ,vuruntu,silkeleme,ses yok ama geçişler sert. Tam otomatik araçta vites geçişlerini hiç hissetmememiz gerekiyor diye biliyorum ama aracımda hissediyorum hatta lpg’de baya hissediyorum. Şanzıman yağını 15 bin önce serviste değiştirdim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben sorun olduğunu düşünmüyorum. Benzinli fd6 da gaza hafif basarsam vites geçişleri hafiften hissediliyordu ama biraz daha sert kullanırsanız dip gaz değil orta halli ben hissetmiyorum ve bu his soğuk motorda daha çok hissediliyordu. Bunun bir sıkıntı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Subap ayarı şanzıman yağı vs degisecekse değişir ama başka biseyini kurcalatmayin arabanın.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben sorun olduğunu düşünmüyorum. Benzinli fd6 da gaza hafif basarsam vites geçişleri hafiften hissediliyordu ama biraz daha sert kullanırsanız dip gaz değil orta halli ben hissetmiyorum ve bu his soğuk motorda daha çok hissediliyordu. Bunun bir sıkıntı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Subap ayarı şanzıman yağı vs degisecekse değişir ama başka biseyini kurcalatmayin arabanın.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayarı yaptırıcam, bir de şanzıman filtresi varmış sanırım ona bi baktırırım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri