Fd6 sarı yağ lambası yanıp sönüyor

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar iyi forumlar 2009 fd 6 sahibiyim,50 bin kmdir kullanıyorum aracı istanbulda normal bir özel servise aracı yağ bakımı için götürdüm işimden dolayı aracın başında duramadım ama güvenilir bir ustaydı o konuda problem yok.
Arabayı teslim alacağım zaman artık 150 bine gelmiş 10 40 yağ koymanın zamanı gelmiş dedi bende itiraz etmedim.Bakımdan sonraki 3.hafta bu aralar sıklıkla sarı yağ lambası (seviye) yanmaya başladı.Ya müşiri bozdu yeni yağ yada lpg li olduğu için 10-40 yağı yakmaya başladı yani yağı eksiltti.Yorumunuz nedir buna

Çözüm
Sorun muhtemelen yağ filtresi, Başıma gelmedi ama gruplarda bu sorunu yaşayıp yağ filtresi değişimi ile çözenleri okudum.

Diğer bir sorun ise şu 10w40 yağ kullanılması. Benim araba 175 binde 5w30 koyuyurum gram yağ eksiltmez. Ne zman eksilttiğini anlarsam o zaman 10w40 yağa geçerim.

Evet arızayı bugun itibariyle çözdüm arkadaşlar
Bakımı yaptırırken gaz ayarınıda yaptırdım.Gaz ayarını yaparken lpg ci obd yi açık bırakmış buda özellikle fd 6 larda arıza olmasa bile yağ seviye lambasını yakıyormuş.Tabi yağıda geri değiştirip motul 5w30 koydum şuan problem yok
Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Yağı eksilmiş mi ki?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yağ yeni olduğu için belli olmuyor çok ama zar şeklinde taralı alanda yağ var bunu soğukken yapıyor arac ısınıp stop edip tekrar çalıştırınca bidaha yakmıyor anlayamadım 5-30 dan 10-40 a geçtim acaba ondanmı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar iyi forumlar 2009 fd 6 sahibiyim,50 bin kmdir kullanıyorum aracı istanbulda normal bir özel servise aracı yağ bakımı için götürdüm işimden dolayı aracın başında duramadım ama güvenilir bir ustaydı o konuda problem yok.
Arabayı teslim alacağım zaman artık 150 bine gelmiş 10 40 yağ koymanın zamanı gelmiş dedi bende itiraz etmedim.Bakımdan sonraki 3.hafta bu aralar sıklıkla sarı yağ lambası (seviye) yanmaya başladı.Ya müşiri bozdu yeni yağ yada lpg li olduğu için 10-40 yağı yakmaya başladı yani yağı eksiltti.Yorumunuz nedir buna
Geçmiş olsun hocam. Benim fikrim, aracınızda yağ eksiltme yok. 10w40 yağa geçtiğiniz için bu ikazı vermiş olmalı. Kendiniz seviye kontrolü yapın. (Motor sıcak düz zemine aracı alın. 5 dakika bekleyin. Elinizde peçete olsun. Çubuğu çıkar sil tak tekrar çıkar ışık yansımasını kullanarak seviyeyi izleyin. Tırtıklı alan dolu olması lazım. Yağ yeni olduğu için şeffaf gözükür.)
Geçmiş konularda yağdan dolayıda bu ikazı alanlar oldu.
Eğer daha önceden ciddi bir yağ azalmanız yok ise bakımdan bakıma yağ değişimi yapıyorsanız, 5w30'a devam edin. Usta ezbere konuşmuş. 10w40 yağ daha ucuzdur. Hangi marka ve özellikte yağ kullandı onu da bilmiyoruz. Tam sentetik yağ kullanmayı azami dikkat edin.

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Geçmiş olsun hocam. Benim fikrim, aracınızda yağ eksiltme yok. 10w40 yağa geçtiğiniz için bu ikazı vermiş olmalı. Kendiniz seviye kontrolü yapın. Geçmiş konularda yağdan dolayıda bu ikazı alanlar oldu.
Eğer daha önceden ciddi bir yağ azalmanız yok ise bakımdan bakıma yağ değişimi yapıyorsanız, 5w30'a devam edin. Usta ezbere konuşmuş. 10w40 yağ daha ucuzdur. Hangi marka ve özellikte yağ kullandı onu da bilmiyoruz. Tam sentetik yağ kullanmayı azami dikkat edin.
Teşekkürler,gram yağ sızıntısı terletme yok motordanda iyi anlarım bencede yağı değiştirmek yaramadı araca 5w30 a geri döneyim madem

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Belirli bir km üstündeki araçlarda, farklı kalınlıktaki yağa geçişte maalesef yağ sensörü hata verebiliyor ve genelde bu hata eski kalınıktaki yağa dönülse bile düzelmeyebiliyor. Geçmişte bu durumdan ötürü yağ sensörü değiştiren birçok FD6 kullanıcısı olmuştu.

Ek olarak monte edilen yağ filtresinin araca uygun olmaması durumuda yağ sensörün hata vermesine neden olabilir, bu duruma da dikkat etmenizi öneririm.

Ad Soyad
Oğuzhan Demir
Aracınız
Civic FD6 2009
Belirli bir km üstündeki araçlarda, farklı kalınlıktaki yağa geçişte maalesef yağ sensörü hata verebiliyor ve genelde bu hata eski kalınıktaki yağa dönülse bile düzelmeyebiliyor. Geçmişte bu durumdan ötürü yağ sensörü değiştiren birçok FD6 kullanıcısı olmuştu.

Ek olarak monte edilen yağ filtresinin araca uygun olmaması durumuda yağ sensörün hata vermesine neden olabilir, bu duruma da dikkat etmenizi öneririm.
Evet maalesef bencede sensör değişecek çok bilmiş ustalarımız sağolsun.Teşekkür ettim öneriler için

Aracınız
Civic FC5 2020
Bakımı yeni yaptırdım şuan 10 40 var hemen değiştireyimmi yoksa 10 bin km dolsunmu
Yağ seviyenize baktınız mı ? Eğer kalmaydıysa usta yada Uzman parçaçıdan mann serisi flitreler ile bakımını yaptırın hocam sorun neyden kaynaklanıyor belli olsun ama eğer yağ varsa lambada yanıyor ise yağı gene değişitirin düzgün yağ ve filtreler ile düzelmez ise kesinlikle sensörü değiştireceksiniz yetkili servisten orijinal olarak alın ki sorun yaşamayın doğru ölçüm yapsın tavsiyem

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri